کفپوش مناسب برای آشپزخانه
پارکت لمینت برای کفپوش آشپزخانه

استفاده از پارکت لمینت برای آشپزخانه چالش بزرگی برای بسیار از مشتریان ما هنگام خرید این محصول می باشد . آیا اصلا امکان نصب پارکت برای آشپزخانه وجود دارد ؟ اگر دارد چه شرایط و الزاماتی باید رعایت شود.

به خاطر داشته باشید که پارکت لمینت ها ضد آب نیستند ، اما نمونه هایی از این محصولات وجود دارند که می توانند مناسب برای شرایط خاص آشپزخانه باشند.

اگر قصد خرید این محصول برای آشپزخانه خود را دارید موارد مهمی وجود دارند که حتما باید آن را در نظر بگیرید :

استفاده از پارکت لمینت برای آشپزخانه

1- وجود واکس بر روی کلیک ها

داشتن لمینیتی که دارای واکس و یا پارافین بر روی کلیک ها باشد می تواند باعث جلوگیری از نفوذ آب به داخل این محصولات گردد

2- دوام و ماندگاری

استفاده از پارکت لمینت هایی با استاندارد سایشی AC3 و بالاتر می تواند سالها کف آشپزخانه شما را بپوشاند

3- رنگ

می توانید پارکت برای آشپزخانه را به گونه ای انتخاب کنید که دقیقا مشابه سایر اتاقها باشد یا رنگ آن بکلی فرق کند این بستگی به سلیقه شما دارد ، اما کفپوش هایی با رنگ های روشن برای آشپزخانه بسیار محبوب هستند زیرا فضا را تمیز تر و بزرگ تر نشان می دهند.

4- تمیز کردن مرتب

اگر آب یا هر ماده ای دیگری بر روی لمینین شما ریخت باید به سرعت آن را تمیز کنید علاوه بر آن سعی کنید مرتبا کف آشپزخانه خود را جارو بزنید زیرا وجود گرد و غبار احتمال خط و خش افتادن بر روی پارکت را بالا می برد.

موارد دیگری که می توان به عنوان کفپوش آشپزخانه استفاده کرد ؟

1- کفپوش pvc

کفپوش pvc به علت ساختار تشکیل دهنده آن که از نوعی پلاستیک (pvc) می باشد در مقابل آب کاملا مقاوم بوده و آب و رطوبت آسیبی به آن وارد نمی کند ، از طرفی رنگ این کفپوش را می توانید همرنگ پارکت لمینت خود انتخاب کنید تا به منزل شما زیبایی خاصی ببخشد.

اما باید به این نکته توجه داشت که استفاده از آب مستقیم برای شستشوی کفپوش پی وی سی ممکن است باعث از بین رفتن خاصیت چسبندگی چسب آن شود بنابراین بهتر است با تی نمدار تمیز شود

2- استفاده از سرامیک طرح چوب

می توانید از سرامیک های طرح چوب به عنوان کفپوش آشپزخانه استفاده کنید تا هم با قسمت های دیگر منزل که پارکت لمینت کرده اید هماهنگ باشد و هم راه آب آشپزخانه مسدود نشود.

البته به این نکته باید توجه کرد که استفاده از سرامیک و کفپوش pvc کف آشپزخانه بخصوص در فصل سرما همواره سرد نگه می دارد.


 مطالب مرتبط

چه تفاوتی بین پارکت لمینت و کفپوش PVC وجود دارد؟

کاربرد قرنیز در دکوراسیون داخلی چیست ؟

چگونه می توان قیمت نهایی پارکت لمینت را تخمین زد ؟