Right ornament مقالات و نوشته ها Left ornament
۵ دلیل برای استفاده کردن از پرده‌های سفارشی
5 دلیل برای استفاده کردن از پرده‌های سفارشی

۵ دلیل برای استفاده کردن از پرده‌های سفارشی

از مهم‌ترین مزیت پرده‌های سفارشی، می‌توان به اینکه مختص پنجره‌های غیر استاندارد دوخته یا ساخته می‌‌شوند اشاره کرد؛ اما این تنها ویژگی آنها نیست و اگر در ادامه با ما باشید، مزایای دیگر پرده‌های سفارشی را برای شما بازگو خواهیم کرد.

۱.پرده‌های سفارشی در دراز مدت از لحاظ اقتصادی به صرفه خواهند بود

پرده‌های سفارشی گران‌تر از پرده‌های آماده هستند چرا که معمولاً نیاز به دقت و اندازه‌گیری تخصصی دارند. از آنجایی که این پرده‌ها طبق هر سفارشی مخصوص ساخته می‌شوند، میزان پارچه‌ای  که در آنها استفاده می‌شود متفاوت خواهد بود. این یعنی به جای اینکه میزان مشخصی از پارچه برای ساخت تعداد مشخصی محصول در اندازه‌های متفاوت خریداری شود، میزان کم‌تری پارچه برای هر پرده سفارشی استفاده می‌شود. اما آنچه در انتها نصیب شما می‌شود یک محصول کامل است که سال‌ها برای‌تان کار خواهد کرد چون زیر دست متخصصین بوده.

۲.سر پرده‌تان خاص خواهد بود

۲ پلیسه ، ۳ پلیسه یا استفاده از سوراخ‌های فلزی به جای گیره، تنها چند انتخاب از میان چندین گزینه‌ای که برای سر پرده‌های سفارشی دارید می‌باشند. تنوع پلیسه‌ها برای بالای پرده در پرده‌های از پیش دوخته شده زیاد نیست، چرا که ساخت آنها پیچیده‌تر است.

اگر سر پرده به خوبی طراحی شده باشد می‌تواند تأثیر بسزایی در دکوراسیون داشته باشد چرا که میزان تفکری که برای هماهنگ کردن دکوراسیون شده را نشان می‌دهد.

۳.می‌توانید فضای داخل منزل را شخصی‌سازی کنید

آيا سنت‌گرا، مدرن‌گرا، یا ترکیبی از هر دو هستند؟

کلید دکوراسیون سنتی جزئیات و ریزه‌کاری‌های خرد خرد است. المان‌های این نوع طراحی عبارتند از پارچه‌های سنگین‌تر که به ظرافت آویخته می‌شوند، سر پرده‌های پلیسه‌دار و طراحی‌های کلاسیک اما در عین حال منحصر بود برای پارچه‌ها از جمله طرح‌های گل‌دار و داماسک. استفاده از پرده‌های سفارشی این امکان را فراهم می‌آورد تا از طرح‌هایی که در پرده‌های آماده پیدا نمی‌کنید استفاده کنید.

از سوی دیگر طراحی مدرن بیشتر بر پایه‌ی سادگی و مینیمالیسم است. این بدان معنا نیست که پارچه‌ها ساده و خنثی هستند بلکه طراحی مدرن اغلب با چاپ‌های برجسته و بافت‌ها بازی کرده و آنها را در کنتراست با دیگر وسایل منزل ست می‌کند.

اگر ساده پسند هستید، طراحی مدرن بیشتر به درد شما می‌خورد. شما به سادگی با استفاده از یک طرح ساده، پالت رنگی متعادل و تمرکز بیشتر بر کیفیت تا کمیت می‌توانید به سادگی از این استایل بهره ببرید.

پرده‌های سفارشی این امکان را به شما می‌دهند که پارچه و استر را خودتان انتخاب کنید، تا از جنس و کیفیت‌شان خاطر جمع باشید و اطمینان داشته باشید که درست دوخته شده‌اند.

۴.عملکرد

آیا به دنبال پرده‌هایی می‌گردید که نور ناخواسته را مسدود کرده یا پرده‌هایی می‌خواهید که بتوانند منزل‌تان را گرم نگه دارند؟ بدین منظور می‌توانید از انواع مختلف استرها که معروف‌ترین‌شان شامل استرهای استاندارد، ضد نور، بینابینی، حرارتی و آکوستیک می‌شوند استفاده کنید.

با اینکه این استرها را در پرده‌های آماده هم می‌توانید پیدا کنید، اما همیشه نمی‌توانید پارچه‌ای که استر مورد نظرتان را داشته باشد یافت کنید. پرده‌های سفارشی داشتن، یعنی می‌توانید هر پارچه‌ای را با هر استری انتخاب کنید.

۵.امکانات جانبی

اگر می‌خواهید به پرده‌ها امکانات جانبی‌هایی از جمله پرده پوش، نیم پرده یا والان اضافه کنید، باید بدانید که این امکانات جانبی با پرده‌های سفارشی بهتر ست و سازگار شده و کیفیت بهتری را نیز خواهند داشت.

 

مشاهده لیست قیمت پرده

اندازه گیری پرده زبرا

دسته بندی ها
در مورد ما