معرفی 4 پرده کاربردی برای مدارس و آموزشگاه ها
4 مدل از پرفروش ترین های پرده مدرسه و آموزشگاه ها

بهترین نوع پرده برای مدرسه و مراکز آموزشی

آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که پرده نیز میتواند جزئی از تجهیزات مدارس باشد و باعث افزایش کارایی دانش آموزان و دانشجویان گردد؟ با تمام شدن فصل تابستان و شروع پاییز همواره صحبت از بازگشایی مدارس است. البته شیوع ویروس کرونا شروع کار مدارس را در تمام دنیا از جمله کشور ما با اختلال مواجه کرده است. اما با واکسیناسیون گسترده جامعه بر علیه این ویروس و ایمنی جمعی مردم ، زمزمه هایی مبنی بر بازگشایی مدارس به گوش میرسد.

با بازگشایی مدارس مدیران و اولیا به فکر تجهیزات و امکانات مدارس و آموزشگاه ها هستند. یکی از مهمترین این موارد کنترل نور ورودی است. کنترل نور در مدارس و آموزشگاه ها از اهمیت بالایی برخوردار است به نحوی که آفتاب زیاد میتواند باعث گرم شدن بیش از حد و خستگی دانش آموزان و دانشجویان گردد و برعکس کم بودن نورطبیعی در فضا باعث کسلی و کم بازده شدن کلاس خواهد شد.

پرده برای تجهیز کردن مدارس

مواردی که جهت خرید پرده برای مدارس و آموزشگاه ها باید رعایت کرد

یک مدیر مدرسه یا آموزشگاه جهت تهیه پرده برای کلاس درس باید موارد متعددی را در نظر بگیرد که برآیند تمام اینها یک انتخاب خوب و کاربردی را دربر خواهد داشت. مواردی از جمله:

ایمنی دانش آموزان

اولین نکته ای که باید توجه کرد ایمنی دانش آموزان با توجه به سن و سال آنها است. برای دانشجویان و دانش آموزان بزرگتر این قضیه زیاد جلب توجه نمیکند ولی برای مدارسی که دارای دانش آموزان ابتدایی و خردسال هستند باید ایمنی آنها جهت انتخاب نوع پرده و نصب آن در اولویت قرار بگیرد.

دوام و کارکرد

با توجه به این در مدارس و آموزشگاه های کشور بخصوص از نوع دولتی بودجه زیادی برای تجهیزات مدارس در نظر گرفته نمی شود و از طرفی از این محصول در طول روز زیاد استفاده و باز و بسته خواهد شد، به همین دلیل انتخاب محصولی که دوام بالایی داشته باشه و چندین سال برای مدرسه و آموزشگاه کار کند ، اهمیت بالایی دارد.

کنترل میزان نور ورودی

همانطور که گفته شد مهمترین دلیل برای خرید پرده برای مدارس و آموزشگاه ها کنترل میزان نور ورودی است. با توجه به اینکه دانش آموز ساعت های زیادی را در مدرسه می گذراند ( تقریبا از صبح تا بعد از ظهر ) و در این ساعت ها شدت و زاویه تابش نور خورشید هم متفاوت خواهد بود. به همین دلیل نیاز است پرده اتاق درس به گونه ای باشد که در ساعاتی از روز نور به داخل بتابد و بر عکس در ساعاتی دیگر جلوی ورود نور گرفته شود.

سبک و استایل

درست است که از پرده ها در مدارس و آموزشگاه ها عمدتا برای عملکردشان که کنترل نور است استفاده می شود اما انتخاب پرده ای مناسب که هم به دکور کلاس و هم با سن دانش آموزان همخوانی داشته باشد ، میتواند کلاس درس را به مکانی سرگرم کننده و الهام بخش تبدیل کند.

