اندازه گیری پرده پلیسه به سادگی این کار را انجام دهید

اندازه گیری پرده پلیسه به سادگی این کار را انجام دهید

قبل از شروع به توضیح در مورد نحوه اندازه گیری پرده پلیسه باید به انواع مدل های آن اشاره کنیم . این سبک پرده ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند

  • پرده پلیسه زنجیری
  •  پرده پلیسه دستی

1- نحوه اندازه گیری پرده پلیسه زنجیری

این نوع پرده ها دارای زنجیر برای بالا و پایین کردن پرده می باشد و می توان آن را بر روی سقف یا دیوار نصب نمود.

– اولین نکته ای که باید در مورد آن تصمیم بگیریم این است که آیا میخواهیم پرده داخل قاب پنجره نصب شود یا بیرون از آن که در مورد دوم کل پنجره ما پوشانده می شود.

– در گام دوم شرایط پنجره را باید چک کنید ، به طور مثال آیا بهد از نصب پرده ، پنجره شما باز و بسته می شود ؟ آیا پرده به دستگیره گیر نمی کند ؟ آیا چهارچوب پنجره فضای کافی برای نصب پرده را دارد ؟

پرده زنجیری داخل چهارچوب پنجره

برای اندازه گیری داخل چهارچوب ابتدا عرض 3 قسمت بالا ، پایین و وسط را با متر فلزی اندازه گیری کرده و کمترین مقدار را یادداشت می کنیم و در انتها برای بدست آوردن عرض قطعی از عددی که به دست آمده حدود 1 سانتی متر به عنوان بادخور کم می کنیم .

اندازه گیری عرض پرده پلیسه زنجیری

برای بدست آوردن ارتفاع مطابق روش قبل 3 طرف راست ، چپ و وسط را اندازه گیری کرده و از عدد بدست آمده 1 سانت به عنوان بادخور کم می کنیم.

ارتفاع پرده پلیسه زنجیری

پرده زنجیری خارج از چهارچوب پنجره

اگر می خواهید پرده شما خارج از تورفتگی پنجره باشد تا بتوانید کل پنجره را بپوشانید ، همانند روش قبل عمل کرده با این تفاوت که برای عرض و ارتفاع بجای کم ترین مقدار ، بیشترین مقدار را در نظر گرفته و از هر طرف چیزی حدود 10 سانتی متر ( در صورت داشتن فضا ) اضافه کنید.

نکته : اگر میخواهید پرده را به سقف آویزان کنید ، اندازه ارتفاع را از سقف تا 10 سانتی متر پایین تر از پنجره در نظر بگیرید.

آموزش اندازه گیری خارج از چهارچوب پنجره

2- نحوه اندازه گیری پرده پلیسه دستی

این نوع پرده به پشت پنجره یا درب نصب شده و با دست بالا و پایین می رود و با باز و بسته شدن پنجره ، پرده نیز باز و بسته می شود.

نکته : برای اینکه بتوانیم پرده را پشت پنجره نصب کنیم لازم است کناره های پنجره حداقل 2 سانت عمق داشته باشد تا پایه های پرده روی آن سوار شود.

– ابتدا ارتفاع قسمت داخلی شیشه پنجره را از 3 ناحیه وسط و طرفین اندازه گرفته و مقدار کوچکتر را به عنوان ارتفاع پرده در نظر می گیریم.

– سپس عرض قسمت داخلی شیشه پنجره را نیز از 3 ناحیه وسط و طرفین اندازه گرفته و از مقدار کوچکتر حدود 2 میلی متر به عنوان بادخور کم میکنیم و اندازه به دست آمده را به عنوان عرض پرده در نظر میگیریم.

و در انتها برای بدست آمدن مقدار عرض و ارتفاعی که باید سفارش داده شود از هر کدام 2 میلی متر به عنوان باد خور کم می کنیم.

نحوه اندازه گیری پرده پلیسه دستی پشت پنجره

 

پرده پلیسه چیست و چه مزایایی دارد؟

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.