ترفندهای انتخاب پرده برای بزرگتر نشان داده شدن خانه
این ترفندها در انتخاب پرده خانه شما را بزرگ تر نشان می دهد!

پرده ها همواره نقش پر رنگی در دکوراسیون هر منزلی ایفا میکند، به طوریکه همواره طراح های دکوراسیون نگاه و حساسیت ویژه ای در انتخاب پرده مناسب برای کارفرما های خود دارند. انتخاب پرده ای بدون در نظر گرفتن فضا و چیدمان منزل شما میتواند در دراز مدت علاوه بر اینکه باعث خستگی شما شود، به دلیل عدم تامین نور مناسب از پنجره ممکن است زیبایی و جذابیت سایر وسایل شما نیز تحت تاثیر قرار دهد.

یکی از مهمترین نکاتی که در انتخاب پرده همواره رعایت می شود بحث تاثیر این محصول در بزرگ تر نشان داده شدن فضا شماست. شاید تعجب کنید اما با رعایت چند ترفند ساده در زمان انتخاب و خرید پرده می توانید منزل خود را بزرگ تر از آن چیزی که هست نشان دهید. پس موارد زیر را حتما یادداشت کنید که در ذهن شما همواره باقی بماند:

پرده پانچ قهوه ای همراه با آستر سفید

انتخاب قد مناسب پرده برای بلند تر نشان داده شده ارتفاع دیوار

سعی کنید در انتخاب پرده اگر محدودیتی ندارید ارتفاع را همواره بلند در نظر بگیرید و پرده ها به صورت نصفه آویزان نباشد. بهترین گزینه قرار گرفتن پرده به فاصله حدود دو سانتی متر از زمین است. این نوع ایستایی یک مدل مدرن و غیر رسمی به حساب می آید. اگه دوست دارید فضای رسمی تر و کلاسیک تری داشته باشید بهتر است چند سانتی متری پرده ها روی زمین کشیده شود.

همچنین میل پرده ها را نیز تا جایی که امکان دارد با پنجره فاصله دهید و حدالمقدور به سقف نصب کنید تا پرده های شما از سقف شروع شود و تا نزدیکای زمین ادامه پیدا کند. این کار باعث می شود از نظر ببیننده ارتفاع دیوار شما بلندتر به نظر برسد.

در مورد پرده های شید رول و زبرا قضیه تا حدودی فرق می کند. بهتر است همانند نوع پارچه ای پرده را از نقطه ای نزدیک به سقف شروع کنید ولی نیازی به امتداد پرده تا نزدیکی سطح زمیت نیست. همان فاصله 10 الی 15 سانتی متر پایین از سطح پنجره کفایت می کند.


همچنین بخوانید: چرا پرده تیره طرفداران بیشتری در دکوراسیون مدرن دارد؟!


برای انتخاب عرض مناسب پرده خساست به خرج ندهید!

چه برای پرده های پارچه ای و چه برای پرده های زبرا و شید زدن پرده داخل چهارچوب پنجره اصلا توصیه نمی شود مگر اینکه بنا به دلایل خاصی نتوانید پرده را خارج از قاب پنجره نصب کنید. بهتر است پرده های شما به گونه ای اندازه گیری شود که از طرف 10 الی 15 سانت در بیرون از چهارچوب نصب شود.

پرده زبرا کار شده گل و شکوفه بنفش

هنگامی که نیازی ندارید از پرده استفاده نکنید!

یکی از مهمترین دلایل استفاده از پرده ها حفظ حریم خصوصی است. پس اگر دید به داخل ندارید سعی کنید پرده ها را کنار بزنید. مثلا برخی منازل در طول روز به دلیل تابش آفتاب دید به داخل ندارند. یا اگر هم دید دارید میتوانید از پرده های حریر استفاده کنید و هنگام شب که چراغ ها روشن می شود پرده های خود را بکشید. برای پرده های مدرن مثل شید و زبرا هم همینطور، بهتر از آنها را در حالتی قرار دهید که نور به داخل بتابد. این کار باعث می شود فضای منزل شما در طول روز بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد.

پرده ها را همواره تمیز نگه دارید!

تمیز بودن و عدم وجود گرد و غبار بر روی پرده و سایر وسایل یکی از دلایل بزرگ تر نشان داده شدن اتاق شماست که ممکن است زیاد مورد توجه قرار نگیرد. سعی کنید اتاق و وسایل داخل آن از جمله پرده ها را همواره تمیز نگه دارید و به صورت دوره ای بشورید.

شما چه پیشنهاد دیگری برای بزرگ تر نشان داده شدن منزل و یا اتاق خود دارید؟


مطالب مرتبط:

مزایای پرده ورتیکال چیست و چرا این پرده محبوبیت زیادی دارد؟

5 پیشنهاد خرید در زمان تخفیف پرده ها!

فاکتورهای اصلی در انتخاب پرده مناسب