تفاوت پوستر و کاغذ دیواری
تفاوت پوستر و کاغذ دیواری

حتما برای شما پیش آمده است که هنگامی که وارد فروشگاه می شوید و قصد خرید پوششی برای دیوار منزلتان را دارید ، فروشنده از شما سوال می کند پوستر می خواهید یا کاغذ دیواری !! در این مقاله قصد داریم شما را با تفاوت پوستر و کاغذ دیواری آشنا کنیم ، مسلما شما بعد از مطالعه این متن به این نتیجه خواهید رسید که کدامیک برای شما مناسب تر خواهد بود.

تفاوت پوستر و کاغذ دیواری و مقایسه و کاربرد هر یک از آنها

  • از نظر طرح

پوستر چاپ تصویری خاص بر روی کاغذ در ابعاد دلخواه می باشد اما کاغذ دیواری به صورت تصاویر تکرار شونده بر روی دیوار نقش می بندد

هر دو این محصولات پوششی برای دیوار می باشند و هر کدام از آنها نیز دارای طرح ها و رنگ ها بسیار متنوعی هستند اما تفاوت اصلی پوستر و کاغذ دیواری از نظر طرح در این است که پوستر ها چاپ تصویر خاص ( اعم از منظره ، گل ، تصاویر سه بعدی و … ) به طور کامل بر روی کاغذ در ابعاد دیوار شما می باشد که به صورت اختصاصی و سفارشی برای شما تولید می شود اما کاغذ دیواری رول های آماده ( در طرح های ساده ، راه راه ، گلدار و … ) هستند که به صورت تکراری بر روی دیوار نقش می بندند.

مشاهده تصاویر کاغذ دیواری و آلبوم های موجود

  • از نظر قیمت

فروش و نصب کاغذ دیواری به صورت رول و پوستر ها به صورت متر مربع می باشند

از نظر قیمت تمام شده این محصولات نیز نیز تفاوتی بین آنها وجود دارد. کاغذ دیواری ها تنوع قیمتی بسیار زیادی دارند و فروش و نصب آنها به صورت رول حساب می شود . بسته به کیفیت کاغذ ( قابل شستشو بودن و … ) و همچنین کشور سازنده قیمت گذاری می شوند . اما پوستر دیواری به صورت متر مربع حساب می شود یعنی عرض و ارتفاع دیوار شما حساب شده ، متر مربع آن به دست آمده و در قیمت هر متر مربع پوستر ضرب می شود . قیمت خود پوستر نیز بستگی به کیفیت کاغذی می باشد که تصویر بر روی آن چاپ می شود . به طور مثال ممکن است یک تصویر خاص بر روی کاغذهای متفاوت چاپ شود اما قیمت پوستر به خاطر کیفیت آن تفاوت داشته باشد.

مشاهده پوستر های سه بعدی و طرح های فانتزی

  • از نظر کاربرد

پوستر ها معمولا فقط برای تک دیوار استفاده می شوند اما از کاغذ دیواری می توان برای کل اتاق یا منزل استفاده کرد

می توان به جرات گفت یکی از تفاوت های اصلی بین پوستر و کاغذ دیواری کاربرد و نحوه استفاده از آنها می باشد. پوسترها به دلیل اینکه یک تصویر خاص را نمایش می دهند مناسب برای یک دیوار خاص می باشد. به همین دلیل نمی توان از آن برای کل خانه استفاده کرد چون بیش از حد شلوغ و خسته کننده می شود ، به همین دلیل بهتر است برای اتاق منزلتان از ترکیب پوستر با رنگ یا کاغذ دیواری ساده استفاده کنید. اما کاغذ دیواری به دلیل تنوع بالایی که دارد می توان از آن برای کل اتاق یا منزل استفاده کرد ، به طوریکه پیشنهاد می شود دیوار اصلی را یک کاغذ طرح دار یا گل دار انتخاب کنید و برای سایر دیوارها از مدل های ساده یا راه راه استفاده کنید.