پرده های چوبی یا کرکره های طرح چوب
پرده کرکره چوبی یا طرح چوب؟! کدام انتخاب مناسب تری است؟

کرکره های چوبی یا پرده های طرح چوب پوشش هایی برای پنجره هستند که دارای چندین لت ساخته شده که اولی از جنس چوب و دومی مشتقات آن pvc و آلومینیوم می باشد و به صورت افقی تشکیل پرده می دهند . هدف از داشتن پرده جلوگیری و تنظیم نور ورودی خورشید ، ایجاد احساس حریم خصوصی و تنظیم دما برای ساکنین خانه می باشد که این نوع پرده ها تمام این خصوصیات را دارند همچنین به واسطه طنابی تا انتها به بالا جمع میشوند که میتوانید منظره بیرون را به طور کامل مشاهده کنید.

 

چه فاکتور هایی باعث خاص شدن کرکره های چوبی نسب به طرح چوب می شوند؟

گزینه های زیادی برای جایگزینی پرده های چوبی وجود دارند. این گزینه ها شامل کرکره هایی هستند که از آلومینیوم و یا PVC ساخته شده اند . حتی شما می توانید از کرکره هایی که از مشتقات چوب تشکیل شده است استفاده کنید. این مواد از هر لحاظ شبیه پرده های چوبی واقعی هستند.

با وجود همه این گزینه ها همواره کرکره های چوبی دارای یک جاذبه خاص هستند آنها علیرغم وجود گزینه های جایگزینی طرح چوب زیادی که وجود دارد توانسته اند پر تقاضا باقی بمانند و با روند پیشرفت دکوراسیون منازل سازگار شوند. با گذشت زمان معمولا دیده می شود که کرکره های چوبی نیز با استاندارد های زندگی امروزی هماهنگ شده و مورد توجه قرار میگیرد . کرکره های چوبی از خانه های روستایی گرفته تا منازل سنتی ، از حومه شهر گرفته تا منازلی در مرکز شهر می تواند با هر نوع دکوراسیون منزل هماهنگ شود. دقیقا به همین دلایل است که کرکره های چوبی هرگز از مد نمی افتد و به جرات می توان گفت در آینده هم زیاد از این مدل پرده ها خواهیم شنید.

انتخاب پرده هایی با طرح چوب

مشاهده تصاویر و قیمت کرکره های چوبی

کرکره هایی که از چوب طبیعی ساخته شده اند بهتر است یا نوع طرح چوب آن؟!

در حال حاضر کرکره هایی در بازار وجود دارند که از هر لحاظ (ساختار ، طرح و بافت) شبیه پرده های چوبی واقعی هستند و تنها تفاوت آنها این است که از چوب طبیعی ساخته نشده اند ، بیشتر اوقات این پرده ها از مشتقات چوبی ساخته می شوند. این پرده ها به عنوان جایگزین مهمی برای کرکره هایی که از چوب طبیعی ساخته شده اند به کار گرفته می شود ، سوالی که به طور طبیعی ممکن است مطرح شود این است که کدام یک از این پرده ها بهتر هستند؟

پرده هایی که طرح و ظاهری چوبی دارند ارزانتر از چوب طبیعی هستند که این مزیت مهمی می باشد . همچنین این پرده ها نگهداری راحت تری دارند ، چون دارای روکش ای pvc یا از جنس آلومینیوم هستند و میتوان به راحتی با یک دستمال مرطوب آن را غبار روبی و پاک کرد و نسبت به کرکره های چوبی طبیعی حساسیت کمتری نسبت به آب دارند بنابراین میتوان آنها را در آشپزخانه نصب کرد.

به جهت روکش هایی که محصولات مصنوعی دارند امکان تنوع در رنگ بندی بیشتری دارند و بیشتر می تواند با دکورهای مختلف سازگار شوند . با وجود این مزایا اعلام برتری کرکره های طرح چوب یا چوبی مصنوعی کمی زود و عجولانه است . واقعیت این است که علی رغم زیبایی و فوایدی که این پرده ها دارند ، برخی مردم نوع چوبی و واقعی آن را به نوع طرح چوب و مصنوعی‌اش ترجیح می دهند . کرکره های چوبی دارای یک درخشش طبیعی است که فضای اتاق را پر از گرما میکند بطوریکه در هیچ نوع پرده مصنوعی نمی توانید یافت کنید . ممکن است کمی گرانتر باشد و نگهداری بیشتری نیاز داشته باشد اما آنچه در ازای آن به دست می آورید ممکن است این کمی و کاستی ها را جبران کند.

مشاهده تصاویر و قیمت کرکره طرح چوب

کدام را انتخاب کنیم؟

جواب این سوال بستگی به اولویت شما دارد ، اگر شما طرح های اصیل را دوست دارید و عاشق چوب هستید از پرده هایی استفاده کنید که علی رغم ظاهر کلاسیک خود دارای نماد مدرنیته نیز باشد کرکره های چوبی طبیعی بیشتر مناسب شما می باشد تا پرده های طرح چوب . اما اگر اولویت شما ظاهر پرده ، تنوع ، قیمت مناسب و نگهداری راحت تر می باشد ، پرده هایی را انتخاب کنید که تنها ظاهری چوبی دارند . در انتها بهتر است بدانیم که تفاوت بین کرکره های چوبی و نوع مصنوعی آن زیاد نیست و حتی در بعضی مواقع از نظر ظاهری غیر قابل تشخیص هستند ، باید خیلی به آنها نزدیک شوید یا آنها را لمس کنید تا متوجه این تفاوت باشید .