چگونه با شش تکنیک ساده ظاهر مدرن را برای خانه های قدیمی خود به ارمغان بیاوریم
چگونه با شش راهکار ساده ظاهری مدرن برای خانه های قدیمی خود به ارمغان بیاوریم

ایجاد یک دکوراسیون مدرن و شیک این روزها مورد توجه خیلی ها قرار گرفته. ظرافت، زیبایی و سادگی دکوراسیون های مدرن، فضای زندگی خاص و جذابی را برای اهالی خانه بوجود خواهد آورد. اما همواره نمی‌توان برای ایجاد ظاهری مدرن در خانه های قدیمی خود هزینه های زیادی متحمل شد. خبر خوب اینکه لزومی به صرف هزینه های گزاف نیست. شما با اجرای چند تکنیک ساده و خلاقانه قادر خواهید بود حس و حال مدرن بودن را در منزل خود به وجود بیاورید. در ادامه این مقاله نکاتی بیان می‌شود که با مطالعه و بکارگیری این نکات می‌توانید اقدام به مدرن کردن سبک منزل خود کنید.

 

اولین قدم: خانه خود را کاملا تمیز کنید

برای اینکه ظاهر خانه شما مدرن و خاص به نظر برسد، اولین گام تمیز بودن آن است. نه تمیزی سطحی، بلکه این تمیزی باید به صورت عمیق و در تمام اجزای خانه احساس شود.

کثیفی و بهم ریختگی، ظاهر خانه شما را قدیمی و نامرتب به نظر میرساند. همچنین علاوه بر نظافت باید نسبت به جمع آوری وسایلی که نیاز ندارید نیز اقدام کنید.

مطمئنا در طول سالیان زندگی خود، وسایل زیادی داشته اید که زمانی مفید بوده، اما اکنون بدون ‌استفاده هستند. شاید آنها را دوست داشته باشید اما سعی کنید نسبت بهشان بی رحم باشید و همه آنها را دور بریزید.

با تمیزکاری و مرتب کردن به صورت عمیق، علاوه بر اینکه ظاهری مدرن به خانه قدیمی خود می‌دهید، زندگی خود را راحت تر و شاداب تر خواهید کرد.

 

چند تکنیک ساده برای مدرن کردن منزل

قدم دوم: باز کردن و گسترش فضای موجود

یکی از مهمترین مشخصه های منازل مدرن جادار بودن آن است. بنابراین اگر میخواهید ظاهری مدرن به خانه قدیمی خود بدهید، سعی کنید تا جایی که می‌توانید فضای باز و خالی ایجاد کنید.

یکی از وسایلی که همواره فضای زیادی در منزل میگیرد، مبلمان است. شاید بهتر باشه از شر این مبلمان قدیمی راحت شوید. حتی در بعضی مواقع حرکت دادن و جابجایی آنها نیز می‌تواند فضای خالی زیادی را برای شما بهمراه بیاورد.

همچنین راه هایی وجود داردکه به صورت غیر مستقیم خانه شما را بزرگتر کند. یعنی اتاق خود را در ظاهر بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید. روش هایی مختلفی را برای این کار میتوان نام برد، یکی از آنها استفاده از مبلمان و پرده هایی به رنگ روشن است. مورد دوم استفاده از آینه است. آینه ها نور را منعکس می‌کنند و فضای خانه شما را بزرگتر نشان میدهند.

 

همچنین در بلاگ سروین دکور بخوانید: نقش پرده پشت دری در زیباتر شدن منزل

 

قدم سوم: پرده های خود را بروز کنید

نما و ظاهر داخلی منزل ما تحت تاثیر شدید پنجره هاست. هر چقدر هم که شما برای ایجاد یک دکوراسیون مدرن زحمت کشیده و هزینه کرده باشید، نادیده گرفتن پنجره ها و پوشش های قدیمی آن، میتواند تمام زحمات شما را به باد دهد.

میخواهم به چند مدل و تکنیک استفاده از پرده ها اشاره کنم که با استفاده از آنها میتوانید ظاهری مدرن و امروزی برای خانه قدیمی خود بوجود بیاورید:

  • از آنجا که پنجره های خانه های قدیمی اکثرا آهنی و نازیبا هستند، بهتر است پرده را به گونه ای انتخاب کنید که کل سطح پنجره شما را پوشش دهد.
  • پرده های مدرن مثل پرده شید و پرده زبرا را می‌توانید جایگزین پرده های پارچه ای و فلزی قدیمی خود کنید. بخصوص برای آشپزخانه و اتاق خواب
  • سعی کنید پرده های مدرن خود را برقی کنید که با ریموت کنترل بالا و پایین شود. البته هزینه این کار مقداری بالاست، واجب نیست ولی اگر در توانتان است انجام دهید.
  • اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به پرده هایی بالا رونده مثل پرده شید و زبرا علاقمند نیستید و کار کردن با آنها را سخت می‌دانید. می‌توانید از پرده های پارچه ای مدرن مانند پرده پانچ استفاده کنید.

