آیا امکان کوچک کردن پرده زبرا و شید وجود دارد
کوچک کردن پرده های کرکره زبرا، شید و شب و روز

ممکن است برای همه ما پیش آمده باشد که بخواهیم دکور منزل را تعویض و یا از خانه ای به خانه دیگر نقل مکان کنیم. در این صورت جهت مدیریت هزینه ها سعی می کنیم تا جایی که ممکن است از وسایل قبلی که هنوز قابل استفاده اند استفاده کنیم. وسایلی مانند مبلمان و میز و صندلی را می توان به راحتی به خانه جدید برد و با چیدمانی درست آن ها را در خانه چید. اما چه به سر پرده های موجود در خانه قبلی می آید؟ ممکن است پرده ای را بسیار دوست داشته باشیم اما به این دلیل که برای پنجره های خانه جدید مناسب نیستند نمی توانیم آن ها را با خود ببریم. ممکن است پرده های خانه شما از نوع کرکره ای باشند و بخواهید آن ها را با خود ببرید. حال این سوال پیش می آید که پرده های کرکره ای آیا امکان تغییر اندازه یا حداقل کوچک کردن پرده را دارند یا خیر؟

بیشتر بخوانید: هزینه های نصب پرده های زبرا و شید چگونه محاسبه می شود!؟

کوچک کردن پرده زبرا

کوچک کردن پرده زبرا

نقل مکان به یک خانه جدید هزینه های زیادی دارد و باید تا حد امکان این هزینه ها را پایین آورد. همچنین دور انداختن وسایلی که همچنان می شود از آن ها استفاده کرد نوعی مصرف گرایی است و هر بار که این کار را می‌کنیم به محیط زیست صدمه وارد می‌شود. حال فرض کنید که پرده های خانه فعلی شما از نوع زبرا ، شید یا کرکره ای است و می‌خواهید خانه خود را عوض کنید ولی نمی‌خواهید این پرده ها را دور بیاندازید و برای تهیه پرده مجددا هزینه کنید.

منزل جدیدی که به آن نقل مکان کرده اید پنجره هایی کوچک تر نسبت به خانه قبلی شما دارد. در صورتی که پنجره های منزل جدید کوچک تر از پنجره های قدیمی باشد چه از عرض و چه از ارتفاع ، امکان کوچک کردن و استفاده مجدد با صرف هزینه ای اندک وجود دارد. برای کوچک کردن پرده زبرا کافی است آن را به کسانی که تعمیرات این گونه پرده ها را انجام می دهند بسپارید. بدین گونه با هزینه ای بسیار کمتر از آن چیزی که برای خرید مجدد پرده باید بپردازید، پنجره های خانه جدیدتان را می پوشانید. شما فقط در صورتی مجبور به خرید مجدد پرده می شوید که پنجره های شما از اندازه قبلی بزرگتر باشند. در این صورت نمی توان از پرده های قبلی استفاده کرد.

این کار علاوه بر فضاهای مسکونی برای اداره ها و دفاتر کار نیز بسیار کاربردی است. معمولا این فضاها دارای پنجره های زیادی هستند. اگر بخواهید با هر بار تغییر محل دفتر کار خود، تمامی مبلمان و دکوراسیون آن را تغییر دهید، بودجه بسیار زیادی باید برای این کار صرف کنید. اما اگر به جای عوض کردنشان، آن ها را تعمیر کنید هزینه های شما چندین برابر کم می شود. با کوچک کردن پرده زبرا محل کار خود به راحتی آن ها را قابل استفاده کنید.

همچنین اگر پرده قبلی شما به قدری بزرگ و به اندازه 2 پنجره جدید شما بود، می‌توانید یک پرده را به دو قسمت تقسیم کنید. در این صورت هزینه های شما بیشتر می‌شود. زیرا علاوه بر هزینه کوچک کردن پرده زبرا و یا شید خود، باید هزینه هایی بابت لوازم جانبی مثل گیربکس و زنجیر را نیز پرداخت کنید. اما با توجه به اینکه بعد از اتمام کار شما دو عدد پرده خواهید داشت، ارزشش را دارد.

شما به دو طریق میتوانید از خدمات ما جهت کوچک کردن و تغییر سایز پرده استفاده کنید. مورد اول خودتان پرده را باز کنید، به دفتر ما مراجعه و آن را تحویل دهید و مجددا بعد از آماده شدن آن را تحویل بگیرید. در حالت دوم کارشناس ما به محل شما مراجعه کرده و خود پرده شما را باز می‌کند، و بعد از کوتاه کردن مجددا پرده جدید را برایتان نصب خواهد کرد. در این صورت علاوه بر هزینه تعمیر پرده، هزینه های ایاب و ذهاب و نصب هم شامل فاکتور شما می‌شود.

مطالب مرتبط


لیست قیمت انواع پرده به تاریخ روز

نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

شستشوی پرده کرکره