پرده آشپزخانه
نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه

انتخاب پرده آشپزخانه تاثیر بسیار مهمی در زیبایی و افزایش انرژی مثبت فضای آشپزخانه دارد، شاید توجه به پرده پذیرایی ، نشیمن و اتاق خواب باعث شده است ما کمتر به این مهم توجه کنیم. اصولا پوشاندن پنجره ها یکی از مهمترین ارکان در دکوراسیون داخلی است، که پنجره آشپزخانه نیز جزئی از آن محسوب می شود اما برای تهیه پرده آشپزخانه باید نکات و مواردی نیز مورد توجه قرار گیرد که سروین دکور در این مقاله شما را با آنها آشنا می کند.

انتخاب رنگ برای پرده آشپزخانه

همانطور که می دانید آشپزخانه مکانی برای پخت و پز و در بعضی موارد صرف غذا است. به همین دلیل انتخاب پرده هایی که رنگ های گرم نظیر قرمز ، زرد و نارنجی به صورت ملایم در آنها بکار رفته به دلیل اینکه اشتها آور می باشد مناسب است. استفاده از رنگ های تیره مانع از ورود نور طبیعی به آشپزخانه شما می شود و فضا را بی روح و ناخوشایند می کند.

 

طرح دار بودن پرده آشپزخانه

سعی کنید طرح پرده را متضاد با دیوارهای آشپزخانه انتخاب کنید، اگر پوشش دیوار طرح دار بود سعی کنید پرده ای با طرح ساده انتخاب کنید و اگر دیوار ها ساده بود می توانید از پارچه های طرح دار مخصوصا پرده گل دار استفاده کنید.

 

محصولات مرتبط در فروشگاه: خرید انواع پرده آشپزخانه به قیمت روز بازار

 

استفاده از پرده های بالا رونده

پرده های بالا رونده به علت اینکه فضای کمتری اشغال می کنند و همچنین قیمت مناسب و نصب آسان می توانند انتخاب خوبی برای پرده آشپزخانه باشند. از انواع این پرده ها می توان به پرده زبرا، شید رول ، کرکره و … اشاره کرد.

جنس پرده آشپزخانه

جنس این پرده از اهمیت بالایی برخوردار است، به علت اینکه این پرده در مجاورت مواد غذایی و لک و چربی قرار دارد و باید کیفیت بالایی داشته باشد تا با چند بار شست شو از بین نرود.

همچنین توجه داشته باشید در صورت استفاده از پرده های بالارونده نظیر زبرا سعی کنید از نوع قابل شستشوی آن خریداری کنید.

 

مطالب مرتبط:

مشخصات و ویژگی های پرده زبرا مناسب آشپزخانه