آموزش ویدیویی و کامل نصب کرکره فلزی
آموزش نصب کرکره فلزی با کمترین تجهیزات در منزل به همراه فیلم آموزشی

یکی از فواید پرده های مدرن نصب آسان آنهاست به طوریکه هر شخص با داشتن حداقل تجهیزات میتواند در منزل یا محل کار این کار را انجام بدهد. یکی از انواع این محصولات کرکره های هستند. توی این قسمت میخواهیم به آموزش نصب کرکره فلزی بپردازیم همچنین نیم نگاهی هم به فواید و چرایی استفاده از این محصول خواهیم داشت.

قیمت بالای اثاث منزل این روز ها ما را مجبور به نگه داری و مراقبت هرچه بهتر از آن ها می کند. آفتابی که در طول روز به فضای داخلی منزل یا محیط کاری ما می تابد می تواند باعث رنگ رفتگی و آسیب های دیگر اثاث می شود. اما در صورت استفاده از کرکره می توان به درصد کمتری از نور اجازه ی ورود داد. اما در حالتی که جلوی تمام نور ورودی را بگیریم مجبور به روشن کردن تعداد زیادی لامپ بوده و در انتهای ماه باید هزینه ی زیادی بابت قبض برق، هم به دلیل روشن کردن لامپ های زیاد و هم به دلیل بالا رفتن دما در اثر نور زیاد وارد شده و در نتیجه استفاده از کولر بپردازیم. پس استفاده از کرکره ها به ما فرصت استفاده از نور، با کاهش آسیب وارده به وسایل را می دهد. هم چنین دوام بیشتر کرکره ها باعث ترغیب بیشتر برای خریداران آن شده است.

اما در بین انواع مختلف پرده کرکره ها، کرکره های فلزی و آلومینیومی محبوبیت خاصی دارند. چرا که علاوه بر پایداری بیشتر و آسیب کمتر قیمت پایین تری نیز دارند. همچنین از این محصول میتوان برای اتاق خواب، آشپزخانه، مراکز تجاری، دفاتر اداری، سازمان ها، هتل ها و غیره قابل استفاده هستند. ارزان تر بودن مواد استفاده شده در کرکره های فلزی نسبت به کرکره های چوبی، باعث شده قیمت کمتری نسبت به کرکره های چوبی داشته باشند و همین موضوع یکی از دلایل محبوبیت بیشتر این نوع کرکره ها شده است. این محصول احتیاج به نصب دارد و اگر بتوانیم به شخصه این کار را در منزل و محل کار انجام دهیم میتوانیم در هزینه ها صرفه جویی کنیم . در ادامه به جزئیات بیشتری در مورد آموزش نصب کرکره های فلزی پرداخته خواهد شد.

تمیز کردن بعد از نصب پرده کرکره فلزی

همچنین در بلاگ سروین دکور بخوانید: آموزش نصب پرده پانچ بصورت گام به گام و تصویری و محاسبه پارچه مورد نیاز

وسایل لازم برای نصب

شما جهت نصب نیاز به یک سری ملزومات دارید که لیست این ملزومات در ادامه بیان شده است:

  1. پیچ و رولپلاک
  2. براکت یا پایه های پرده
  3. دریل
  4. پیچ گوشتی
  5. متر فلزی
  6. چکش
  7. مداد جهت علامت گذاری

مراحل نصب کرکره فلزی

کرکره های فلزی دارای مکانیسم هایی جهت بالا بردن و سایه روشن کرده تیغه هاست. این مکانیسم ها در دو طرف بالای قاب پرده قرار دارد. در ابتدا اون مکانیسم ها را پیدا کرده و طوری تنظیم کنید که پایه های پرده هنگام نصب به این قسمت برخورد نداشته باشد.

در مرحله بعد از هر طرف به کمک متر فلزی فاصله ای را مشخص کنید که قرار است پایه به آن قسمت نصب شود. مثلا 20 سانت مقدار ایده آلی است اما همانگونه که ذکر شد این فاصله باید به گونه ای باشد که با مکانیسم های پرده تداخل نداشته باشد.

پیدا کردن جای مناسب پایه روی پرده

نکته ای را که حتما باید لحاظ کنید دستگیره های پنجره است. اگر پنجره شما از آن دست پنجره های است که گیره های آن به سمت بیرون قرار دارد و این امر سبب میشود که پرده بعد از نصب به دستگیره گیر کند ، حتما باید مقدار بیرون آمدگی دستگیره از پنجره را با متر فلزی اندازه بزنید که به همین مقدار پرده را جلوتر نصب کنید.

حالا نوبت به علامت گذاری میرسه! در قسمت بالای پنجره که قراره پرده را نصب کنید (چه بر روی سقف و چه بر روی دیوار) باید علامتی با مداد بر روی سقف یا دیوار بگذارید. این علامت از برآیند فاصله ای که در عرض پرده گرفته اید تا پایه با مکانیسم برخورد نداشته باشد (همان 20 ساعت مرحله اول) و فاصله ای که دستگیره بیرون زدگی دارد در عمق به دست می آید. آن را با متر فلزی پیدا کرده و علامت گذاری کنید. (در هر دو طرف)

بیشتر بخوانید: آموزش نصب پرده های زبرا و شید رول بصورت تصویری و گام به گام

پیچ کرده پایه به دیوار یا سقف

سپس پایه ها را بر روی آن علامت قرار می دهیم. این پایه های دو سوراخ جای پیچ دارد هر دو را با مداد بر روی سقف یا دیوار علامتگذاری کنید. سپس با دریل آنها را سوراخ کرده و رولپلاک ها را به کمک چکش در دیوار یا سقف تعبیه کنید و در انتها پایه ها را با پیچ مخصوص به رولپلاک نصب کنید.

اکنون به سراغ مرحله آخر یعنی نصب کرکره فلزی میرویم. قبل از نصب به گیره ها دقت کنید. همانطور که ملاحظه میکنید، پایه یا براکت کرکره فلزی دارای یک اهرم است که باز و بسته میشود. برای نصب ابتدا باید این اهرم را باز کرده ، پرده را داخل پایه قرار بدین و در انتها جهت اتصال محکم پرده به پایه این اهرم را ببندید.

اتصال پایه کرکره فلزی به پرده

کار ما در این قسمت تمام میشود اما بهتر است برای اطمینان کسب کردن از اینکه فرایند نصب به درستی انجام شده است کارکرد کرکره مورد بررسی قرار بگیرد به این منظور با استفاده از طنابی که کنار کرکره تعبیه شده است چند بار مکرراً آن را باز و بسته کنید. سپس با استفاده از باتوم چرخشی کنار کرکره که برای سایه روشن شدن کرکره آن را به تیغه اش وصل می کنیم چندین بار کرکره را به حالت باز و بسته در آورید. اگر تمام این کار ها را بدون به وجود آمدن مشکلی انجام دادید شما توانستید بدون اینکه هزینه ای بابت نصب کرکره بپردازید آن را خودتان انجام دهید.

محصولات مرتبط در فروشگاه:

کرکره فلزی طرح چوب با تنوع رنگ

کرکره فلزی راه راه با تنوع رنگ بندی

کرکره فلزی ساده با 15 رنگ مختلف