اجسام سنگین بر روی پارکت لمینت
اجسام سنگین بر روی پارکت

بعد از نصب پارکت لمینت ، بسیار مهم است که حواستان باشد از کفپوش خود در برابر مبلمان و سایر لوازم با وزن زیاد محافظت کنید . بسیاری از مشتریان ما اجسام سنگین در منزل دارند که بر روی پارکت خود قرار داده و نگران این مسئله هستند که آیا این محصول می تواند لوازم سنگین وزن منزل را تحمل کند یا خیر . به طور کل اجسام سنگین منزل مشکلی بر روی پارکت ایجاد نخواهد کرد اما یاید چند نکته را حتما بخاطر بسپارید :

1- دوام و پایداری

بهترین انتخاب برای کف در اتاقی که لوازم سنگین دارد پارکتی با درجه AC بالاتر و ضخامت بیشتر است. هر چه ضخامت بیشتر باشد لمینت محکم تر و هر چه Ac بالاتری داشته باشد ماندگاری بیشتری خواهد داشت. اجسام سنگین بر روی پارکت لمینت های دارای استاندارد AC4  به بالا با توجه به آزمایشهای صورت گرفته می توانند مقاومت بیشتری داشته باشند.

بیشتر بدانید : استاندارد ac در لمینت چیست

تاثیر استاندارد AC در مقاوت اجسام سنگین بر روی لمینت

2- سیستم قفل

فشار مستقیم بر روی لمینت می تواند بر روی سیستم قفل و کلیک آنها تاثیر بگذارد . لمینت ها یک نوع کفپوش تایلی هستند که در یکدیگر قفل می شوند . اطمینان از این که این اجسام سنگین باعث باز شدن و یا شکستن قفل نشود بسیار مهم است . بنابر این کیفیت سیستم قفل این محصول در مقاومت در برابر اجسام سنگین بسیار مهم است.

3- حفاظت

جهت قرار دادن مبلمان یا سایر اجسام سنگین بر روی پارکت ، ما به شما استفاده از لنت های نمدی یا سایر لایه های محافظ را پیشنهاد می کنیم . گزینه های زیادی برای محافظت از کف در بازار وجود دارد ، ما توصیه می کنیم محصولی را خریداری کنید که هم از کفپوش و هم از مبل یا هر وسیله دیگری محافظت کند . این محافظ ها باعث می شود تا فشار وارده ناشی از وزن وسیله شما کاهش پیدا کند و از ایجاد خراش ، فرورفتگی و دندانه شدن پارکت جلوگیری می کند.