اندازه گیری پرده پلیسه به سادگی این کار را انجام دهید

اندازه گیری پرده پلیسه به سادگی این کار را انجام دهید

نحوه اندازه گیری پرده پلیسه

اندازه گیری پرده پلیسه : قبل از شروع به توضیح در مورد نحوه اندازه گیری پرده پلیسه باید به انواع پرده های پلیسه اشاره شود

دو نوع بلایند از نوع پلیسه برای پنجره وجود دارد:

1- پرده پلیسه دستی : این نوع پرده به پشت پنجره یا درب نصب میشود و با دست بالا پایین می رود.

پرده پلیسه دستی

 

2- پرده پلیسه زنجیری : این نوع پرده دارای زنجیری برای بالا ، پایین کردن پرده می باشد و بر روی سقف و یا دیوار نصب می شود.

پرده پلیسه زنجیری

 

نحوه اندازه گیری پرده پلیسه دستی:

شما برای انداز گیری به یک متر فلزی، دفترچه یادداشت، مداد و نردبان نیاز دارید. به جای خط کش چوبی یا سانتی متر پلاستیکی بهتر است از متر فلزی برای اندازه گیری دقیق تر استفاده کنید.

ابتدا ارتفاع قسمت داخلی شیشه پنجره را از 3 ناحیه وسط و طرفین اندازه گرفته و مقدار کوچکتر را به عنوان ارتفاع پرده در نظر می گیریم.

سپس عرض قسمت داخلی شیشه پنجره را نیز از 3 ناحیه وسط و طرفین اندازه گرفته و از مقدار کوچکتر حدود 2 میلی متر به عنوان بادخور کم میکنیم و اندازه به دست آمده را به عنوان عرض پرده در نظر میگیریم.

نحوه اندازه گیری پرده پلیسه زنجیری:

اولین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که آیا می خواهید پرده شما داخل قاب پنجره نصب شود یا بیرون از پنجره که در این صورت کل پنجره شما پوشانده می شود.

قبل از انتخاب بهتر است به موانع دقت کنید. دستگیره های پنجره، کاشی های لبه پنجره و پنجره هایی که از داخل باز می شوند از جمله مواردی هستند که باید به آن ها را در نظر بگیرید.

پرده داخل قاب پنجره

اگر شما می خواهید پرده خود را داخل قاب پنجره نصب کنید نیاز به سه انداز گیری دارید. با استفاده از متر فلزی عرض پنجره را در قسمت بالا ، میانه و پایین اندازه گیری کنید. باریک ترین اندازه گیری، اندازه ی عمق تورفتگی پنجره است.

مرحله بعد درست مثل اندازه گیری عرض پنجره با این حال این بار طول پنجره را از سمت راست، میانه و چپ اندازه گیری می کنیم.

پرده خارج از قاب پنجره

اگر می خواهید پرده شما خارج از تورفتگی پنجره باشد تا بتوانید کل پنجره را بپوشانید، شما نیاز دارید تا پهن ترین و عمیق ترین قسمت پنجره خود را اندازه بگیرید. اندازه گیری این پرده همان روشی است که قبلا توضیح داده شد.

در این نوع پرده شما نیاز به اضافه کردن چند سانتی متر برای هم پوشانی با دیوار دارید، ما برای این هم پوشانی اضافه کردن حداقل 10 سانتی متر به هر طرف را پیشنهاد می کنیم یعنی اضافه کردن 10 سانتی متر به هر طرف راست و چپ و 10 سانتی متر به بالا و پایین اندازه گیری ها.

در این مدل هم به موانع دقت کنید و آن ها را در نظر بگیرید.پس از اضافه کردن هم پوشانی ها، انداره دقیق پرده شما آماده است.

پرده پلیسه چیست و چه مزایایی دارد؟

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.