پرده فروشی و بورس بازار پرده تهران
بهترین بازار پرده در کدام منطقه تهران است!؟

به طور حتم برای شما پیش آمده که برای تزئین منزل خود به سراغ پرده ها بروید و از خود بپرسید بهترین بازار پرده و جایی که بشود این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب بخرید کجاست؟! همه ما به دنبال بهترین ها هستیم. همیشه برای خرید هر چیزی، چه وسیله های شخصی، چه وسیله های مربوط به خانه و حتی هدیه هایی که تهیه می کنیم میخواهیم بهترین باشند. بنا به همین موضوع همیشه قبل از خرید هر محصولی دنبال بهترین بازار برای خرید آن هستیم تا بتوانیم با پرداخت هزینه ای معقول نیاز یا علاقه ای که به دنبال آن هستیم را رفع کنیم.

هیچ کس دوست ندارد بعد از خرید، عیناً همان شیء خریداری شده را در جای دیگری با اختلاف قیمت معنا داری ببیند یا متوجه این موضوع شود که با هزینه پرداخت شده مشابه می توانسته صاحب وسیله ای با کیفیت بهتر یا طرح مطلوب تر شود. پس بهتر است قبل از اقدام، از بهترین بازار های هر چیزی که مایل به خرید آن هستیم اطلاعات کافی کسب کرده و سپس خرید را انجام دهیم.

برای خرید وسایل منزل شاید بتوان گفت که باید حساسیت بیشتری به خرج داد؛ چرا که هزینه ای که برای خرید این وسیله ها صرف می شود به نسبت، قیمت بیشتری دارد و پول بیشتری بابت این موضوع باید پرداخت کرد. هم چنین که فاصله زمانی بین عوض کردن وسیله های منزل به دلیل هزینه صرف شده و سایر عوامل، مثل هماهنگی با سایر اجزای دکوراسیون بیشتر است. پس ممکن است اگر تصمیمی که می گیریم به اندازه کافی راضی کننده نباشد باعث دل زدگی در مدت زمان کوتاه شده و منجر به تعویض آن ها خواهد شد. در ادامه به معرفی بهترین بازارها و بورس پرده، به عنوان یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون خواهیم پرداخت.

معروف ترین بازار پرده در تهران کجاست؟

1- بازار پرده خیابان زرتشت

معرفی پرده فروشیهای خیابان زرتشت

یکی از مکان هایی که می توان برای خرید پرده در ایام مربوط به حراج آن رفت خیابان زرتشت است. این که گفته شد بهتر است در ایامی که پرده ها تخفیف خورده اند رفت؛ به این دلیل است که در روز های عادی قیمت پرده و پارچه ها در خیابان زرتشت کمی بالاست. بنابراین اگر فرصت دارید و می خواهید از این جا خرید خود را انجام دهید بهتر است کمی صبر کنید تا پول کم تری پرداخت کنید. این خیابان یکی از معروف ترین مراکز خرید پارچه و بازار پرده است. اما به دلیل قیمت های کمی بالاتر نسبت به سایر مناطق شاید برای تمامی اقشار، مناسب نباشد. در مغازه های خیابان زرتشت تمام خدمات مربوط به این حوزه ارائه می شود و همین موضوع می تواند یکی از دلایل گران تر بودن پارچه ها و پرده های این منطقه باشد.

یکی از مزایای خرید از بورس پرده زرتشت این است که می توان پارچه هایی که قصد انتخاب داریم را به صورت پیاده سازی شده دید همچنین این منطقه ، محله ای آرام و امن است. در صورتی که مشکلی با پرداخت هزینه بیشتر ندارید می توانید در این محل خرید مطمئن و با آرامشی داشته باشید. بهتر است بدانید که یکی دیگر از مسئله هایی که مسبب قیمت بالاتر پرده ها و پارچه ها در این منطقه است اجاره ها و بهایی است که مغازه دار ها بابت ملک خود می پردازند. شما می توانید خدمات مربوط به دوخت و نصب پرده را نیز به این مغازه ها بسپارید. در خیابان زرتشت مغازه های شیک پر زرق و برق منتظر خریداران پرده اند.

بیشتر بخوانید: نحوه محاسبه قیمت پرده زبرا

2- خیابان مولوی

بورس پرده مولوی

شاید به جرات میتوان گفت کسی نیست که اسم خیابان مولوی را برای خرید پرده نشنیده باشد. این محل به عنوان یکی از اولین گزینه هایی هاست که هر کس برای خریه پرده به ذهنش می رسد و به دیگران معرفی می کند. در همین محله قدیمی می توانید انواع مختلفی از جنس ها و طرح ها را پیدا کنید و گزینه های مختلفی برای انتخاب کردن دارید. ویترین ها پر از پرده ها با قیمت های مختلف و جنس ها و ترکیب های متفاوت است. اما در این محل ممکن است یک مدل پرده را در مغازه های مختلف با قیمت های متفاوت ببینید؛ پس بهتر است که یک نوع پرده که انتخاب کردید را در مغازه های دیگر هم قیمت کنید که با اختلاف قیمت زیاد، هزینه ی بیشتری پرداخت نکنید. بنابراین اگر بی حوصله اید و زمان کافی برای گشتن در مغازه ها ندارید شاید خیابان مولوی برای شما بهترین گزینه نباشد؛ یا اگر با این شرایط قصد خرید از این محل را دارید بهتر است بپذیرید که ممکن است پرده ی خریداری شده توسط شما، در مغازه ی دیگری با قیمت دیگری عرضه شود. هر چند ممکن است این اختلاف قیمت، دلیل داشته باشد و علت آن تفاوت در کیفیت باشد پس قبل از اینکه فروشنده را در ذهن خود محکوم کنید بهتر است از قبل، گزینه های مختلف اختلاف قیمت را بررسی کنید.

