پوشش مناسب برای کف خانه در فصل سرما
پوشش مناسب برای کف خانه در فصل سرما

پوشش مناسب برای کف خانه در فصل سرما چه متریال هایی می تواند باشد؟

گزینه های زیر تعدادی از پوشش های مناسب برای کف خانه در فصل سرما (زمستان) هستند که شما می توانید با در نظر گرفتن دکور خانه خود و البته بودجه موردنظرتان یکی از آن ها را برای خانه خود انتخاب کنید تا فضای گرم و راحتی را در زمستان تجربه کنید.

  1. فرش
  2. کاشی
  3. پارکت لمینت
  4. سنگ

 

فرش

فرش ها بهترین مانع برای جلوگیری از سرما هستند. همان طور که می دانیم فرش ها یکی از گرم ترین گزینه ها برای پوشش کف اتاق هستند که فضای گرم و راحتی به خانه شما می دهند. فرش ها عایقی عالی هستند و مانند حفاظی نرم باعث جلوگیری از پخش سرما در کف زمین می شوند، هم چنین گرما را در خود حفظ می کنند. آن ها رایج ترین گزینه برای منطقی با آب و هوای سرد هستند.

 

کاشی

طول عمر آن ها بسیار زیاد است به طوری که می توانند به راحتی برای دهه ها باقی بمانند. کاشی ها به صورت چینی و سرامیک در بازار موجودند و عایقی عالی هستند و از جمله جنس هایی هستند که زمین خانه شما را در زمستان گرم و در تابستان سرد نگه می دارند. کاشی ها به صورت تخته ای و مستقیم روی زمین قرار می گیرند که به همین علت دمای زمین به طور قابل ملاحظه ای از طریق کاشی ها ثابت می شود.

 

بیشتر بخوانید: چطور پرده مناسب برای فصل زمستان و هوای سرد انتخاب کنیم؟!

 

پارکت لمینت

لمینت ها به تازگی گزینه ی محبوبی برای پوشش خانه ها شده اند میتواند پوشش مناسب برای کف خانه در فصل سرما باشد، یکی از دلایل آن شباهت ظاهری لمینت ها به پارکت است و البته هزینه و تعمیر آن در مقایسه با پارکت بسیار ارزان تر است. لمینت ها در زمستان زمین خانه شما را گرم نگه می دارند و در مقابل رطوبت زیاد و خشکی هوا یا دمای بالا انبساط و انقباض زیادی نخواهند داشت، بنابراین انتخاب مناسبی برای مناطق سرد محسوب می شوند. این محصول با سیستم گرمایشی رادیات هم سازگاری خوبی دارند.

 

سنگ

هر مدل سنگ طبیعی، نوعی خاص محسوب می شود درست شبیه به طبیعت. آن ها طول عمر بالایی دارند و حالت خسته کننده ای که بعضی پوشش ها ممکن است داشته باشند را ندارند. سنگ عایق خوبی است که به راحتی می تواند خانه شما را گرم نگه دارد. به خوبی گرما را هدایت می کند که در سیستم های گرمایشی رادیات بسیار کاربرد دارد. سنگ ها به طور طبیعی و ذاتی دارای کیفیت بالا، دوام و شیکی خاص خود هستند.

 

مطالب مرتبط:

آیا استفاده از پرده اتاق و یا خانه شما را گرم می کند؟

راهنمای خودمانی خانه تکانی – بخش اول