چگونه به راهرو و ورودی منزل خود همانند یک طراح و دکوراسیون کار داخلی طرح و استایل دهید
ایده هایی برای دکوراسیون راهرو منزل

چگونه به راهرو و ورودی منزل خود همانند یک طراح و دکوراسیون کار داخلی طرح و استایل دهیم؟! فرض کنید می خواهید وارد منزلی شوید ، چه موقع راجع به ظاهر و دکوراسیون آنجا قضاوت می کنید؟ بله درسته با اولین نگاه متوجه می شوید صاحبخانه خوش سلیقه است یا خیر. اولین نگاه هم معمولا راهرو ها و ورودی خانه است. پس برای اینکه خانه شیک و مرتبی داشته باشیم حتما باید به ظاهر و دکوراسیون راهرو و ورودی خود رسیدگی کنید.

بسیاری از ما راهرو ها را همواره نادیده میگیریم و از آن غافل می شویم. اگر هم قرار باشد دست به تغییرات در منزل بزنیم یا راهرو ها را حساب نکرده و یا آن را در اولویت آخر قرار میدهیم.

راهرو شما فرصتی را فراهم میکند که سبک و استایل خانه را به مهمانها نشان دهید و از بازدیدکنندگان با گرمی پذیرایی کنید. حتی خودتان هم هنگام برگشت به خانه دوست دارید وارد محیطی شوید که مرتب و زیبا باشد تا خستگی یک روز کاری از تن شما خارج شود. برای همین منظور طراحان داخلی همواره نکات مهمی را برای تزئین بر طبق سبک مورد نظر کارفرما در نظر میگیرند ، خواه سبک مورد نظر مینیمال و روشن باشد و یا کلاسیک.

استفاده از پرده رومن برای راهرو

اولین و مهمترین نکته این است که راهرو شما کاربردی باشد

این فضا همواره با گرد و خاک و حتی ممکن است با کفش های گلی و کثیف همراه باشد، بنابر این بهتر است از کفپوش هایی استفاده شود که استحکام بیشتری دارد و به راحتی نیز شسته می شود یعنی با آب مشکلی نداشته باشد مانند سرامیک. اگر می خواهید کمی رنگ و هیجان بهش بدین می توانید از رانر و یا فرش فانتزی برای این قسمت در نظر بگیرید.

سایر قطعات و لوازم کاربردی که در راهرو استفاده می شوند عبارتند از قفسه کفش ها ، قلاب و جا کلیدی و آینه. اگر فضای کافی دارید بهتر است از یک صندلی و یا یک نیمکت جهت پوشیدن کفش در این قسمت استفاده کنید. لامپ و روشنایی کافی نیز در راهروها می تواند بسیار کمک کننده باشد پس فراموش نکنید.

پنجره و پرده راهرو نظر هر بیننده ای را جلب می کند!

اما نکته مهم پنجره های موجود در راهروها هستند. برخی از راهروها دارای پنجره هستند و این بسیار مهم است که به آنها سبک دهیم تا علاوه بر حفظ حریم خصوصی بتوانیم از نور مناسب هم بهره ببریم. یکی از پرده هایی که میتوان در این قسمت از منزل استفاده کرد ، پرده رومن است. این پرده جزو پرده های مجلل به حساب می آید و می تواند گرمای زیادی به فضای منزل شما بدهد. البته پرده کرکره چوبی و فلزی نیز گزینه مناسبی هستند اما بخاطر ظاهرش ممکنه برای فضای راهرو کمی خسته کننده و شلوغ به نظر برسند. در عوض میتوانید یک پرده رومن شیک انتخاب کنید که هر موقع بخواهید نور وارد فضا شود ، بتوانید آن را به طور کامل جمع کنید. یک پیشنهاد دیگه این است که در صورت داشتن صندلی اطراف پنجره از کوسن هایی همرنگ پرده برای آن قسمت استفاده کنید.

گل و گیاه در راهرو و ورودی آپارتمان

نور و روشنایی را فراموش نکنید

نور مناسب تاثیر بسیاری زیادی در زیبایی قسمت های مختلف منزل از جمله راهرو ها دارد. حال سوالی که پیش می آید این است که اگر راهروی ما پنجره نداشت چه کنیم؟ راه حل آسان استفاده از روشنایی های مصنوعی مثل لامپ ها و چراغ های تزئینی است. اما برای اینکه بخواهید نور بیشتری داشته باشید و در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید ما استفاده از آینه را به شما پیشنهاد می کنیم. آینه ها می توانند نور منابع انرژی مثل لامپ را چندین برابر کنند.

بیشتر بخوانید: نور طبیعی در فضای خانه

طبیعت را مهمان خانه تان کنید

در آخر بهتر است به این نکته فکر کنید که چطور می شود طبیعت را در این فضا بگنجانید. راهرو و ورودی خانه یک مکان مناسب و ایده آل برای استفاده از گل و گیاهان طبیعی است. سعی کنید گیاهان خود را در ظروف دست ساز مانند گلدان های سفالی ، ظروف شیشه ای و یا جعبه های دست ساز قرار دهید و آنها را به این طریق به نمایش بگذارید. این را به یاد داشته باشید که گل و گیاهان طبیعی بهترین استقبال و خوشامد گویی از مهمان های شما خواهد بود.

شما برای تزئین و دکور کردن راهرو و ورودی خود چه کار کرده اید؟

شاید به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید:

دکوراسیون داخلی به رنگ سفید

پرده زبرا مناسب آشپزخانه را چطور انتخاب کنیم؟!