خدمات جانبی خرید پرده در خیابان مولوی نیز از قیمت بهتری نسبت به مراکز دیگر مربوط به خرید پرده برخوردار است. بعد از خرید پارچه می توانید با قیمت نسبتاً مناسبی دوخت پرده های انتخابی خود را به دوزندگان پرده در همان محل بسپارید. تمام تزئینات و لوازم مربوط به پرده را هم می توانید در این خیابان پیدا کنید و نیازی نیست برای آویز و چوب پرده به محل های دیگر مراجعه کنید. پیدا کردن پرده با قیمت های مختلف و در بازه عددی نسبتاً بزرگ، یکی از امتیاز های اصلی این محل برای خرید پرده است. این موضوع به این معنی است که کسی که به قصد خرید پرده یا پارچه پرده ای به این خیابان برود حتماً خرید می کند و دست خالی بر نخواهد گشت.

دعوت به اقدام ورود به اینستاگرام

3- بازار پرده و پارچه در خیابان عبدل آباد

بازار پرده تهران خیابان عبدل آباد

شاید خیلی از افراد برای خرید پارچه های مربوط به لباس اسم عبدل آباد را شنیده باشند؛ اما این محل یکی دیگر از گزینه های معروف مربوط به بورس پرده نیز است. هر چند ساکنین جنوب شهر به دلیل نزیک بودن به عبدل آباد بعید است که به آن جا برای خرید پرده مراجعه نکرده باشند. اگر قصد خرید پرده از این محل را داشته باشید بهتر است که مدل مد نظر خود را انتخاب کرده باشید؛ چرا که مدل های آماده شاید خیلی به چشم نخورند و ویترین های زیادی نبینید؛ اما در طبقه های فروشگاه ها، اگر که مدل مورد پسند شده را در ذهن داشته باشید می توانید آن را بیابید.

جذاب ترین نکته در مورد بازار پرده عبدل آباد، قیمت پارچه های در حال عرضه است. شاید بتوان گفت این محل، ارزان ترین جایی است که می توان از آن پرده و پارچه تهیه کرد. قیمت ها از مولوی هم پایین تر است و سود کم تری به مغازه دار ها در این جا پرداخت می شود؛ اما قیمت کم، باعث نشده که فقط مدل های قدیمی در حال عرضه باشند بلکه تمامی مدل های مد روز را می توانید در عبدل آباد پیدا کنید. برای کسانی که قیمت جزو اولویت های اولیه است بهترین گزینه رفتن به همین جاست.

همچنین بخوانید: نحوه اندازه گیری پرده پارچه ای

4- بورس پارچه و پرده خیابان گاندی

بورس پرده پاساژ گاندی

از نظر تعداد مغازه های پرده فروشی و بورس پرده از سه محل ذکر شده فراوانی کمتری دارد. اما در همان تعداد نسبتاً محدود مغازه ها، می توان در بازه قابل قبولی از قیمت ، پرده مورد نظر خود را پیدا کرد. اما نسبت به عبدل آباد و مولوی و زرتشت با تعدد بسیار کمتری از مغازه ها روبرو خواهید شد. یکی از حسن های این محل می تواند این باشد که در زمان کمتری می توان به نتیجه رسید. اما اگر برای هر خریدی عادت به دیدن تعداد خیلی زیادی مغازه دارید شاید برای شما گزینه ی مناسبی نباشد.

5- فروشگاه های اینترنتی پرده و دکوراسیون داخلی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و آشنا شدن مردم به خرید های اینترنتی فروش پرده هم در این مسیر قرار گرفته است. از طریق اینترنت شما میتوانید انواع مدل های پرده را ببنید و قیمت ها را با سایت های دیگر مقایسه و بهترین خرید را انجام دهید. همچنین شما میتوانید از خدمات مشاوره ، اندازه گیری ، دیدن نمونه در محل و نصب این بازار پرده آنلاین نیز بهره مند شوید. پس اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که وقت و زمان کافی و یا حتی حوصله برای گشتن در خیابان های شهر ندارید و زمان برای شما خیلی اهمیت دارد میتوانید گزینه خرید اینترنتی را انتخاب کنید.

حالا نوبت شماست!! به ما بگویید اگر در تجربه خرید پرده را داشتید کدام یک از بازارهای بالا را انتخاب کردید و آیا از خرید خود راضی بودید؟