پنج راهکار برای داشتن پرده های اشرافی و لاکچری
پنج راهکار برای داشتن پرده های لوکس و مجلل

اجازه ندهید پرده ها فقط آویزان باشند!!! هیچ چیز مانند یک پرده سفارشی و خوش دوخت که مخصوص پنجره شما دوخته شده باشد نمی تواند به اتاقتان روح و عظمت دهد. اما همانطور که میدانید خرید و دوخت پرده به صورت سفارشی علاوه بر اینکه وقت گیر و زمان بر است هزینه بسیاری زیادی نیز دارد. خوشبختانه با چند راهکار ساده و کاربردی که در این مطلب آورده شده است میتوان بوسیله پنل های پرده آماده ظاهری بسیار لوکس اما با هزینه ای کمتر به وجود آورد.

1- عرض و ارتفاع پرده ها در زیبایی آنها نقش بسازی دارند

یکی از مشخصات خانه ها و منازل اشرافی وجود دیوار های بلند است. پس اولین کاری که باید انجام دهید این است که تا می توانید میل پرده را به سقف نزدیک کنید. همچنین پرده ها را تا نزدیک زمین امتداد بدید. با این کار دیوار های شما بلند تر به نظر می رسد و پرده لوکس و زیبا خود را نشان می دهد. حتی می توان برای داشتن فضایی کلاسیک پرده ها را به صورت ریزشی نصب کرد یعنی ارتفاع به اندازه ای بلند باشد که بر روی زمین کشیده شود ، اما با توجه به این که این مدل نصب دردسرهای خاص خودش را دارد (نظافت و غیره) پیشنهاد ما امتداد پرده تا نزدیکی سطح زمین است.

2- تاثیر حیرت انگیز لوازم و ملزومات

ملزومات پرده جزو جدایی ناپذیر پرده های آماده مانند پرده پانچ هستند مانند میل پرده ، قپه و پایه ها. در نگاه اول ممکن است خیلی ها به این ملزومات توجه نکنند اما انتخاب درست ملزومات پرده تاثیر بسیاری در ظاهر اتاق شما می گذارد. اهمیت آنها به حدی است که به جرات میتوان گفت اگر گران ترین پرده ها را نصب کنید اما از ملزمات مناسب استفاده نکنید اصلا پرده های شما به چشم نخواهد آمد پس اگر میخواهید پرده های لوکس و لاکچری داشته باشید از خرید لوازم پرده ارزان و بی‌‌کیفیت پرهیز نکنید.

 

بیشتر بخوانید: آیا پرده در دکوراسیون خانه ما تاثیر دارد؟

 

3- پرده های سنگین در اولویت باشند

پرده های سنگین مانند مخمل و کتان وقتی حالت آماده نصب می‌شوند ایستایی بهتری دارند. به طوریکه در قسمت پایینی پرده تمام قواره ها و پنل ها بر روی یک خط قرار می‌گیرند ، به همین دلیل ظاهری شیک تر پیدا میکنند. از پرده های نازک تر هم می‌توانید استفاده کنید ، اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بعد از نصب پرده های نازک مثل ساتن حتما از سرب استفاده کنید تا پرده های شما سنگین تر و جذاب تر به نظر بیاید و ایستایی بهتری نیز داشته باشد.

 

ترکیب حریر با پرده اصلی برای زیبایی بیشتر

 

4- مهمترین قانون ، تمیزی و مرتب بودن

شما هر چقدر از پرده های گران و لوکس استفاده کنید اما آنها تمیز نباشند یا ظاهری مرتب نداشته باشند هیج وقت به چشم نمی‌آیند. پرده های آماده از آنجایی که در بسته بندی هستند ممکن است مقداری چروک و دارای خط تا باشند. بهتر است قبل از نصب آنها را از بسته بندی در آورده و ابتدا اتو بزنید و سپس آویزان کنید. بعد از آویزان کردن میتوانید آن را جمع کرده و دور آن یک پارچه یا روبان بپیچید. وقتی بعد از چند روز پارچه را باز کردید چین های پرده حتی بعد از باز و بسته شدن به حالت خود باقی خواهند ماند.

 

5- حریر حلقه گم شده

درسته پرده های آماده زیبایی خاص خودشان را دارند ، اما اگه بتوان یک ایراد ازشون گرفت عدم تنظیم نور ورودی می‌تواند باشد. استفاده از حریر در کنار پرده های پارچه‌ای مثل مخمل و کتان می‌تواند به راحتی این مشکل را بر طرف کند. به طور مثال اگر از پرده پانچ استفاده می‎‌کنید بهتر است همراه آن حتما حریر هم نصب کنید. حالا چه به صورت پلیسه پشت پرده و چه به صورت پانچ شده ما بین پرده های اصلی بهتون قول میدم که تجربه زندگی در یک منزل اشرافی بهتون دست خواهد داد !!!

این پنج ترفند که در بالا اشاره شد شاید کمی ساده و کم اهمیت به نظر بیایند اما مطمئن باشید با کمی دقت در بکارگیری آنها ، ارزانترین پرده ها می‌تواند ظاهری گران قیمت و مجلل داشته باشد پس حتما امتحان کنید پشیمان نخواهید شد.

شما چه راهکاری برای زیباتر نشان داده شدن پرده های منزل پیشنهاد می‌کنید؟ برایمان کامنت بگذارید.

مطالب مرتبط:

معرفی رنگ های آرامش بخش برای دکوراسیون منزل