چه رنگ پرده ای مناسب با دیوار طوسی است؟
چه رنگ پرده مناسب با دیوار طوسی است؟

رنگ طوسی یک رنگ بسیار محبوب است، اما چرا؟ طوسی یک رنگ خنثی و حد فاصل بین سیاه و سفید است. بسیاری از مردم این رنگ را رنگی بی روح و کسل کننده می‌دانند، اما وقتی پای حرف طراحان دکوراسیون بنشینید نظری کاملا مخالف دارند.ممکن  است طوسی در قدیم، به عنوان رنگی همراه با غم و اندوه و کسل کننده شناخته می‌شد، اما دیگر اینگونه نیست. در سالیان اخیر همراه با ترویج دکوراسیون مدرن ، محبوبیت این رنگ نیز افزایش یافته است. امروزه طراحان در سراسر جهان رنگ طوسی را به عنوان رنگی بسیار متنوع، پیچیده و درجه یک می‌شناسند. بزرگترین مزیتش هم آن است که طوسی می‌تواند در هر فضایی قرار بگیرد و با رنگ های بسیاری هماهنگ شود. به عنوان مثال برای انتخاب مبلمان و پرده مناسب با دیوار طوسی زیاد کار سختی نداریم.

از آشپزخانه گرفته تا اتاق خواب و پذیرایی، رنگ طوسی می‌تواند مکمل خوبی برای سایر لوازم خانه مثل کابینت، مبلمان و پرده باشد. این رنگ به دلیل جذابیت هایی که دارد مناسب استفاده برای دیوارهای منزل است که می توان به صورت رنگ یا کاغذ دیواری استفاده کرد. حتی می‌توانیم از رنگ های مختلف طوسی یا خاکستری روی دیوارها استفاده کنیم. به طور مثال در یک اتاق یک دیوار را طوسی روشن و دو دیوار دیگر را با طوسی تیره تزئین کنیم. علی رغم این که این رنگ می‌تواند با بسیاری از رنگ ها همخوانی داشته باشد مطمئن شوید رنگ پرده را مناسب با دیوارهای طوسی خود انتخاب کردید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی 5 رنگ پرده مناسب مبلمان طوسی

 

رنگ های مناسب پرده برای هماهنگی با دیوارهای طوسی

تنوع رنگ بندی انواع پرده ها در بازار بسیار زیاد است. هر رنگ زیبایی و جذابیت مخصوص به خودش را دارد. اما برای اتاقی که دیوار طوسی یا خاکستری دارد چه رنگ پرده ای مناسب است و اصطلاحا به دیوار می آید؟ در ادامه به معرفی مهمترین این رنگ ها می‌پردازیم.

 

پرده سفید با دیوار طوسی

سفید

سفید رنگی است که هرگز از انتخاب آن پشیمان نمی‌شویم. سفید به زیبایی با طوسی هماهنگ می‌شود. این رنگ حس سبکی و سادگی به اتاق و منزل شما خواهد داد. دقت کنید که پرده هایی با رنگ سفید بیشتر مناسب دیوارهای طوسی تیره است تا طوسی روشن.

کرم

بهترین نکته در مورد رنگ طوسی این است که این رنگ به راحتی می‌تواند با سایر رنگ های خنثای دیگر ست و هماهنگ شود. به همین دلیل در صورتی که شما پرده ای به رنگ کرم که خنثی است داشته باشید به راحتی می‌توانید با دیوار طوسی خود هماهنگ کنید. این ترکیب زیبا برای شما یک محیط گرم، زیبا و دنج ارمغان خواهد آورد.

سورمه ای

سورمه ای جزو رنگ های سرد و تیره است که جذابیت خاص و لوکسی دارد.پرده سرمه ای ممکن است اتاق را تاریک نشان دهد بخصوص اگر دیوارها هم تیره باشند. اما رنگ پرده سرمه ای می‌تواند مناسب با دیوار طوسی روشن باشد.در صورت استفاده از این دو رنگ همراه با مبلمان قهوه ای با رگه های سفید می‌توانید ظاهری سلطنتی به اتاق خود بدهید.

 

پرده زرد با دیوار طوسی

زرد

زرد یک رنگ بسیار متنوع است به همین دلیل می تواند تناژهای مختلفی از این رنگ را با دیوارهای طوسی خود ست و هماهنگ کنید.رنگ زرد روشن می تواند برای شما محیط شاد ایجاد کند. از طرفی استفاده از رنگ زرد متمایل به خردلی ظاهری رسمی تر به اتاق شما می دهد. پرده به رنگ زرد به خوبی با دیوار طوسی شما تضاد رنگ ایجاد می کند و همین تضاد باعث ایجاد جذابیت فراوان می‌شود.

 

همچنین بخوانید: ترکیب زرد و طوسی برای پرده پذیرایی

 

ذغالی

برای ست کردن حتی می‌توانید از خود سایه های رنگ طوسی استفاده کنید. رنگ ذغالی یکی از این رنگ هاست. پرده به رنگ ذغالی می‌تواند بسیار مناسب و زیبا در کنار دیوارهای طوسی روشن باشد. برای افرادی که علاقه مند به سبک های مدرن و مینیمال هستند این ترکیب رنگ را به آنها پیشنهاد می دهم.

سبز به رنگ طبیعت

به نظر شما ترکیب طوسی با سبز همخوانی دارد؟ اگر مطمئن نیستید پیشنهاد می کنم حتما آن را امتحان کنید. استفاده از پرده سبز به رنگ طبیعت حتی با نقش و نگارهایی به شکل گل به روی آن به شدت با دیوار طوسی همخوانی زیبایی دارد و باعث افزایش جذابیت منزل شما خواهد شد.

در آخر اینکه برای ایجاد تعادل و هماهنگی در اتاق خود از هر کدام از رنگ هایی که گفته شد با شدت مناسب استفاده کنید. همچنین در انتخاب رنگ سایر لوازم مثل مبلمان نیز دقت زیادی کنید تا اتاق شما همواره منسجم و زیبا به نظر برسد . رنگ طوسی انتخاب شگفت انگیزی است. آن را با هر ترکیب رنگی که گفته شد می توانید ست کنید و مطمئن باشید که از نتیجه آن شگفت انگیز خواهید شد.