تاثیر مهم پرده گلدار در دکوراسیون
با پرده گلدار در دکوراسیون خود تغییرات هوشمندانه ایجاد کنید!

آیا پرده گلدار میتواند انتخاب مناسبی برای منازل ما باشد؟ به طور کلی انتخاب نوع سبک دکوراسیون بسته به سلیقه ی شخص و فضایی که قرار است در آن اجرایی شود متفاوت است؛ حتی گاهی گفته می شود که از روی دکوراسیونی که برای محل کار یا زندگی خود انتخاب می کنید می توان تا حدی به شخصیت شما پی برد. مثلاٌ افرادی که از رنگ های خنثی مثل طوسی ، سفید و کرم استفاده می کنند و از استفاده از اجزای رنگی و هندسی دوری می کنند افراد صلح طلبی به نظر می رسند.

یکی از اجزای اصلی دکواسیون که می تواند ما را به سبک مطلوب نزدیک کند پرده است. برای پرده می توانیم از رنگ ها و طرح های مختلف استفاده کنیم. یکی از انواع پرده هایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد پرده های گلدار است ، که می توان با استفاده از این نوع پرده شادابی و طراوت قابل توجهی به فضا بخشید فقط باید توجه داشته باشید که نباید در استفاده از آن زیاده روی کرد. برای اینکه بتوانیم تصمیم بهتری در ترکیب رنگ پرده های گل دار و مکان استفاده از آن داشته باشیم در ادامه مطالبی درمورد رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون آورده شده است.

 

از چه رنگی، به چه دلیلی، برای کدام قسمت استفاده کنیم؟

پرده گلدار سفید

با یکی از پرطرفدارترین و پر استفاده ترین رنگ ها این بحث را آغاز می کنیم. افرادی که رنگ سفید را دوست دارند افراد منضبط و تمیزی هستند و به پاکیزگی و تمیزی علاقه ی ویژه ای دارند. با نیروی درونی خود هماهنگی دارند و به آرامش و صلح اهمیت می دهند. مکانی نیست که از استفاده از رنگ سفید بی بهره مانده باشد. این رنگ فضا را باز تر نشان می دهد و این رنگ مثل بقیه ی رنگ های خنثی می توانند در کنار تمام رنگ ها ی دیگر، چه گرم و چه سرد، قرار بگیرند. این رنگ باعث می شود جزئیات بیشتری نمایش داده شود. پارچه های حریر گلدار سفید یک نمونه بسیار بارز از این دست محصولات هستند که می توان در اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، نشیمن، کف و دیواره ها استفاده کرد.

 

پرده حریر سفید گلدار

 

پرده قرمز گلدار

افرادی که قرمز رنگ مور علاقه ی آنهاست؛ معمولا افرادی شجاع، خوش بین و با اعتماد به نفس هستند. این رنگ نشانه قدرت، زیاده روی و شدت است. عموماً افراد علاقه مند به این رنگ افراد عجولی هستند. بطور کلی افرادی که قرمز را دوست دارند دارای ویژگی های رمانتیک و پر شور و هیجان بودن، داشتن اشتیاق زیاد به فعالیت، میل به مورد توجه واقع شدن، تمایل به پیشرفت، داشتن عشق و شور و حرارت بالا و نو گرایی و شیک بودن هستند. این افراد دوست دارند در تمامی مسابقات رتبه ی اول را کسب کنند. هم چنین میل به بقا در این افراد بیش از سایرین دیده می شود.

جالب است بدانید که این رنگ در بسیاری از کشور های آسیایی به عنوان رنگ خوش شانسی شناخته می شود. حال اگر بخواهیم درمورد استفاده از این رنگ در دکوراسیون سخنی به میان آوریم خواهیم دید که  این رنگ به عنوان منبعی برای انرژی و نشانه ی اعتماد به نفس است. با توجه به اینکه دیدن این رنگ در انسان موجب ترشح آدرنالین می شود استفاده از آن برای اتاق خواب توصیه نمی شود. رنگ قرمز اشتها را زیاد می کند به همین دلیل است که در بعضی رستوران ها از این رنگ استفاده می شود. بطور مثال از پرده های زبرا مانند پرده زبرا گلدار قرمز می توان در اتاق غذا خوری و نشیمن استفاده کرد؛ چرا که باعث افزایش میل به گفتگو نیز می شود.

 

پرده زبرا قرمز طرح گل

 

محصولات مرتبط در فروشگاه: خرید پرده زبرا پلیسه ریز گلدار با رنگ بندی

 

پرده آبی

رنگ آبی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها بین مردم است و معمولاً افراد علاقمند به این رنگ می تواند احساسات خودشان را کنترل کنند و محافظه کار، صادق و مسئولیت پذیرند. کسانی که آبی را دوست دارند به چهارچوب و قانون علاقه دارند و دوست دارند کارهای خود را طبق اصول و قواعد و طبق برنامه ریزی پیش ببرند. تمایل دارند که دیگران را مورد ستایش و احترام قرار دهند و متقابلاً از آنها انتظار همین ستایش و احترام را هم دارند. پشتکار قوی ای دارند و در رسیدن به اهدافشان سماجت خاصی به خرج می دهند.

