نکات مهم در خرید پرده مناسب برای فصل تابستان
پنج نکته برای خرید پرده مناسب تابستان

وقتی فصل تابستان فرا می رسد روز ها گرم شده و درجه حرارت بالا می رود حال وقت آن رسیده که دکور خانه خود را تغییر دهیم. یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است در ذهن ما خطور کند نحوه انتخاب پرده مناسب برای تابستان می باشد . علاوه بر اینکه شما می بایست پرده های زمستانی را که معمولا از پرده های سنگین و ضخیم تشکیل شده است را با پرده های سبک جایگزین کنید بهتر است یک سری نکات را نیز رعایت کنید. در این مطلب شما را با 5 نکته مهم در این زمینه آشنا می کنیم.

1- جذابیت را با رنگ های پاستیلی به خانه خود بیاورید

هنگامی که نوبت به خرید پرده مناسب برای فصل تابستان می شود باید به رنگ های پاستیلی اجازه دهید جادوی خود ار ایجاد کنند . آنها می توانند علاوه بر روشن نمودن فضا ، آنجا را لذت بخش و چشم نواز کنند پس اولین قدم این کار را انجام دهید تا خانه شما برای تابستان آماده شود.

چند نمونه از رنگ های پاستیلی : کاراملی روشن ، هلویی ، صورتی روشن ، نعنایی روشن ، موزی ، بنفش روشن و آبی روشن

پرده هایی با رنگ های پاستیلی برای فصل تابستان

2- حریر را می توان به عنوان پرده مناسب برای تابستان نام برد

تابستان زمان مناسبی برای استفاده از پرده های تور و حریر می باشد. زیرا نور ورودی از این پرده ها و جریان نور طبیعی در خانه می تواند لطافت و ظرافت خاصی برای محیط شما ایجاد کند . همچنین پرده های حریر می تواند ترکیب خوبی با پرده های مانند مخمل و کتان ایجاد کند مخصوصا در اتاق خواب و پذیرایی تا علاوه بر لذت بردن از نور ، فضایی خصوصی برای شما ایجاد کند.

پرده های حریر با رنگ هایی شاد

3- از پارچه های بلک اوت هم می توانید استفاده کنید

درست است که در طول تابستان پرده های رنگی با پارچه های ملایم بسیار دوست داشتنی بنظر می رسند ، اما ممکن است پنجره ای در منزل شما باشد که نور ورودی آن در فصل تابستان آزار دهنده باشد و گرمای زیادی ایجاد کند . در این مورد استفاده از پرده هایی با پارچه بلک اوت ( پارچه هایی که نور را عبور نمی دهند ) در فصل تابستان می تواند باعث خنک تر شدن محیط و آرامش بیشتر شما گردد.

4- پرده های نخی و پنبه ای گزینه مناسب برای فصل تابستان

در کنار سایر موارد هنگام انتخاب پرده مناسب برای فصل تابستان باید نوع پارچه را در نظر بگیریم . پرده های نخی و پنبه ای مانند پرده کتان می تواند یک گزینه بسیار عالی برای خانه شما باشد . زیرا دارای فوایدی از جمله نرمی و لطافت ، عمر بالا و نگهداری و شستشوی آسان می باشد.

با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ما می توانید تنوع و قیمت پرده های پارچه ای کتان را مشاهده کنید

پرده کتان نخی مناسب برای فصل تابستان

5- استفاده از آستر و یا عدم استفاده از آن بستگی به خودتان دارد

اصولا پرده هایی با آستر زیاد مناسب فصل تابستان نمی باشد زیرا باعث سنگین تر شدن فضا و مسدود کردن نور می شود. اما اگر می خواهید علاوه بر اینکه از نور زیاد در امان باشید ، پرده شما نیز در برابر نور خورشید ماندگاری بیشتر داشته باشد می توانید از آستری نیز استفاده کنید.