کرکره فلزی و چوبی پرده ای مناسب
کرکره فلزی و چوبی پرده ای مناسب برای تمام فصول

کرکره فلزی و چوبی پرده ای مناسب ، بادوام و با صرفه

اینکه از پرده هایی متفاوت برای اتاق ها استفاده کنیم فکر خوبی است، زیرا هر اتاق هدف مشخصی دارد که با توجه به آن باید پرده و دیگر وسایل آن انتخاب شوند قطعا پرده ای که مناسب اتاق خواب شماست، مناسب آشپزخانه یا اتاق نشیمن شما نیست. تعداد کمی از انواع پرده ها هستند که در کشورهای مختلف نام های متفاوتی دارند. کرکره های افقی در آمریکا و سایر کشورهای اروپایی به عنوان بلایند معروف اند در حالی که در کشور ما به نام کرکره های فلزی و چوبی شناخته می شوند.

بلایند ها، پوشش های مناسب و قابل تطبیق پذیری بالایی برای پنجره ها هستند و به راحتی می توان آن ها را با دکور های مختلف هماهنگ کرد. این بلایند ها دهه هاست که مورد استفاده قرارمی گیرند هنوز هم چهره معروفی میان انواع پرده ها هستند.

 

کرکره افقی چیست؟

بلایند افقی چیست؟ چه تفاوتی با پرده های دیگر دارد؟ چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

آن ها پرده هایی با تخته های افقی هستند که از آلومینیوم، چوب یا پلاستیک درست شده اند که پهنای هر تخته معمولا به 2/5 الی 5 سانت می رسد. این بلایند ها برای پنجره های اتاق های کنفرانس، اداره ها، رستوران ها، اتاق خواب و اتاق نشیمن استفاده می شوند. تخته هایی که در این نوع از پرده ها استفاده می شوند به وسیله نوارهای پارچه ای پهن یا طناب نگه داشته می شوند که به آن ها اجازه حرکت 180 درجه ای برای باز و بسته شدن می دهد. این تخته های به هم پیوسته به وسیله طناب ها به بالا و پایین هدایت می شوند گرچه مدل های بدون طناب و موتوردار هم موجود اند که به راحتی حرکت می کنند.

 

همچنین بخوانید: مزایای استفاده از رولر بلایندها چیست؟!

 

چرا کرکره فلزی و چوبی پرده ای مناسب برای تمام فصول می باشد

در این قسمت به فواید این محصول اشاره می کنیم

1- تطبیق پذیری

آن ها می توانند در هرنوع خانه ای برای هر نوع پنجره ای استفاده شوند حتی در فضاهای تبلیغاتی و اداره ها. از جنس های مختلف ساخته می شوند از پلاستیک، چوب، آلومینیوم و pvc.

2- باصرفه بودن

این مدل یکی از با صرفه ترین پرده هایی است که در عین حال زیبایی و شیکی خود را حفظ کرده است.

3- با دوام بودن

این بلایندها در نوع چوب های مصنوعی و آلومینیوم می توانند برای سال ها حتی دهه ها سالم باقی بمانند اگر مرتب مراقبت شوند.

4- نگهداری آسان

در حالی که آن ها در طراحی های فشرده و مینیمال وجود دارند و به دلیل جنس و فضای کمی که اشغال می کنند به راحتی در هر فضایی قرار می گیرند، پس با این فواید تمیز کردن مرتب آن نباید کار خیلی سختی باشد. آن ها به طور کلی احتیاج به تمیز کردن مرتب و دستمال خشک برای پاک کردن تخته ها دارند (نوع چوبی).

5- محافظت از محیط خصوصی

چوب های مصنوعی و طبیعی و بلایند های آلومینیومی گزینه مناسبی برای حفاظت از محیط خصوصی خانه شما هستند. برای دید کمتر میتوانید بلایند هایی با تخته های باریک تر انتخاب کنید زیرا هرچه تخته ها پهن تر باشند، دید بیشتر می شود.

6- قابل تنظیم بودن

کرکره فلزی و چوبی پرده ای مناسب به جهت قابل تنظیم بودن هستند زیرا به راحتی توسط خریدار هم می تواند انجام گیرد.

7- داشتن ظاهری مناسب

این کرکره های همه کاره که هم می توانند داخل پنجره و هم خارج پنجره نصب شوند، ظاهری شیک و بدون نقصی به پنجره شما می دهند. هنگامی که بیرون پنجره نصب شوند فضای خانه را بزرگ تر می کنند. در هر حالتی ظاهری مناسب و شیک به خانه می دهند.

 

مطالب مرتبط:

مشاهده محصولات و تصاویر پرده کرکره

تفاوت پرده زبرا و شید و دبل شید در چیست؟!