 

بروز کردن پرده ها برای داشتن دکوراسیون مدرن

قدم چهارم: نورپردازی را جدی بگیرید

این را همواره به یاد داشته باشید که در یک اتاق تاریک و تیره نمی‌توایند ظاهر مدرن به خانه قدیمی خود بدهید. نور علاوه بر روشن کردن فضا باعث مطبوع شدن و لذت بردن از اقامت در منزل نیز می‌شود. راه های زیادی وجود دارد که می‌توانید خانه خود را نورانی کنید. یکی از آنها استفاده از پرده مناسب است که در طول روز علاوه بر پوشش پنجره، نور منزل شما را نیز تامین خواهد کرد. در هنگام شب هم می‌توانید از انواع لوستر ها و آویزهای مختلف استفاده کنید. فقط به این نکته توجه کنید که زیاد از حد نرمال، پر نور نشود.

 

قدم پنجم: به دیوارهای خانه اهمیت بدهید

دیوارهای منزل به جهت حجمی از فضا که دارند خیلی تو چشم هستند. بنابراین باید به آنها اهمیت ویژه ای داده شود. کاغذ دیواری از آن دسته متریال هایی هستند که از قدیم استفاده آنها رواج داشته است. مطمئنا این پوشش دیوار را در بسیاری از خانه های قدیم دیده اید. اگر دیوار منزل شما کاغذ دیواری دارد که قدیمی شده، پوسیده و یا تکه هایی از آن کنده شده است. سعی کنید حتما آن را جدا کرده و اگر مایل بودید از کاغذ دیواری های جدیدتر استفاده کنید.

اگر امکان خرید کاغذ دیواری را نداشتید، رنگ آمیزی هم یکی از بهترین راه ها برای به ظاهر مدرن کردن خانه های قدیمی است. هم فضای داخل منزل خود را رنگ کنید و هم بهتر است دستی به سر و گوش فضای بیرون، مثل راهروها بکنید.

سعی کنید از رنگ های روشن تر استفاده کنید. رنگ های روشن، نور طبیعی بیشتری را منعکس خواهند کرد و همین باعث می‌شود اتاق شما دلبازتر و بزرگ تر احساس شود. همچنین می‌توانید اتاق خود را با رنگ های خنثی مثل طوسی، سفید و کرم رنگ کنید. این کار باعث می شود سایر وسایل مثل مبلمان شما بیشتر به چشم بیاید. همچنین می‌توانید یک دیوار اصلی خود را با رنگی متضاد رنگ آمیزی کنید و یا از کاغذ و پوستر دیواری استفاده کنید. این کار شما باعث خواهد شد که این دیوار (که معمولا دیوار اصلی نیز هست) ظاهری جذاب پیدا کند و نقش پر رنگی در مدرن شدن ظاهر خانه های قدیمی شما داشته باشد.

 

قدم ششم: از کمدها غافل نشوید

یکی از چیزهایی که در اکثر خانه ها بخصوص خانه های قدیمی وجود دارد، کمد دیواری است. این کمدها به مرور زمان و در طول سالیان استفاده، ممکن است شکسته و یا رنگ پریده شده باشند. یکی از بهترین راه ها برای ایجاد ظاهر مدرن برای خانه خود، تعویض و تعمیر این کمدهاست. از آنجایی که تعویض کمد می‌تواند هزینه های زیادی داشته باشد، با کمک یک رنگ آمیزی اصولی قادر خواهید بود ظاهری نو به آنها بدهید.

 

نتیجه گیری

اگر به فکر ایجاد ظاهری مدرن برای خانه قدیمی خودتان هستید، لزوما صرف هزینه های زیاد راهکار اصلی نیست. با چند تغییر جزئی و ارزان قیمت در ظاهر، چیدمان و یا عملکرد وسایل تان میتوانید به این مهم دست پیدا کنید.

 

شاید به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید:

معجزه ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

چه زمانی آویزان کردن پرده از سقف توصیه می شود؟!

چطور اتاقی مناسب مطالعه داشته باشیم؟!