وجود تخته وایت برد

نکته ای دیگری که شاید کمتر به آن توجه میشود تخته های وایت برد است. تخته وایت برد به دلیل سطح سفید و براقی که دارد هنگامی که نور به آن تابیده میشود ، آن را منعکس کرده و آموزش را برای معلمان و یادگیری را برای دانش آموزان دشوار میکند. بنابراین انتخاب گزینه مناسب میتواند این مشکل را به راحتی حل کند.

همچنین بخوانید: 4 فاکتور اصلی در انتخاب پرده مناسب

معرفی پرده های قابل استفاده

بعد از اینکه به بیان اهمیت استفاده از پرده مناسب در مدارس و آموزشگاه ها پرداختیم اکنون نوبت به معرفی چند نمونه از محصولات پرکاربرد برای این مکان ها است. البته انتخاب مورد مناسب بستگی به عوامل مختلفی نظیر نوع پنجره ، تعداد پنجره ، بودجه مورد نظر دارد.

پرده شید رول

پرده شید یا شید رول بالارونده مکانیزم بسیار ساده ای دارد که کار هم برای دانش آموزان با آن راحت است و هم برای معلمان. این پرده ها که به دیوار یا سقف نصب می شود و میتواند در طول روز از حجم نور آفتاب به کلاس درس بکاهد. البته مزیت دیگری هم دارد این است که کلاس را تاریک نمیکند. از پرده شید رول علاوه بر کلاس درس میتوان در ناهارخوری مدرسه و آموزشگاه نیز استفاده نمود. حتی میتوان در مهدکودک ها دبستان ها از طرح های چاپی مناسب کودکان استفاده نمود.

محصصولات مرتبط در فروشگاه: خرید پرده شید رول طرح چوب با رنگ بندی

پرده شید برای کلاس درس

پرده ورتیکال یا عمودی

پرده عمودی که نوع اداری آن که به لوردراپه نیز معروف است ، دارای تیغه های عمودی هستند که میتوانند علاوه بر سایه روشن شدن جلوی نور ورودی را بگیرند. این پرده ها بیشتر برای سالن ها ، راهروها و مکان هایی از مدارس که پنجره های آنها ارتفاع بلندتری دارند استفاده می شود.

پرده ورتیکال برای راه رو های آموزشگاه

پرده کرکره

پرده های کرکره که از دارای انواع فلزی (آلومینیومی) و چوبی هستند را نیز میتوان در آموزشگاه های استفاده کرد. اما از آنجا که این پرده ها مقداری حساس هستند برای کلاس درس مناسب نیستند ولی برای دفتر مدیریت ، اتاق معلمان ، سالن های ملاقات اولیا و مربیان میتواند انتخاب بسیار مناسب و شیکی باشد. طراحی این گونه پرده ها به شکلی هستش که براحتی میتوانید نور ورودی را کنترل و سایه روشن کنید.

پرده کرکره فلزی و چوبی برای دفتر مدیریت

پرده شید بلک اوت

پرده های بلک اوت نوع خاصی از پرده است که به پرده خاموشی معروف است و این بدین معناست که میتوانند بطور کامل نور ورودی را گرفته و فضای شما را کاملا تاریک کنند. البته این پرده چندان مناسب اتاق درس نیست ، اما اگر مدرسه و یا آموزشگاه شما کلاسی جهت دیدن فیلم و ویدیو پروژکتور دارد ، جایی که شما احتیاج به نور کمی دارید این پرده میتواند به شما کمک کند.

در قدیم چندان توجهی به محیط کلاس و بخصوص پرده ها نمیشد ، اما امروزه اکثر کارشناسان صنعت آموزش تاکید ویژه ای به استفاده از دکوراسیون مناسب برای فضاهای آموزشی دارند. پنجره و پرده نیز جز جدایی ناپذیر دکوراسیون هر کلاسی هستند. شما چه تجربه ای از دوران دانش آموزی و دانشجویی خودتون در مواجهه با نور ورودی پنجره های کلاس تان داشتید؟

مطالب مرتبط:

مقایسه پرده پارچه ای و پرده زبرا

5 دلیل که بهتر است پرده پارچه ای را انتخاب نکنید!