چرا بهتر است برخی پرده ها را داخل فریم پنجره نصب کنیم؟ چه پرده هایی این خصوصیات را دارند؟
چرا باید بعضی پرده ها را داخل فریم پنجره نصب کنیم؟

تا بحال راجع به نصب پرده داخل فریم پنجره فکر کردین؟ به نظر شما چنین پرده ای چقدر می‌تواند در راحتی و آسایش شما کمک حالتان باشد. شاید به نظر شما مسئله پیش پا افتاده باشد، اما لطفا ادامه مقاله را مطالعه کنید تا به اهمیت این موضوع آگاه شوید.

با توجه به سالها تجربه در زمینه فروش انواع پرده های مدرن، موارد زیادی پیش آمده که مشتری بدون کارشناسی پرده‌ای را انتخاب کرده و بعدا پشیمان شده اند. مهمترین آنها عدم تناسب پرده انتخابی با پنجره منزل است.

به عنوان مثال مشتری علاقه مند به خرید نوع خاصی از پرده است و آن را بدون نظر کارشناسی خریداری می‌کند. این میل به خرید ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد که یکی از آنها تبلیغات جذاب اینترنتی است.

در بین این موارد بیشترین اتفاقی که بسیار برای ما و مشتریان ما پیش آمده، عدم انتخاب پرده ای مناسب است که بتواند که داخل فریم پنجره نصب شود. یعنی پرده قابلیت باز و بسته شدن با خود پنجره را داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم به حالت هایی بپردازیم که بهتر است پرده شما داخل چهارچوب پنجره نصب شود. در انتها نیز 3 مورد از مهمترین و پرکاربردترین این پرده ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

3 حالتی که بهتر است پرده داخل فریم پنجره نصب شود

حالتی که بهتر است پرده داخل فریم پنجره نصب شود

این 3 حالت که اینجا می‌خواهم مطرح کنم رایج ترین حالات ممکن است. حتی در برخی از این شرایط بحث انتخاب مطرح نیست و شما مجبورید از پرده های قابل نصب در داخل فریم پنجره استفاده کنید

حالت اول: شما از پنجره زیاد استفاده می‌کنید

دقت کردید، برخی از پنجره ها شاید ماه به ماه و یا حتی سال به سال هم باز نشوند. اما برخی دیگر ممکن است روزی چند بار و به دلایل مختلف باز و بسته شوند.

به عنوان مثال پنجره درب بالکن مهم ترین آنهاست. بسیاری از بالکن منزلشان زیاد استفاده می‌کنند. از انبار کردن مواد غذایی مثل ترشی و سرکه گرفته تا قرار دادن برخی وسایل و تجهیزات منزل مثل آب گرم کن و باربیکیو. در این حالت توصیه می‌شود حتما از پرده های قابل نصب داخل فریم پنجره استفاده شود.

حالت دوم: فاصله کم باز شو پنجره از سقف

این موارد بیشتر برای وقتی است که باز شو پنجره شما رو به داخل باشد. فرض کنید به طور مثال، شما از پرده ای قرار است استفاده کنید مثل پرده زبرا که دارای قاب 10 سانتی متری است. اگر این پرده را به سقف نصب کنید و فاصله باز شو تا سقف کمتر از 10 سانتی باشد، در این صورت دچار مشکل خواهید شد. در این حالت نیز بهتر است (یا شاید میشود گفت واجب است) که از پرده ای استفاده کنید که داخل فریم پنجره نصب شود.


بیشتر بخوانید: پرده شید را بدون قاب خریداری کنیم یا قابدار!؟


حالت سوم: خرید پنجره های نو و جدید

پنجره هایی که جدیدا وارد بازار شده‌اند به طور کلی با پنجره های قدیمی از نظر ظاهری متفاوت هستند. شاید در قدیم همه می‌خواستند پرده را به گونه ای انتخاب کنند که قاب و چهارچوب پنجره را کامل بپوشاند.

اما امروزه بسیاری از افراد هستند که وقتی وارد یک خانه نوساز می‌شوند و یا پنجره های خود را نو می‌کنند، آنقدر این پنجره ها زیبا هستند که ترجیح می‌دهند آن را کامل نپوشانند. در این حالت نیز نصب پرده داخل فریم پنجره برای مشتری پیشنهاد می‌گردد.

انواع پرده های قابل نصب در داخل فریم پنجره

نواع پرده های قابل نصب در داخل فریم پنجره

پرده های زیادی هستند که این خصوصیت را دارند و شما می‌توانید از آنها استفاده کنید. اما در اینجا می‌خواهیم 3 مورد از مهمترین آنها را که هم مدرن هستند و هم پرفروش به شما معرفی کنیم.

پرده مینی شید

اولین دسته، پرده مینی شید است. این پرده ها همانطور که از نامش مشخص است، همان پرده شید رول است با ظاهری کوچک تر. به طور کل پرده شید از یک لایه پارچه تشکیل شده که بالا و پایین می‌رود و در داخل قاب جمع می‌شود اما قاب آنها تقریبا بزرگ است. در صورتی که پرده مینی شید با توجه به قاب کوچکتری که دارند به راحتی بر روی فریم و چهارچوب پنجره نصب خواهد شد.

پرده پلیسه

پرده پلیسه را شاید بتوان پر استفاده ترین و پرفروش ترین نوع از این سبک پرده ها دانست. پرده پلیسه ساختار هفت و هشتی دارد و هم می‌توان آن را در حالت زنجیری مونتاژ نمود و هم در حالت دستی. در حالت دستی یعنی این که پرده با دست بالا و پایین می‌شود و دیگر زنجیر یا طنابی ندارد. این حالت دوم مناسب برای نصب داخل فریم پنجره است. به طوریکه کاملا داخل فریم نصب و کل فضای داخلی را می‌پوشاند.

پرده کرکره فلزی

کرکره های فلزی یا آلومینیومی به خاطر قاب ظریفی که دارند، از آن می‌توان داخل فریم نیز استفاده کرد. یعنی داخل چهارچوب نصب شده و به وسیله پنجره باز و بسته می‌شود. این پرده ها بسیار کاربردی و ظاهری زیبا دارند اما بیشتر از این مدل ها در ادارات و مکان های تجاری و اداری استفاده می‌شود.

نتیجه گیری

خرید پرده مثل خرید سایر لوازم دکوراسیون لذت بخش است، اما مهمتر از آن، انتخاب پرده مناسب است. در نتیجه پیشنهاد می‌شود، قبل از انتخاب پرده حتما از نظر کارشناسی افراد خبره بهره مند شوید. این مشاوره باعث خواهد شد تا از وجود مشکلات بعد از خرید و احیانا خدای نکرده ضرر و زیان احتمالی جلوگیری کنید.


همچنین در بلاگ سروین دکور بخوانید:

چیدمان منزل براساس قانون فنگ شویی