Right ornament نصب پارکت لمینت Left ornament

آموزش نصب پارکت لمینت

اگر چه نصب پارکت لمینیت یک حرفه و هنر می باشد ، اما شما می توانید با کمی دقت و با کمک این مقاله آموزشی یک نصاب پارکت شوید و یا حداقل می توانید پارکت لمینت منزل خود را نصب کنید.

مرحله اول : آماده سازی (Setup)

نصب پارکت لمینت

۱- قبل از نصب باید محیط را کاملا تمیز کنید تا عاری از هر گونه مواد زائد و گرد و خاک باشد. گرد و خاک باعث ایجاد اختلال در فرایند نصب می شود.

نصب پارکت

۲- به وسیله یک تراز کف منزل یا محل کار خود را بررسی کنید تا صاف باشد ، برای نصب پارکت لمینیت کف حتما باید صاف یا به عبارتی همباد باشد در غیر این صورت باید زیرسازی شود . ( اختلاف سطح تا ۲ میلی متر قابل قبول است )

آموزش نصب لمینیت

۳- هنگام نصب لمینیت به این نکته باید توجه داشته باشد که دمای اتاق بین ۲۲ تا ۲۸ درجه سانتی گراد و رطوبت بین ۴۵ تا ۶۵ درصد باشد.

مراحل نصب پارکت

۴- بعد از خرید پارکت ، آن ها را مطابق شکل بالا در محیط قرار داده ، درب جعبه ها را باز کنید و لمینیت ها را حدود ۴۸ ساعت در محیط قرار داده تا با محیط شما سازگار شود.

مرحله دوم : نصب (Installation)

پارکت را چگونه نصب کنیم

۱- ابتدا فوم را در کف اتاق پهن کرده ، دقت کنید فوم را به گونه ای پهن کنید که درز آنها به میزان ۵ سانت روی هم قرار گیرد و سپس درزها را با چسب کاغذی بپوشانید. استفاده از فوم زیر پارکت علاوه بر اینکه باعث جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به پارکت می شود همچنین به عنوان عایق صدا نیز بکار برده می شود.

– برای آشنایی با انواع فوم ها و کاربرد آن اینجا را کلیک کنید.

نصب کردن پارکت لمینت

۲- هنگام نصب پارکت لمینت به این نکته توجه شود که این محصول باید ۱۲ میل با دیوار فاصله داشته باشد ، به این فاصله درز انقباض گویند . قرار دادن این درز هنگام نصب مانع از آسیب دبدن ابن محصول در فصل سرما و گرما می شود.

آموزش نصب پارکت لمینت

۳- تایل بعدی را مطابق در یک ردیف در کنار تایل قبلی قرار دهید و سپس در ۳ نقطه مشخص شده در شکل B به ترتیب با چکش پلاستیکی ضربه بزنید.

نصب پارکت لمینت

۴- به همین شکل یک ردیف را تا انتها ادامه دهید و تایل آخر را با دقت خط کشی و سپس با اره ببرید و نصب کنید تا یک ردیف کامل شود ، حتما ۱۲ میل درز انقباض را در نظر بگیرید.

آموزش نصب پارکت لمینت

۵- جهت نصب پارکت لمینت ردیف دوم را به صورت آجری ببرید و به پارکت قبلی کلیک کنید و مانند شکل بالا با چکش ضربه بزنید.

نصاب پارکت لمینت

۶- به همین شکل تا انتها پارکت لمینیت ها را نصب کنید ، ممکن است در هنگام نصب به موانعی مانند لوله شوفاژ برخورد کنید ، بعد از اندازه گیری پارکت را به وسیله گردبر ببرید و با چسب ۱*۲*۳ آن ها را به هم وصل کنید.

نصب پارکت لمینت

۷- مرحله بعد نصب پارکت لمینت ، نصب قرنیز ها می باشد ، قرنیز ها را به گونه ای روی دیوار نصب کنید که فاصله ۱۲ میلی متری درز انقباض را پر کنید.

برای اطلاع از انواع قرنیز ها و اینکه چه قرنیزی مناسب فضای شما می باشد اینجا را کلیک کنید.

نکته : نصب پارکت لمینت نیاز به ابزارهای دیگری نیز دارد ، در اینجا به چند نمونه آنها اشاره می کنیم:

۱- گرده ماهی : از این ابزار جهت پایان کار یا بستن کار استفاده می شود ، مانند درب ورودی که پارکت باید بسته شود.

۲- میانه : بین ۲ اتاق از ابزار میانه استفاده می شود.

۳- اسکوتی یا اسکوتیا : در برخی موارد که ارتفاع دیوار کمتر از ۷ سانتی متر است مانند زیر درب سرویس بهداشتی که قرنیز نمی توان نصب کرد از این ایزار استفاده می شود.

لینک های مرتیط

شست شوی پارکت لمینت نحوه اندازه گیری پارکت لمینت کفپوش مناسب آشپزخانه تفاوت پارکت و لمینیت

تماس با ما

شما می توانید از طریق شماره تماس های زیر با ما تماس بگیرید:

(ایمیل)sarvindecor.co@gmail.com
(تلفن)77653782(021)
در مورد ما
سفارش محصول