suitable-blinds-for-small-bedrooms
پرده مناسب برای اتاق خواب کوچک

تزئین و دکور کردن یک اتاق که اندازه بزرگی ندارد می تواند دشوار باشد ، زیرا می خواهید علاوه بر اینکه فضا بزرگتر به نظر بیاید ، اتاق جذاب نیز باشد . انتخاب پرده مناسب می تواند با ورود حداکثر نور به داخل اتاق ، فضا را بزرگتر و جادار تر نشان دهد . در این مقاله نکات کلیدی در مورد انتخاب پرده مناسب برای اتاق کوچک برای شما بیان شده است.

انتخاب رنگ پرده مناسب برای اتاق کوچک

با انتخاب رنگ های روشن و پارچه های شفاف می توانید از حداکثر نور در اتاق خود بهره ببرید

هنگام مواجهه شدن با یک فضای محدود و کوچک ، رنگ های روشن بهترین گزینه برای اطمینان از جادار نشان دادن فضا می باشد. با انتخاب یک پرده با رنگ روشن می توانید اطمینان حاصل کنید که حتی اگر پرده کاملا بسته باشد ، شما در اتاق احساس تاریکی یا کسلی نمی کنید . حتی توصیه ما برای پرده اتاق هایی که کوچک تر هستند این است که علاوه بر استفاده از رنگ های روشن از پارچه های شفاف و توری نیز استفاده شود تا حداکثر نور بتواند وارد شود.

از پارچه های ضخیم مانند مخمل و کتان استفاده نکنید

در صورتی که تمایل دارید از پرده های پارچه ای استفاده کنید سعی کنید نوع حریر را انتخاب کنید

پرده های پارچه ای از جنس مخمل و کتان به دلیل اینکه از مواد ضخیم ساخته شده اند ، هنگام بسته شدن می توانند تمام نور را از اتاق شما دور کنند . اگر می خواهید از پرده پارچه ای برای اتاق کوچک خود استفاده کنید بهترین گزینه پرده های پارچه ای حریر می باشد که به راحتی نور را به داخل اتاق انتقال می دهد ، در غیر این صورت می توانید از پرده های زنجیری و بلایندها که امکان سایه روشن شدن دارند استفاده کنید.

از طرح های مینیمال بهره ببرید

انتخاب پرده های با طرح های ساده می تواند اتاق کوچک شما را مرتب تر نشان دهد

سعی کنید پرده ای انتخاب کنید که شلوغ و پر نقش و نگار نباشد ، به دنبال چیزی باشید که در دکوراسیون مینیمال ( ساده سازی ) بیشتر رواج دارد ، مانند پرده های شید و زبرا ساده . این طرح از پرده ها به شما اجازه می دهد تا اتاق کوچک شما علاوه بر داشتن نور کافی بسیار مرتب و منظم به نظر بیاید.

اگر انتخاب شما پرده کرکره ای است ، جهت عبور نور بیشتر مدل هایی با تیغه های پهن را انتخاب کنید

اگر انتخاب شما پرده های کرکره ای مانند پرده های فلزی و کرکره های چوبی می باشد ، سعی کنید نوعی از آن را انتخاب کنید که دارای تیغه های پهن تری است . زیرا هنگام باز بودن تیغه ها به دلیل فاصله آنها ، نور بیشتری به داخل اتاق وارد می شود و یا اگر می خواهید برای پرده اتاق کوچک خودتان پرده زبرا انتخاب کنید ، مدلی را انتخاب کنید که دارای قسمت توری پهن تر باشد.