پرده زبرا برای آشپزخانه
مشخصات و ویژگی های پرده زبرا مناسب برای آشپزخانه

بسیاری از شما این پرسش برایتان بوجود می آید که آیا پرده زبرا برای آشپزخانه مناسب است یا خیر؟ قبلا از هر چیز اصولا باید بدانیم که پرده های مدرن آشپزخانه دارای چه خصوصیاتی باید باشند و آیا پرده زبرا این خصوصیات را دارد یا خیر؟

 

جدیدترین مدل پردهای زبرا

 

خانم ها چه شاغل باشند و چه خانه دار وقتی در منزل هستند ، زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند ، لذا همواره کارشناسان بر این عقیده هستند که آشپزخانه قلب تپنده هر خانه است. در نتیجه دکور مناسب آشپزخانه تاثیر بسزایی در روحیه خانم خانه و در نهایت کل اعضا می گذارد. همانطور که می دانید پنجره ها و پرده ها یکی از ارکان اصلی دکوراسیون هر خانه هستند، بنابر این بسیار مهم است که پنجره های آشپزخانه خود را با روش خای صحیحی بپوشانید و در انتخاب پرده دقت کافی داشته باشید. با مطالعه مطالب زیر به این نتیجه خواهیم رسید که پرده زبرا جزو پرده های جدید بوده که تمام خصوصیات یک پرده مناسب برای آشپزخانه را دارد.

 

قیمت پرده زبرا آشپزخانه

دوام و تمیز کردن آسان

تمیز بودن در آشپزخانه بسیار مهم است. پنجره و پرده به عنوان بخش مهمی از آشپزخانه نیاز به تمیز کردن مرتب دارد، زیرا همه چیز از لکه مواد غذایی گرفته تا بوی روغن و چربی را ممکن است به خود بگیرد. پرده زبرا برای آشپزخانه قابل شستشو بوده ( آموزش شستشوی پرده زبرا ) و شما می توانید به صورت دوره ای و فصلی آن را تمیز کنید.

 

تولیدی پرده زبرا آشپزخانه

 

کنترل میزان روشنایی و نور ورودی

نور زیاد خورشید می تواند صدمات زیادی به جسم شما و همچنین وسایل منزل وارد کند ، بنابر این استفاده از پرده هایی که از شما در برابر گرمای زیاد ، نور و اشعه uv خورشید محافظت می کنید اهمیت بالایی دارد. پرده زبرا آشپزخانه به جهت اینکه امکان سایه روشن شدن را دارد می تواند این مهم را برآورده کند.

 

کارخانه پرده زبرا آشپزخانه

 

کنترل دید و حفظ حریم خصوصی

اگر حریم خصوصی شما هنگام درست کردن غذا یا صرف صبحانه حفظ نشود احساس میکنید همسایگان کنجکاو و یا افرادی که در بیرون از منزل تردد دارند نظاره گر شما هستند و این می تواند آزار دهنده باشد. استفاده از پرده زبرا برای آشپزخانه علاوه بر اینکه میزان نور ورودی را کنترل می کند ، می تواند حریم خصوصی شما را نیز حفظ کند.

 

بیشتر بخوانید: جلوگیری از دید همسایگان به داخل منزل با پرده!

 

باز و بسته شدن پرده آشپزخانه

 

تهویه و امکان باز و بسته شدن پنجره

با توجه به شرایطی که محیط آشپزخانه دارد، باز کردن پنجره می تواند تاثیر زیادی در تهویه هوای محیط داشته باشد. در نتیجه باید پرده ای انتخاب کنید که در باز و بسته شدن پنجره مزاحمت ایجاد نکند. پرده زبرا به وسیله زنجیر یا ریموت کنترل به راحتی بالا و پایین می رود و شما می توانید بدوت هیچ مشکلی و به آسانی پنجره آشپزخانه را باز و بسته کنید.

 

محصولات مرتبط: پرده زبرا پلیسه دار پهن

 

رنگ مناسب برای پرده زبرا آشپزخانه

 

انتخاب رنگ پرده زبرا برای آشپزخانه

  • اگر آشپزخانه کوچک و جم و جوری دارید، رنگ های روشن برای شما مناسب ترند.
  • پرده های با رنگ شاد تاثیر بسیاری در روحیه ساکنین دارند!
  • نور زیاد یکی دیگر از دلایل انتخاب رنگ پرده است. آشپزخانه هایی که پر نور هستند استفاده از رنگ های تیره کمک شایانی در کنترل نور ورودی می کنند.
  • رنگ پرده ها باید با دیگر عناصر عناصر دکوراسیون همخوانی داشته باشد ، این قضیه در مورد آشپزخانه نیز صدق می کند و می توان آن را به طور مثال با کابینت ها ست کرد.
  • یکسری رنگ ها هستند که وجودشان در آشپزخانه توصیه می شود، این رنگ ها باعث تحریک اشتها و لذت در غذا خوردن می شود مانند رنگ های قرمز و نارنجی
  • در مورد طرح دار و ساده بودن آن نیز باید به این نکته اشاره کنیم که اگر دیوارها و کاشی های آشپزخانه طرح دار و شلوغ بود بهتر است از پرده های ساده استفاده کنید و بالعکس.

 

همچنین بخوانید: 4 فاکتور اصلی در انتخاب پرده مناسب

 

پرده زبرا کرم مناسب برای آشپزخانه و پذیرایی

نکات پایانی که بهتر است به آنها عمل شود

  • در مورد اندازه پرده سخاوتمندانه عمل کنید، سعی کنید از طرفین و همچنین پایین پرده 10 سانت اضافه بگیرید. این کار باعث می شود کنترل نور ورودی برای شما راحت تر و پرده نیز زیباتر بنظر بیاید.
  • اگر نور بسیار زیادی وارد آشپزخانه میشود و شما را در طول روز در ساعت هایی با مشکل مواجه میکند می توانید از پرده هایی با پارچه بلک اوت استفاده کنید.

توضیح : بلک اوت پارچه ای است که نور را از خود عبور نمیدهد!

اگر پرده زبرا برای آشپزخانه از نوع زنجیری استفاده می کنید ، جهت زنجیر را به گونه ای انتخاب کنید که احیانا به سمت اجاق گاز شما نباشد.

 

مطالب مرتبط:

5 دلیل که بهتر است پرده پارچه ای را انتخاب نکنید!

مقایسه پرده های پارچه ای و زبرا، مزایا و معایب پرفروش ترین پرده های بازار!

نکات مهم در انتخاب پرده آشپزخانه!