کدام نوع از پرده ها بیشتر بدرد فضاهای کوچک میخورند
چطور پرده مناسب برای فضای کوچک خانه انتخاب کنیم؟!

تزئین و دکور کردن یک فضای کوچک می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا فضای کافی برای انجام و ارائه ایده های مختلف وجود ندارد و شما ملزم هستید که هر چیزی را انتخاب میکنید درست و صحیح باشد و حق اشتباه ندارید تا بتوان یک انسجام کلی در فضای منزل به وجود آورد. زندگی مدرن با زندگی در فضاهای جمع و جور تعریف شده است. این فضاهای کوچک آنقدرها هم بد نیستند و مزایایی هم دارند به عنوان مثال این فضاها به راحتی قابل نگهداری و نظافت هستند و از همه مهمتر زمان و هزینه کمتری را باید صرف خرید و تجهیز این مکان ها پرداخت کرد و به همین دلیل با زندگی مدرن همخوانی دارند. استفاده هوشمندانه از فضا و تجهیزات میتواند فضای شما را به محیطی زیبا تبدیل کند. شما برای هر خریدی که میکنید باید قبل از آن خوب فکر کنید و مطمئن شوید که آن خرید و محصول برای شما مفید خواهد بود. شرکت های مختلفی در سراسر دنیا این نیاز ها را تشخیص داده و راه حل های مختلفی در قالب ارائه محصولات جدید به شما پیشنهاد داده اند. ما نیز در این مقاله ایده های یک پرده مناسب برای فضای کوچک را با شما به اشتراک می گذاریم.

 

چگونه یک فضای کوچک را تزئین کنیم؟

روش های زیادی وجود دارد که میتوان به وسیله آن یک فضای و یا یک اتاق کوچک را تزئین کنیم، در این مقاله ما ایده های خوبی برای شما داریم که میتوانید با مطالعه و عمل به آنها محیط زیبا برای خود و خانواده تان به ارمغان بیاورید:

 

بیشتر بخوانید: پرده برای اتاق خواب کوچک

 

سراغ رنگ های پاستیلی بروید

خاصیت رنگ های پاستیلی این است که مقدار مناسبی از رنگ ها را به فضای شما تزریق میکنند بدون اینکه به صورت رنگ غالب در نظر گرفته شود . همچنین به دلیل اینکه این رنگ ها هیچ نوری جذب نمیکنند میتوانید آنها را با سایر رنگ های دیگر وسایل ترکیب و آزمایش کنید.

از آینه های بلند استفاده کنید

هیچ چیز به اندازه یک آینه نمیتواند حس بزرگ بودن اتاق را به شخص القا کند مخصوصا اگر آینه بلند و به صورت قدی باشد . می توانید آینه خود را بر روی دیوار یا کنار پنجره ها قرار دهید تا اندازه اتاق شما را دوبرابر واقعی خود نشان دهد همچنین میتوانید برای دکور اتاق از انبوه رنگ های سفید و سبز نیز استفاده کنید تا فضایی طبیعی به اتاق شما بدهد.

فضایی برای جا دادن وسایلتان در نظر بگیرید

قرار دادن وسایل در کمد ها و کشو هایی که از قبل تعبیه شده ، در فضاهای کوچک امری ضروری به حساب می آید. همچنین میتوانید از میزهایی که در اتاق وجود دارد مانند میز تلویزیون و یا سایر میزها برای ذخیره سازی وسایل مورد نیاز بهره ببرید.

از مبلمان های حجیم دوری کنید

مبلمان های بزرگ اصلا بدرد فضاهای کوچک نمیخورند زیرا همانطور که میدانید فضاهای زیادی را اشغال میکنند ، شما همواره باید به دنبال بهینه کردن فضای اتاق خود باشید . استفاده از صندلی های باریک و دو نفره و چیدمان صحیح آنها میتواند برای شما بسیار مفید باشد و علاوه بر زیبایی به شما در داشتن فضای باقی مانده بیشتر کمک کند.

 

کرکره فلزی و چوبی برای فضاهای کوچک

چه پرده ای مناسب فضاهای کوچک است؟

علاوه بر وسایل و مبلمان ، پرده ها نیز نقش بسیار زیادی در بهینه سازی و بزرگ نشان داده شدن فضاهای شما دارند. این محصولات شامل انواع مختلفی میشوند که در زیر به برسی برخی از نکاتی که باید هنگام خرید پرده برای فضای کوچک در نظر داشته باشیم میپردازیم:

از پرده های پارچه ای استفاده نکنید

همانند مبلمان ، استفاده از پرده های پارچه ای سنگین و حجیم با والان های زیاد اصلا مناسب فضای کوچک شما نیست و میتواند محیط شما را کوچک تر کند، این پرده ها بیشتر برای خانه هایی با سبک های کلاسیک در نظر گرفته می شود اما شما دنبال طرح های مدرن هستید!!!

استفاده از پرده های کرکره ای

ممکن است ابتدا بگویید که پرده های کرکره قدیمی شده اند اما من به جرات به شما میگویم سخت در اشتباه هستید. پرده های کرکره ای در دو نوع فلزی و چوبی علاوه بر این که مناسب سبک ها مدرن هستند با حداقل فضایی که میگیرند به راحتی میتوانند در تزئین فضاهای کوچک به ما کمک کنند.

پرده های شید و زبرا

گزینه دیگری که به شما پیشنهاد می کنیم پرده های شید رول و پرده های زبرا می باشد. این محصولات نیز علاوه بر اینکه فضای کوچکی میگیرند به جهت رولی بودن می توانند در داخل قاب خود جمع شوند و شما هر موقع بخواهید دیگر اثری از پرده ها روی پنجره شما نخواهد بود. تفاوت این دو نیز به این گونه می باشد که شید رول ها بر خلاف پرده های زبرا امکان سایه روشن شدن ندارند.

پرده زبرا برای فضا و اتاق های کوچک

پرده های پلیسه پشت دری

نوع دیگری از پرده های پرطرفدار برای فضاهای کوچک پرده های پلیسه می باشد. این پرده ها که به طور کامل داخل قاب پنجره قرار میگیرد کمترین میزان اشغال فضا را داشته و می تواند به راحتی با پنجره شما نیز باز و بسته شود.

 

مطالب مرتبط:

تزیین منزل با استفاده از کوسن

خرید پرده مناسب تابستان

خرید پرده برای پنجره پشت کاناپه