فرد دوستدار رنگ آبی دنبال کش حقیقت است. این رنگ نماد صلح، نظم و آرامش است. احساسی که به فرد از دیدن این رنگ القا می شود منطق، آرامش، سکوت و توجه و تمرکز، اعتماد و اطمینان است. جالب است که در علائم جسمانی نیز، این رنگ تأثیر می گذارد. رنگ آبی باعث کاهش فشار خون، کاهش ضربان قلب و کم شدن تعداد تنفس می شود. از این رنگ آسمانی و آرامش بخش بیشتر در اتاق خواب استفاده می شود؛ یکی از بهترین انتخاب ها پرده گلدار آبی با پارچه پرده ای ضخیم مانند مخمل است که هم نمای زیبایی دارد و هم احساس راحتی و امنیت را در اتاق خواب شما بیشتر میکند. اما اگر بخواهیم از آبی به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون داخلی استفاده کنیم بهتر است برای اجزایی دیگر از دکوراسیون از رنگ های گرم استفاده کنیم تا سردی رنگ آبی فضا را بی روح نکند.

 

پرده مخمل آبی گلدار

زرد گلدار

علاقمندان به این رنگ افراد خوش بین و مثبتی هستند؛ همواره به دنبال شاد بودنند و خلاقیت بالایی دارند. هم چنین این افراد حس خوش بینی بالایی دارند و عموماً انسان های مثبتی هستند. ترجیح می دهند به جای نیروی جسمی، از نیروی ذهنی خود استفاده کنند و کار را با تعداد نفرات کم انجام دهند. افرادی زرد را دوست دارند غالباً افراد استقلال طلبی هستند و به راحتی می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. در مورد استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون اگر بخواهیم بگوییم؛ توصیه شده که از رنگ زرد به عنوان رنگ اصلی دکوراسیون استفاده نشود. اگرچه رنگی نشاط آور است اما بهتر است از آن در آشپزخانه، ناهار خوری و حمام استفاده شود. با یه سرچ در اینترنت و شبکه های اجتماعی میتوانید جدیدترین پارچه های پرده ای گلدار کتان رنگ زرد را پیدا و از آنها استفاده کنید . تنها نکته ای که باید لحاظ کنید سن است که برای اتاق کودکان رنگ مناسبی نیست چون باعث تحریک اعصاب می شود و کودک، گریه و بی تابی بیشتری از خود نشان می دهد.

 

محصولات مرتبط در فروشگاه آنلاین: خرید پرده زبرا پلیسه درشت گلدار با رنگ بندی

 

پرده بنفش

افراد شهودی رنگ بنفش را دوست دارند. آنها در خیالات خود زندگی می کنند و دوست دارند کار ها را به تنهایی انجام دهند. رنگ بنفش نشانه جلال، شکوه و ثروت و عزت نفس است. افرادی که این رنگ را دوست دارند معمولاً بخشنده و بلند پروازند و شاید گاهی عدم مسئولیت پذیری و غرور آنها برایشان دردسر ساز شود. این رنگ در دکوراسیون کمتر دیده می شود اما شما میتوانید از پرده شید رول گلدار با گل های بنفش کم رنگ برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

 

شید رول با گلهای بنفش رنگ

 

انتخاب طرح پرده گلدار

با توجه به مروری که بر برخی از رنگ ها برای دکوراسیون داشتیم و مورد پذیرش بودن تأثیر غیر قابل انکاری که پرده روی دکوراسیون دارد انتخاب پرده و رنگ و طرح آن می تواند به راحتی فضای ما را دستخوش جلوه و تغییری دل نشین کند. همان طور که برای انتخاب کف پوش و رنگ دیوار یا کاغذ دیواری انرژی زیادی صرف می کنیم از اهمیت طرح پرده نباید غافل باشیم. پرده های گلدار یکی از پر طرفدارترین پرد های طرح دار موجود در بازار هستند و از آنها می توان در تمامی محیط ها استفاده کرد.

این که گل های پرده از چه رنگ هایی تشکیل شده باشند اینکه از چوب پرده استفاده بکنیم یا نکنیم و اینکه در فضای نزدیک به پرده بخواهیم کوسن هم داشته باشیم مسائلی هستند که می توانند روی تصمیم ما اثر گذار باشند. پرده های گلدار در انواع مختلف این روز ها در بازار پیدا می شوند. پرده های پانچ، کرکره ای، شید رول، کلاسیک و غیره و شما به راحتی میتوانید با خرید اینترنتی پارچه پرده های ارزان و یا گران نیاز خود را برطرف و فضایی دلنشین برای منزل خود به وجود بیاورید.

سوال: شما کدام نوع پرده ی گلدار با گل های چه رنگی را ترجیح می دهید؟

 

همچنین بخوانید: آموزش دوخت پرده پانچ با تصویر