بررسی تفاوت بین پرده شید و زبرا و دبل شید
تفاوت شید و زبرا و دبل شید در چیست؟!

پرده های رولی یا بلایند های پارچه ای ، نسل جدیدی از پرده های دکوراتیو می باشند که جایگزین پرده های کلاسیک پارچه ای ، کرکره های چوبی و فلزی شده اند. مهمترین نوع این پرده ها را می توان شید رول های ساده ، پرده های زبرا و پرده های دبل شید یا شب و روز نام برد. در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت شید و زبرا از زاویه دید ظاهری ، میزان نور ورودی و چاپ تصویر آشنا کنیم:

 

1 – تفاوت از نظر شکل ظاهری

 

تفاوت شید و زبرا از نظر ظاهری

 

همانگونه که در تصویر بالا می بینید این مغایرت از نظر ظاهری کاملا مشخص هستند ، پرده های شید به صورت یک پارچه تک لایه و زبرا و دبل به صورت دو لایه هستند ، با این تفاوت که زبرا 2 لایه متصل به هم به صورت موازی شامل تور و پارچه می باشد اما دبل شید یا دومکانیزم از یک لایه تور و یک لایه آستر به صورت مجزا تشکیل شده است.

 

محصولات مرتبط در فروشگاه سروین دکور: خرید پرده زبرا در انواع ساده، کودک و سه بعدی

 

تفاوت شید و زبرا از نظر نوع کارکرد

 

انواع پرده های شید از نظر میزان عبور نور

 

مهمترین تفاوت شید و زبرا را می توان به نوع کارکرد آنها دانست. در پرده های شید امکان تنظیم نور وجود ندارد، به عبارت دیگر یا نور دارید یا ندارید ولی در زبرا و شید دبل یا شب و روز ، به علت وجود لایه های تور مانند می توان نور وردی را از صفر تا صد تنظیم نمود. همچنین در هر سه مدل می توان از متریال هایی استفاده کرد که باعث بلاک شدن کامل نور شود (عدم عبور نور به داخل)

 

محصولات مرتبط در فروشگاه: پرده شب و روز تور طرح برگ

 

تفاوت بلایند های رولی از نظر امکان چاپ تصاویر

 

امکان چاپ تصویر یر روی پرده های شید و زبرا و شب و روز

 

علاوه بر تنوع این سبک از پرده، یک مزیت خیلی مهم و عالی که دارند امکان چاپ تصاویر دلخواه بر روی آنها است. اما آخرین مورد از تفاوت شید و زبرا و دبل که می خواهیم توضیح بدهیم بررسی در کیفیت چاپ بر روی آنهاست. به عبارت دیگر در شید ها به علت یکپارچه بودن تصویر به طور کامل و با کیفیت بالا بر روی پرده چاپ می شود، در زبرا به جهت این که چاپ بر روی تور و پارچه انجام می شود ، در قسمتی که تور دارد کیفیت چاپ پایین تر از قسمت پارچه ای آن بوده و در نوع آخر یا همان دبل شید به جهت اینکه چاپ به طور کامل بر روی تور انجام می شود کیفیت دید آن نسبت به دو مورد قبلی پایین تر است.

 

مطالب مرتبط:

آشنایی با پرده های دبل شید یا دو مکانیزم یا شب و روز

مزایای استفاده از رولر بلایند ها چیست؟