پرده زبرا برای آشپزخانه ، جدید و دارای تنوع زیاد

پرده زبرا برای آشپزخانه ، جدید و دارای تنوع زیاد

بسیاری از شما این پرسش برایتان بوجود می آید که آیا پرده زبرا برای آشپزخانه مناسب می باشد یا خیر ؟

قبلا از هر چیز اصولا باید بدانیم که پرده های مدرن آشپزخانه دارای چه خصوصیاتی باید باشند و آیا پرده زبرا این خصوصیات را دارد ؟

خانم ها چه شاغل باشند و چه خانه دار وقتی در منزل هستند ، زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند ، لذا همواره کارشناسان بر این عقیده هستند که آشپزخانه قلب تپنده هر خانه می باشد.

در نتیجه دکور مناسب آشپزخانه تاثیر بسزایی در روحیه خانم خانه و در نهایت کل اعضا می گذارد .

همانطور که می دانید پنجره ها و پرده ها یکی از ارکان اصلی دکوراسیون در هر خانه ای می باشد ، در نتیجه در انتخاب آنها باید دقت کافی شود.

با مطالعه مطالب زیر به این نتیجه خواهیم رسید که پرده زبرا جزو مدل پرده جدید آشپزخانه می باشد که تمام خصوصیات یک پرده مناسب برای این قسمت از منزل را دارا می باشد.

بیشتر بدانید : مشخصات پرده زبرا و تصاویر آنها

انتخاب پارچه مناسب برای پرده

از آنجا که آشپزخانه محلی است که معمولا دارای نور نسبتا زیادی است و همچنین امکان وجود لکه چربی بر روی پرده بجهت پخت و پز وجود دارد به همین دلیل جنس پارچه بسیار پر اهمیت می باشد.

اصولا برای آشپزخانه پارچه ای را باید انتخاب کنید که نسبت به نور آ،تاب مقاوم باشد و با مرور زمان به قول معروف از سکه نیفتد و همچنین قابل شستشو نیز باشد.

پرده زبرا را که می توان جزو مدل کرکره های جدید نام برد ، محصولاتی هستند که قابل شستشو و مناسب برای نور آفتاب می باشند.

انتخاب رنگ پرده زبرا برای آشپزخانه

پرده زبرا کرم مناسب برای آشپزخانه و پذیرایی

یکسری اصول کلی در مورد رنگ پرده آشپزخانه وجود دارد به طور مثال :

-اگر آشپزخانه کوچک و جم و جوری دارید ، رنگ های روشن برای شما مناسب تر می باشد.

-نور زیاد یکی دیگر از دلایل انتخاب رنگ پرده می باشد . آشپزخانه هایی که پر نور هستند استفاده از رنگ های تیره کمک شایانی در کنترل نور ورودی می کنند.

-رنگ پرده ها باید با دیگر عناصر عناصر دکوراسیون همخوانی داشته باشد ، این قضیه در مورد آشپزخانه نیز صدق می کند و می توان آن را به طور مثال با کابینت ها ست کرد.

-یکسری رنگ ها هستند که وجودشان در آشپزخانه توصیه می شود ، این رنگ ها باعث تحریک اشتها و لذت در غذا خوردن می شود مانند رنگ های قرمز و نارنجی

-در مورد طرح دار و ساده بودن آن نیز باید به این نکته اشاره کنیم که اگر دیوارها و کاشی های آشپزخانه طرح دار و شلوغ بود بهتر است از پرده های ساده استفاده کنید و بالعکس.

نکاتی در مورد انتخاب پرده زبرا

-در مورد اندازه پرده سخاوتمندانه عمل کنید ، سعی کنید از طرفین و همچنین پایین پرده 10 سانت اضافه بگیرید. این کار باعث می شود کنترل نور ورودی برای شما راحت تر و پرده نیز زیباتر بنظر بیاید.

-اگر نور بسیار زیادی وارد آشپزخانه میشود و شما را در طول روز در ساعت هایی با مشکل مواجه میکند می توانید از پرده هایی با پارچه بلک اوت استفاده کنید.

توضیح : بلک اوت پارچه ای است که نور را از خود عبور نمیدهد.

-اگر پرده زبرا برای آشپزخانه از نوع زنجیری استفاده می کنید ، جهت زنجیر را بگونه ای انتخاب کنید که احیانا به سمت اجاق گاز شما نباشد.

این مقاله با اقتباس از سایت فردا نیوز تهیه شده است

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.