انواع کوسن و کاربرد آن در دکوراسیون داخلی
کوسن و کاربرد های آن در دکوراسیون داخلی

کوسن (cushions) یکی از کوچکترین و در عین حال جزو اجزای مهم دکواسیون داخلی می باشد که می تواند کاربرد و نقش بسیار تاثیرگذاری در منزل داشته باشد. امروزه بازار این محصول بسیار داغ است به همین دلیل فروش کوسن های رنگی یکی از فعالیت های فروشندگان دکوراسیون داخلی می باشد.

کوسن یکی از اثاثیه های دکوراسیون باستانی محسوب می شوند که وجود آنها در کاخ ها و خانه های بزرگ از اوایل قرون وسطی بارها یاد شده است. این محصولات در آن زمان غالبا در اندازه های بزرگ ، محکم و پوشیده از چرم ساخته می شدند که می توان آنها را نوعی صندلی دانست .

امروزه اما بالشتک هایی نرم در سایزها و ابعاد مختلف ( دایره ، مربع و … ) به عنوان اثاثیه داخلی خانه ها استفاده می شود و می توان آنها را در تمامی فروشگاه ها و مراکز خرید تجهیزات دکوراسیون داخلی پیدا نمود.

کوسن مبل یکی از راه های عالی برای اضافه کردن رنگ و لعاب به فضای خانه شما می باشد . شما با انتخاب رنگ ، طرح و تعداد مناسب می توانید علاوه بر راحتی بیشتر پالت رنگی مبلمانتان را نیز کامل کنید و باعث هر چه بهتر شدن فضای خانه خود شوید.

 

رنگ مورد علاقه تان را شناسایی کنید

چه رنگی برای کوسن انتخاب کنیم

شما می توانید از کوسن ها به عنوان رنگ هایی که دوست دارید در فضای خانه بیشتر به چشم بیاید استفاده کنید ، یا مثلا رنگ هایی که مکمل یا هم خانواده رنگ های تابلو یا لوازم تزیینی اتاقتان هستند. هدف این است که در فضا اثر متقابلی میان رنگ ها شکل بگیرد . برای مثال اگر خانه ای با دیوارها و مبلمان خنثی دارید می توانید از رنگ های غلیظ و یا اگر طرح کلاسیک دارید می توانید از کوسن سنتی استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای انتخاب کوسن مناسب

 

تعداد کوسن ها را مشخص کنید

چه تعداد کوسن مناسب می باشد

با توجه به استایلی که برای خانه خود در نظر گرفته اید، اگر فضای خانه شما نزدیک به فضای سنتی است بهتر است از تعداد زوج و متقارن استفاده کنید ، تعداد فرد باعث می شود فضای خانه شما مدرن تر به نظر برسد. همچنین می توانید به عنوان پیشنهاد از یک کوسن برای مبل تک نفره و پنج عدد برای مبل سه نفره استفاده کنید.

به این نکته توجه داشته باشید تعداد کم تر حس بی روحی و سردی به فضا می دهد و استفاده زیاد از حد باعث شلوغی می شود پس بهتر است برای حفظ تعادل از تعداد مناسب استفاده کنید.

 

استفاده از نقش ها و جنس های متفاوت

ترکیب مواد و طرح های مختلف که مکمل مبلمان خانه می باشد باعث گرمی و هارمونی هر چه بیشتر فضا خانه می شود. از تضاد های صحیح می توانید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید تا هم فضای خانتان را خلاق تر کنید و هم باعث بیشتر دیده شدن اثاثیه منزل شوید. به عنوان مثال می توانید برای مبل چرم یا کتان از کوسن مخمل استفاده کنید.

 

به نحوه چیدمان کوسن دقت کنید

تقریبا هیچ قانونی برای چیدمان این محصول وجود ندارد و گزینه های زیادی مثل گوشه مبل ، پوشاندن کامل مبل ، وسط مبل و … وجود دارد. هر کدام را که انتخاب می کنید باید به این نکته توجه کنید که نحوه چیدن این محصول طوری نباشد که تاثیر خود را از دست بدهد.

به عنوان نمونه :

  • اگر کوسن هایی با اندازه متفاوت دارید بهتر است بزرگ تر ها راعقب تر از کوسن های کوچکتر قرار دهید.
  • استفاده از کوسن هایی با اندازه های متفاوت باعث هماهنگی و خلاقیت بیشتر با فضا می شود.
  • برای مبل های بزرگتر می توانید دو عدد در هر ظرف و یک عدد در میان مبل استفاده کنید.

 

 

مطالب مرتبط:

هماهنگ کردن کوسن و مبلمان

تزیین منزل با استفاده از کوسن