فواید نصب شید رول خارج قاب
پرده شید و زبرا را خارج از قاب نصب کنیم یا داخل قاب؟!

انواع پرده ها و شید رول ها را می توان هم داخل چهارچوب پنجره نصب کرد و هم خارج چهارچوب که هر کدام بستگی به انتخاب خریدار و شرایط قاب پنجره دارد. ما در این مقاله قصد داریم به پنج دلیلی اشاره کنیم که نشان می دهد نصب پرده زبرا خارج قاب پنجره فواید بیشتری دارد.

1- از بین بردن شکاف نور

یکی از مهم ترین مشکلاتی که شید رول هایی که داخل چهارچوب نصب می شوند دارد، عبور نور از شکاف های اطراف پرده است، این شکاف ها فاصله میان پرده و قاب پنجره است. این مشکل را می توان با نصب پرده خارج از چهارچوب حل نمود مخصوصا در مواقعی که از شیدهای بلک اوت (پارچه هایی که نور از آن عبور نمی کند) استفاده می کنید و یا پرده را برای اتاق خواب، مهد کودک و اتاق های نمایش بکار می برید.

آشنایی با شید های بلک اوت

2- بزرگتر نشان داده شدن پنجره

نصب انواع شید رول ها خارج قاب این اجازه را به شما می دهد تا با تغییری کوچک باعث بزرگتر یا بلندتر دیده شدن پنجره خانه خود شوید. این ترفند ساده کمک بسیار بزرگی به زیبایی هر چه بیشتر خانه هایی که پنجره هایی با اندازه کوچک و نامناسب دارند می کند.


همچنین بخوانید: نحوه اندازه گیری پرده زبرا


3- پنهان کردن عیب های پنجره

اگر پنجره منزل شما از آن دسته پنجره های قدیمی و یا عیب و ایراد دار است می توانید با نصب پرده خارج از چهار چوب این مشکل را حل کنید، پوشاندن نقایص یک پنجره تنها با نصب یک شید شیک خارج از قاب بسیار کم هزینه تر از تعویض کل پنجره است.

چه تفاوتی بین شید و زبرا وجود دارد

4- بهترین راه حل برای درها

درها معمولا فضای کافی برای نصب پرده ها و شید ها داخل قاب ندارند. برای این گونه موارد نصب خارجی پرده نه تنها میزان نور ورودی را کنترل می کند بلکه کمک به حفظ حریم خصوصی نیز می کند.

5- بهترین گزینه برای پنجره هایی که به داخل باز می شوند

برخی پنجره ها به سوی داخل باز می بشوند و ممکن است با نصب پرده زبرا و شید داخل چهارچوب مانع از باز شدن درب پنجره ها شویم، بهترین گزینه برای این موارد نصب پرده شید و زبرا خارج از قاب است.


مطالب مرتبط:

نحوه اندازه گیری پرده پارچه ای

فواید استفاده از پرده بلند برای پنجره قدی

پرده شید را بدون قاب خریداری کنیم یا با قاب؟