ترکیب طوسی و زرد برای پرده پذیرایی
اگر علاقه مند به ترکیب طوسی و زرد برای پرده پذیرایی هستید این نوشته را از دست ندهید!

با شروع سال جدید، رنگ سال نیز مشخص می‌شود. همانطور که احتمالا می‌دانید، رنگ سال جدید طوسی و زرد است. حال سوالی که پیش می‌آید این است که آیا ترکیب این دو رنگ با هم همخوانی دارند یا خیر؟ بله، طوسی و زرد در پذیرایی به خوبی با هم هماهنگ می‌شوند، زیرا طوسی کاهنده شدت بالای رنگ زرد است و نیز رنگ زرد میتواند رنگ طوسی را که به‌طور ذاتی رنگی خنثی است را به آن انرژی ببخشد. انتخاب رنگ مناسب برای منزل شما از اهمیت بالایی برخوردار است اما هنر و ترفند اصلی همه طراحان این است که بتوانند یه ترکیب مناسب با رنگ های موجود به وجود آورند.

به عنوان نمونه رنگ زرد حواس پنج گانه شما را تحریک می‌کند و باعث افزایش جنب و جوش و انرژی در شما می‌شود. اما نکته ای که وجود دارد این است که رنگ زرد، رنگی بسیار پر انرژی است و ممکن است تا در هنگام غروب و شبانگاه که بخواهید استراحت مناسبی داشته باشید، به شما کمک زیادی نتواند بکند و اینجاست که باید از هنر ترکیب رنگ ها بهره ببرید.

همچنین بخوانید: معجزه ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

آیا انتخاب رنگ زرد برای پرده مناسب است؟

زرد همانند نارنجی احساس رفاقت و صمیمیت را بر می‌انگیزد و این قضیه می‌تواند در سالن پذیرایی شما بسیار مفید و پرکاربرد باشد، چون شما از مهمانها که به عبارتی دوستان و آشنایانتان هستند در پذیرایی استقبال می‌کنید. اگر می‌خواهید مهمان هایتان احساس آرامش و آزادی بیشتری داشته باشند، حتما از پرده رنگ زرد برای تزئین پنجره خود برای پرده ها استفاده کنید.

پرده مخمل زرد همراه با حریر سفید

کدام رنگ به خوبی با زرد هماهنگ می شود؟

حالا می‌رسیم به پاسخ پرسش اصلی این مقاله، این که شما در چه جاهایی و در ترکیب با چه رنگ‌هایی می‌توانید از رنگ زرد استفاده کنید؟ یکی از مهمترین ویژگیهای رنگ زرد این است که می‌تواند به عنوان مکمل طیف وسیعی از رنگ ها را در کنار خود معرفی کند و با آنها هماهنگ شود. به عنوان مثال یک ترکیب ایده آل می‌تواند استفاده از رنگ طوسی پر رنگ باشد که در کنار آن یک یا دو قسمت هایلات زرد قرار گرفته تا تعادل مناسبی برقرار کند.

محصولات مرتبط در فروشگاه:

پرده آماده پانچ طوسی تیره مجموعه دو عددی

پرده آماده پانچ سرمه ای مجموعه دوتایی

7 توصیه برای بهترین ترکیب رنگ های طوسی و زرد

  • سالن پذیرایی که وسایل آن با رنگ طوسی تزیین شده باشند بسیار شیک و مجلل به نظر می‌رسد. در اینجا شما با افزودن مقداری رنگ زرد می‌توانید سردی آنجا را گرفته و به فضای پذیرایی روح و انرژی سرشار بدهید، در عین حال که منزل شما هنوز هم بسیار شیک و لاکچری باقی مانده است.
  • اتاق نشیمن به رنگ خاکستری یک طرح کلاسیک و جاودانه است. اگر علاوه بر دیوارها، از مبلمان و پرده طوسی و خاکستری انتخاب کردید به شما قول می‌دهم که تا سال ها نیاز به تغییر دکوراسیون نخواهید داشت. حال که میخواهید ترکیب طوسی و زرد را در این مکان امتحان کنید بهترین کار اضافه کردن اکسسوری های زرد مثل کوسن و رانر و یا حتی اندکی نور پردازی زرد خواهد بود.
مبلمان طوسی با کوسن های زرد
  • ایجاد کنتراست بالا (ترکیب طوسی تیره با رنگ زرد پر جنب و جوش)، جلوه بسیار خیره کننده‌ای ایجاد می‌کند. البته در عین حال که می‌تواند بسیار زیبا باشد، ریسک بالایی نیز دارد. این ترکیب بسیار جسورانه است و باید از آن در فضاهای مناسب استفاده کنید، به‌ویژه در پذیرایی‌های کوچک که استفاده از رنگ های تیره تر می‌تواند فضای شما را نیز کوچک تر نشان دهد.
  • مورد بعدی بحث در نظر گرفتن نور محیط منزل شماست. اگر پذیرایی شما فاقد نور زیاد است، مثلا تنها یک پنجره رو به شمال کوچک دارد یا حتی نور ورودی چندان به چشم نمی‌آید، اضافه کردن مقداری رنگ زرد می‌تواند این فضای دلگیر را کمی روشن تر کند. یک رنگ زرد ملایم قادر خواهد بود فضای سرد و دلهره آور را به محیط گرم و مفرح تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: 5 رنگ پرده مناسب مبلمان طوسی و خاکستری

  • یکی از مهمترین سوالاتی که ایجاد می‌شود این است که، تضاد بین زرد و طوسی خیلی زیاد است ، برای حس نشدن این تضاد چکار باید کنیم؟ اصلا نگران نباشد چون این قضیه هم راه حل دارد، همانطور که می‌دانید وجود تضاد زیاد بین رنگ ها ممکن است چشم را خسته کند، بنابر این استفاده از رنگ های گرم تر مانند قهوه ای، میتواند تضاد این دو رنگ را کاهش دهد.
دیوار زرد با پرده های طوسی
  • اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق رنگ طوسی هستند و نمی‌خواهید تغییر زیادی در رنگ طوسی که درپذیرایی به‌کار برده‌اید بدهید و همچنان همان حالت خنثی کلاسیک را داشته باشید، میتوانید تغییر را در کف ایجاد کنید، به این حالت که اگر پرده هایی با رنگ های طوسی در پذیرایی دارید، می توانید از فرش هایی که دارای رگه های زرد هستند در کف منزل استفاده کنید، در این حالت کل گرمای رنگ از زمین به شما منتقل می شود و دیگر تغییری در دکوراسیون طوسی شما ایجاد نمی شود.
  • خیلی از شما نگران استفاده زیاد از رنگ زرد در محیط منزل خود هستند. جسارت به خرج دهید و از این که بخواهید رنگ زرد را به رنگ اصلی و برجسته تبدیل کنید اصلا نترسید. می‌توانید در تمام دیوارها از زرد خردلی استفاده کنید، البته بهتر است با سفید و طوسی ترکیب شود تا یک رنگ بسیار قابل قبول برای زندگی در این فضا را به شما بدهد. این ترکیب هم فوق العاده است و هم راحت و از همه مهم تر جدید و مدرن.

مطالب مرتبط:

توصیه های مهم در انتخاب پرده پذیرایی

کاغذ دیواری کرم رنگ و ترکیب آن با دیگر عناصر