ست کردن کوسن و پرده
برای ست کردن کوسن و پرده منزل این موارد را در نظر بگیرید!

مطمئنم خیلی از شما تا حالا به این قضیه که کوسن چقدر میتواند در ظاهر دکوراسیون تاثیر بذاره توجه نکردین بخصوص وقتی با یکی از اجزای دیگر مثلا پرده ست و هماهنگ بشه. برخی افراد بخصوص بزرگهای خانواده وقتی صحبت از کوسن به میان میاد آن را تنها وسیله ای برای لم دادن و تکیه دادن میدونن اما واقعیت چیز دیگری است. در این مقاله میخواهم به اهمیت استفاده از کوسن ها و نحوه ست کردن با پرده بپردازیم:

 

انتخاب اجزای دکوراسیون چگونه اهمیت پیدا می کند؟

برای انتخاب دکوراسیون منزل یا هر فضایی که مایل به چیدمان آن هستیم باید طبق سلیقه شخصی و نقطه قوت و محدودیت های فضا تصمیم گیری کنیم. این که مایل باشیم دکوراسیون مدرن داشته باشیم یا کلاسیک بستگی به روحیه و شخصیت و یا حتی سن وسال ما می تواند داشته باشد. شاید در برخی از مقاطع سنی سلیقه ما تغییر کند و کشش بیشتری به سبک خاصی از دکوراسیون پیدا کنیم. علاوه بر این چون شخصیت ما در فضای طراحی شده نمود پیدا می کند و مهم تر از آن همه ما تقریباً تمام ساعات روز خود را در محیط کار و منزل می گذرانیم احساسی که از فضا به ما منتقل می شود باعث تغییر روحیه و خلق و خوی ما خواهد شد.

بنابراین المان هایی که دکوراسیون کلی را تشکیل می دهد باید به دقت و با کمی وسواس بیشتر انتخاب شود. از اجزای اصلی که دکوراسیون را تشکیل می دهند و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست می توان مبلمان، پرده، فرش و لوازم تزئینی و اکسسوری های مورد استفاده در منزل یا هر محیطی دیگری که مایل به دکور کردن آن هستیم را نام برد. یکی از لوازم تزئینی که می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و به فضا روح ببخشد کوسن است. کوسن ها را می توان با مبلمان، پرده و سایر اجزای ست کرد و از کوسنی استفاده کرد که با اجزای دیگر دکوراسیون هماهنگی داشته باشد. معمولاً کوسن را می توان به عنوان مهر تأییدی برای درست انتخاب شدن پرده به کار گرفت.

 

بیشتر بخوانید: چگونه کوسن را با مبلمان هماهنگ کنیم؟!

 

انتخاب رنگ مناسب برای کوسن

چگونه کوسن را با پرده ست کنیم؟

برای ست کردن کوسن با پرده باید از سه جهت، مسئله را تحت بررسی قرار داد:

  1. رنگ
  2. طرح و بافت
  3. اندازه

در جهت ست کردن پرده با کوسن می توان از هر کدام از سه دری که از آن ها نام برده شد ورود کرد. یا می توان بیش از یکی از این سه مورد را با هم ترکیب کرد و به این ترتیب تصمیم مناسبی در این حوزه گرفت. در ادامه به صورت جدا گانه هر کدام از این موارد مورد بررسی قرار می گیرند.

  • رنگ پرده و کوسن

اگر تصمیم بر این شد که از حیث به این موضوع نگاه کنیم در نتیجه باید مد نظر داشته باشیم که انتخاب رنگی مشترک و مشخص برای پرده و کوسن در این جا مد نظر و تعیین کننده است. هم چنین می توان تنها از یک رنگ استفاده نکرد و ترکیبی از رنگ ها را انتخاب کرد. در این حالت عموماً یک رنگ به عنوان رنگی که بیشتر استفاده می شود یا به اصطلاح رنگ غالب که بیشتر به رنگ پرده شباهت دارد ، در نظر گرفته می شود و قسمت اصلی را همین رنگ غالب تشکیل می دهد. با استفاده از رنگ کوسن ها می توان تعادل و توازن را در مورد استفاده از رنگ های گرم و سرد نیز برقرار کرد.

 

طرح و بافت کوسن متناظر با پرده

  • ست کردن طرح و بافت

اگر بخواهیم از زاویه طرح به انتخاب کوسن و ست کردن آن با پرده نگاه کنیم اول باید بدانیم که در این موضوع هیچ چیز به اندازه سلیقه شخصی دخیل نیست بعد از این باید مد نظر داشته باشیم که مورد های طرح و بافت که در بالا ذکر شد را معمولاً در کنار یک دیگر در نظر می گیرند. طرح و بافت کوسن روی شلوغ بودن یا نبودن آن تأثیر زیادی بگذارد و هر کس بنا بر انتخاب خود می تواند خانه ای با شلوغی زیاد یا کم داشته باشد. اما اگر از پرده ها و مبلمانی ساده استفاده کرده اید انتخاب کوسن طرح دار می تواند فضای شما را از بی روح بودن نجات دهد. برای کوسن ها طرح های متفاوت و متنوعی تعریف شده است. کوسن ها را می توان در طرح های چهار خانه، گل دار، راه راه، ساده و هر طرح دیگری که می توان تصور کرد یافت. جالب است بدانید که فصل در انتخاب جنس کوسن اهمیت زیادی دارد. در فصل های سرد سال کوسن های بافتنی و یا هر جنس گرم دیگری طرفداران زیادی پیدا می کنند.

  • ابعاد و اندازه

از نظر ابعاد و اندازه کوسن ها همیشه در ذهن ما به صورت مربعی انگار تعریف شده اند. اما هیچ محدودیتی برای شکل هندسی کلی کوسن یا اندازه آن وجود ندارد. اگر کوسن های دایره ای شکل یا مستطیلی را بیشتر می پسندید می توانید از آن ها برای فضای خود استفاده کنید و هیچ اجباری برای استفاده از کوسن به شکل مربع وجود ندارد.

 

شاید به مطالعه این مطالب نیز علاقه مند باشید:

بایدها و نبایدها در ست کردن پرده و مبلمان

تزیین منزل با استفاده از کوسن