معرفی راهکارهای آماده کردن خانه برای فروش با قیمت بالاتر
راهکارهای آماده کردن خانه برای فروش به قیمت بالاتر!

هنگامی که قصد فروش خانه خود را داشته باشید، به طور یقین دوست دارید آن را به بهترین قیمت ممکن بفروشید. هر چقدر پول بیشتری از فروش خانه به دست بیاورید، در انتخاب و خرید خانه جدید راحت تر خواهید بود. حتما تا حالا آگهی هایی را مشاهده کردید که دو خانه در یک منطقه با قیمت هایی متفاوت به فروش می رسند. دلیل این تفاوت قیمت چیست؟ یکی از راه هایی که می‌توانید خانه خود را به قیمت بالاتری بفروشید، آماده کردن خانه برای فروش با به اصطلاح هوم استیجینگ (home Staging) است. 

 

آماده سازی منزل برای فروش با چیدمان خانه متفاوت است

شاید فکر کنید که چیدمان و دکوراسیون منزل با آماده سازی آن برای فروش یکی است. اما این دو کاملا از هم متفاوت هستند. تزئین و چیدمان خانه کاملا شخصی است و بستگی به نظر خود فرد دارد. اما آماده سازی دکور خانه راهکارهایی است شما می‌توانید به واسطه آنها منزل خود را به بالاترین قیمت به خریداران بفروشید. این کار میتواند سود و منفعت زیادی برای شما به همراه داشته باشد، اما مستلزم هزینه و زمان است. مهمترین نکته این است که در حین آماده سازی خانه باید به تمام نقاط منزل از جمله اتاق خواب، سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی و … توجه کنید و تمام تمرکز خود را به یک جای خاص معطوف نکنید.

 

مهیا کردن منزل برای فروش با قیمت بالاتر

 

شخصی که میخواهد خانه ای را برای سکونت بخرد، فقط به دنبال سرپناهی نیست که در آن زندگی کند. خریداران دنبال منزلی می‌گردند که علاوه بر زندگی بتوانند روح خود را نیز جلا دهند و رویاهای خود را در آن خانه محقق سازند. بنابر این حاضر خواهند بود برای خانه ای که دکور و نمای مناسبی دارد، پول بیشتری بپردازند.

مورد دیگر که باعث میشود چیدمان و آماده سازی خانه را امری ضروری دانست این است که خریداران نمی‌خواهند بعد از خرید ملک، وقت و زمان خود را صرف بازسازی و تجهیز خانه کنند. در اصل دنبال لقمه حاضر و آماده میگردند، برای همین هم حاضر هستند پول بیشتری بپردازند. اگر شما همه چیز را اصولی و منظم انجام دهید، مطمئن باشید منزل خود را خیلی راحت تر از وقتی که دست به خانه خود نزدید خواهید فروخت.

 

چگونه خانه خود را برای فروش به بهترین شکل آماده کنیم؟

در ادامه به برخی از مهمترین راهکارهایی که شما برای آماده سازی خانه نیاز دارید تا بتوانید خانه خود را به قیمت مناسب بفروشید آورده شده است:

  • تمیز بودن

اکثر خریداران و حتی بنگاه های املاک دنبال ملک و خانه تمیز هستند. خانه تمیز خریدار را جذب می‌کند و همچنین قیمت ملک را نیز افزایش می‌دهد. پس اولین قدم برای آماده کردن خانه قبل از فروش، خانه خود را از کف تا سقف آن بشورید. لکه ها را از حمام و سرویس بهداشتی با مواد شوینده پاک و خوشبو کنید. خلاصه کاری کنید که همه چیز جدید و نو به نظر برسد.

  • حذف لوازم و وسایل شخصی

خریداری که برای بازدید خانه ای که قصد فروش آن را دارید نزد شما می آید، در حقیقت آن خانه را به عنوان ملک شخصی خود و جایی که قرار است در آن زندگی کند تجسم خواهد کرد. پس بهتر است لوازم و وسایل شخصی خود را از قبیل قاب عکس، نقاشی و … را از خانه حذف کنید.

  • پرده زیبایی خانه شما را دوچندان میکند

این که شما هنگام تحویل منزل، پرده ها را هم بر روی پنجره بگذارید در نزد خریدار بسیار با ارزش است. به شرطی که پرده هایتان مناسب و تمیز باشد. بهتر است برای پرده ها هزینه کنید تا بتوانید خانه خود را با قیمت بالاتری بفروشید. می‌توانید از پرده هایی که روی بورس هستند و جدید وارد بازار شده اند استفاده کنید که قیمت کمتری نسبت به پرده های کلاسیک دارند مانند پرده زبرا و پرده شید رول.

 

همچنین بخوانید: تاثیر انتخاب پرده مناسب بر نمای بیرون پنجره!

 

هفت راهکار برای افزایش قیمت منزل

  • پوشاندن سوراخ ها و خط و خش

اگر دیوارهای شما دارای سوراخ و یا خط و خش است، حتما قبل از بازدید توسط خریدار آنها را بپوشانید و ترمیم کنید. آماده سازی دیوارهای منزل قبل از فروش یکی از بهترین راههای برای جلوگیری از کاهش قیمت منزل خواهد بود.

  • وجود نورپردازی مناسب

نور پردازی مناسب و اصولی به خانه شما زیبایی می‌بخشد. این را در نظر داشته باشید که نور طبیعی بهترین نور پردازی است. وقتی مشتری برای بازدید خانه به منزل شما می‌آید سعی کنید پرده ها را کنار بزنید تا نور بیشتری وارد منزل شما شود و محیط زیباتر به نظر برسد.

  • به نمای بیرون هم رسیدگی کنید

درست همانند فضای داخلی، نمای بیرونی منزل شما نیز احتیاج به توجه دارد. زیرا خریدار اولین جایی که می‌بیند نمای بیرونی منزل شماست و چون اولین برداشت مهمترین برداشت است پس ممکن است اثر مثبت و یا منفی بر روی نظر او بگذارد. اطمینان حاصل کنید راهرو ها ، درب ورودی ، حیاط و باغچه ورودی (در صورت وجود) تمیز و مرتب و عاری از هرگونه خرابی و نامنظمی است.

  • افزایش ارزش خانه با مبلمان

همین که بگویید خانه را مبله می‌فروشید در نظر فروشنده بسیار نوثر است. لازم نیست هزینه زیادی کنید، فقط کافی است مبلمان شما مرتب، سالم و تمیز باشد. اگر هم نداشتید بهتر است آن را تعویض کنید، مطمئن باشید تاثیر زیادی در فروش منزل شما خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید: چگونه کوسن را مبلمان هماهنگ کنیم!؟

 

اگر چه اجرای این موارد گفته شده در جهت آماده کردن خانه قبل از فروش می‌تواند پرهزینه و زمان بر باشد، اما مطمئن باشید این هزینه ای که پرداخت می‌کنید هم بیشتر از آن هنگام فروش بدست می آورید و هم منزل خود را راحت تر و سریع تر بفروش خواهید رساند.

شما چه تجربه ای در زمینه فروش و یا خرید خانه دارید؟ آیا موارد دیگری نیز هست که به نظر شما باید به این لیست اضافه شود؟ خوشحال می‌شویم با ما در میان بگذارید.

 

مطالب مرتبط:

چگونه پرده را با مبلمان خانه ست کنیم؟!

ایده هایی برای دکوراسیون راهرو منزل