پرده-مناسب-حیوانات-خانگی
4 نکته برای انتخاب پرده مناسب برای حیوانات خانگی

پرده ها از بسیاری جهات کمک زیادی به تزئین منزل ما می کنند و در صورت نصب صحیح بسیار ایمن می باشند، با این حال پرده برای افرادی که حیوان خانگی مثل سگ و گربه دارند باید از لحاظ ایمنی شرایط بهتری را داشته باشند. این موجودات کاملا کنجکاو و غیر قابل پیش بینی هستند. آنها عاشق دویدن و بازی کرده با هر وسیله ای در خانه هستند پس انتخاب پرده مناسب حیوانات خانگی مهم و حائز اهمیت است.

حیوانات و همچنین کودکان خردسال اغلب پرده ها را وسیله ای برای بازی می دانند و دوست دارند خود پرده یا طناب آن را بکشند . به ویژه حیوانات خانگی مثل سگ و گربه دوست دارند علاوه بر کشیدن پرده، سر خود را از لای پارچه یا تیغه ها عبور دهند تا بیرون را نگاه کنند. به همین علت همین بازیگوشی آنها می تواند باعث آسیب رساندن به پرده ها شود و همچنین ایمنی حیوانات را نیز به خطر بیاندازد و بعلاوه به پرده نیز آسیب برساند.

بنابر این اگر شما در منزل حیوان خانگی دارید خطر مرتبط با پرده ها در خانه شما افزایش می یابد، در نتیجه شما باید تلاش بیشتری کنید تا ایمنی آنها را بالاتر ببرید. روش هایی مانند انتخاب پرده مقاوم تر، استخدام نصاب حرفه ای و انتخاب پرده ای محکم برای اینکه زور حیوان خانگی شما به آن نرسد از جمله کارهایی است که می توانید انجام دهید.

 

نکات استفاده از پرده برای آنهایی که حیوان خانگی دارند

آنهایی که در خانه سگ و گربه دارند می دانند که این موجودات جزوی از اعضای خانه شده اند. حیوانات همبازی شما هستند، شما آنها را نوازش می کنید و به آنها مهر می ورزید و از این رو کاملا منطقی است که اطمینان حاصل کنید که خانه و فضای داخلی آن برای این موجودات کاملا ایمن باشد.

سگ و گربه بسیار بازیگوش ، کنجکاو و پر انرژی هستند از این رو آنها دوست دارند در خانه بگردند و هر چیزی را برای بازی انتخاب کنند. به همین دلیل می توانند به وسایل خانه آسیب برسانند. از قضا پرده برای حیوان شما بسیار جذاب و سرگرم کنده است و این موجودات علاقه خاصی به بازی با این محصول دارند.

 

4 نکته در انتخاب پرده مناسب حیوانات خانگی

از این رو به جهت اینکه هم پرده آسیب نبیند و هم برای حیوان شما ایمن باشد بهتر است هنگام انتخاب پرده چند جنبه را در نظر بگیرید، اجازه بدهید با جزئیات بیشتری به آنها نگاهی بیاندازیم :

 

  • مکانیسم عملکرد پرده

 

پرده و حیوانات خانگی

 

بسیاری از پرده ها که شرکت های مختلف ارائه می دهند به طور پیش فرض دارای سیستم زنجیری یا نخی می باشند و با آنها کنترل می شود با این حال این نخ ها می توانند هدف بسیار خوبی برای بازی سگ یا گربه شما باشند که اگر نیروی زیادی به آن وارد کنند ممکن است سقوط کند که در این صورت هم به پرده آسیب میرساند و هم ایمنی حیوانات خانگی شما را به خطر بیاندازد

در هر صورت اگر پرده شما به صورت زنجیری یا نخی است مانند پرده زبرا، اطمینان حاصل کنید را به خوبی ایمن ومحکم کرده اید همچنین باید به این مسئله توجه کنید که نخ یا زنجیر را تا جایی که امکان دارد کوتاه سفارش دهید تا دست حیوانات شما به آن نرسد.

 

  • ماندگاری و دوام

سگ و گربه به وسیله ناخن های خود می توانند پرده ها را خراشیده و یا اگر پارچه ای باشند آنها را پاره کنند. بنابراین علاوه بر اینکه ناخن های آنها را همواره باید کوتاه نگه دارید (خراش ناخن حیوانات روی لمینت یا بطور کفپوش خانه هم کم می‌شود)، سعی کنید از پرده هایی که دارای مقاومت بیشتری هستند استفاده کنید. پرده های چوبی و کرکره های فلزی می توانند گزینه خوبی برای حیوان خانگی شما و حملات بازیگوشانه آنها باشد.

 

  • استفاده از موتور و ریموت

 

پرده ریموت دار

 

همانطور که در قسمت های قبل بیان شد، پرده های زنجیزی پرکاربردترین پرده های هستند اما در واقع اینها گزینه چندان مناسبی برای افزایش ایمنی حیوانات خانگی نیستند. از این رو پیدا کردن گزینه مناسب تر می تواند راه حل این مسئله باشد. به همین جهت پرده هایی که بی سیم و به وسیله موتور و ریموت بالا و پایین می روند می توان گفت انتخاب مناسبی هستند.

امکان کنترل این پرده ها علاوه بر ریموت به وسیله سیستم های هوشمند خانگی یا حتی جدیدا با صوت وجود دارد بدون اینکه لازم باشد شما خودتان با کمک نیرو بخواهید این کار را انجام دهید. این پرده ها علاوه بر اینکه بسیار دوست داشتنی هستند برای خانه هایی که سگ و گربه دارند نیز مفید است.

 

  • پرده های عمودی یا افقی

پرده ها در جهات مختلفی حرکت می کنند از جمله عمودی و افقی که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. دسترسی به پرده های عمودی (انواع لوردراپه و ورتیلاین ها ) برای بازیگوشی حیوان خانگی بسیار راحت تر است زیرا هم به صورت چپ و راست باز و بسته می شود و هم معمولا تا پایین دیوار ادامه پیدا می کنند. از طرف دیگر پرده های افقی ( انواع پرده های شید و کرکره ) را هم می توان به گونه ای نصب کرد که تا پایین دیوار ادامه نداشه باشد و هم هر موقع خواستید می توانید آنها را بالا بکشید تا از دسترسی حیوانات به دور باشند.

اینها تعدادی از توصیه های مهمی هستند که باید در هنگام انتخاب پرده در صورت داشتن حیوان خانگی بخاطر سپرد. اگر از حیوان نگهداری می کنید این را بدانید که ساخت مکانی امن برای این جانداران وظیفه شماست.