انتخاب مناسب رنگها
ست رنگی در دکوراسیون داخلی

یکی از بزرگترین دغدغه های مشتریان و کلا کسانی که قصد خرید برای دکوراسیون منزل خود را دارند ، انتخاب رنگ مناسب می باشد و اینکه چه رنگ های را با هم بکار ببرند . ست رنگی در دکوراسیون داخلی کار بسیار حرفه ای و پیچیده ای می باشد و شما نیاز به مطالعه فراوان در زمینه رنگ و ترکیب آنها و همچنین آشنایی با چرخه رنگ دارید.

اما جهت راحتی کار در این مقاله قصد داریم سه سایت معتبر در زمینه رنگ و ترکیب کردن آنها را به شما معرفی کنیم تا به راحتی بتوانید رنگ مناسب خود را در زمینه پرده ، کاغذ دیواری ، پوشش کف و سایر لوازم دکوراسیون پیدا کنید.

1- معرفی پالت های رنگی با colorhunt

کالرهانت برای پیدا کردن پالت های رنگی

وبسایت کالرهانت به آدرس colorhunt.co یکی از بهترین گزینه ها جهت ست کردن رنگ ها در دکوراسیون داخلی می باشد. کار با این سایت بسیار آسان است . شما در نوار ابزار این وبسایت رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس این تارنما چندین پالت رنگی چهارتایی از رنگ انتخابی را به شما معرفی می کند تا بتوانید به راحتی اجزای دکوراسیون خود را با هم هماهنگ کنید.

2- آشنایی با چرخه رنگ با paletton

ست کردن رنگ در دکوراسیون داخلی با paletton

تارنمای پالتون به آدرس paletton.com یک سایت بسیار مفید در زمینه شناسایی رنگ های مکمل و متضاد می باشد . در این وبسایت شما می توانید رنگ مورد نظر را در داخل دایره رنگی انتخاب و مکمل آن را پیدا کنید . البته بهتر است قبل از استفاده این برنامه مفید اطلاعات مختصری در زمینه چرخه رنگ و رنگ های مکمل و متضاد داشته باشید که با یک سرچ ساده می توانید بدست بیاورید که این امر جهت ترکیب رنگها در دکوراسیون داخلی و سایر مباحث هنری به شما کمک بسیاری می کند.

بیشتر بدانید : تاثیر رنگ در دکور آشپزخانه

3- ست کردن رنگ در دکوراسیون داخلی با وبسایت coolers

کولرز ابزاری مناسب برای ترکیب رنگها

این وبسایت به آدرس coolers.co ظاهر و کاربردی شبیه ابزار colorhunt دارد با این تفاوت که تعداد رنگ ها در هر پالت بیشتر است و شما می توانید برای فضاهایی که نیاز به ترکیب رنگ بیشتری دارید مثلا استفاده از پرده های حریر رنگی استفاده نمایید.

در انتها باید یادآور شوم ست کردن رنگ ها در دکوراسیون داخلی علاوه بر این که نیاز به دقت ، مطالعه و مشاهده نمونه های اجرا شده زیاد دارد اما سلیقه خود را نیز باید در اولویت قرار دهید.