ترفندهای انتخاب پرده برای دو پنجره کنار هم
چطور پرده دو پنجره کنار هم را می توانیم ترکیب کنیم؟!

در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه برای دو پنجره کنارهم یا بیشتر پرده انتخاب کنیم :

در این مورد ما دو پنجره یا بیشتر بر روی دیوارهای مختلف یک اتاق داریم ، در این شرایط ما می توانیم از مدل های مختلف پرده برای پنجره ها استفاده کنیم ، اما باید دقت شود از یک نوع متریال و یا یک رنگ باشد.

ما به شما چند پیشنهاد ساده ارائه می دهیم:

1- استفاده از یک نوع پرده برای هر دو پنجره

پرده های آماده پارچه ای کنار هم

اگر انتخاب شما استفاده از یک مدل پرده برای هر دو باشد ، می توانید با استفاده از میل پرده یا بند پرده یکسان هماهنگی بیشتری ایجاد کنید.

2- استفاده از کتیبه و باکس پرده

استفاده از کتیبه و باکس برای پرده

در این تصویر یک رنگ پرده برای دو پنجره بکار برده شده است اما با مدل های مختلف ، با این حال هماهنگی بین این دو توسط کتیبه و باکس های بالای پنجره ایجاد شده است.

3- بکار بردن شال و والان برای پرده ها

شال یا والان پرده

در این مورد با اینکه شکل و حتی عملکرد هر دو پرده متفاوت هستند ولی استفاده از شال آویزان شده یکسان در هر طرف ، هماهنگی زیبایی می توان ایجاد کرد.

4- کرکره ها گزینه ای مناسب برای ترکیب با پرده های پارچه ای

ترکیب کرکره و پرده پارچه ای

در این تصویر پرده کرکره در سمت چپ کنار پرده اصلی نصب شده است ، استفاده از کرکره ها ( چوبی یا فلزی ) با رنگ های مشابه گزینه مناسبی برای ترکیب و هماهنگی با پرده های پارچه ای است. ضمن اینکه با استفاده از کرکره می توان نور ورودی را هم تنظیم نمود.

5- از یک رنگ مکمل به عنوان حاشیه استفاده کنید

پرده آماده حاشیه دار

روش هوشمندانه دیگری برای ایجاد هماهنگی بین پنجره های متفاوت ، استفاده از رنگ یا طرح دیگری در کنار رنگ اولی است. به عنوان مثال در این تصویر قسمت بالایی پرده پنجره اصلی دارای حاشیه با رنگی متفاوت و همین ایده برای حاشیه پنجره کناری استفاده شده است.

6- استفاده از چند رنگ پرده برای یک پنجره

پرده چند رنگ

اگر پرده پنجره اصلی از دو رنگ تشکیل شده باشد ، از این دو رنگ نیز می توان به عنوان ترکیبی برای بلایندها و کرکره ها نیز استفاده نمود

7- دو نوع پرده متفاوت برای یک پنجره

دو نوع پرده برای یک پنجره

در این مدل دو نوع پرده با رنگ های متفاوت و مکمل استفاده می شود ، حتی می توان به طور مثال از پارچه گلدار برای پنجره اصلی و یک بلایند و یا کرکره ساده برای پنجره کناری استفاده نمود.


مطالب مرتبط:

ترکیب پرده پارچه ای و پرده کرکره

اگر علاقه مند به ترکیب زرد و طوسی برای پرده پذیرایی هستید این نوشته را از دست ندهید!