پرده حریر ، معرفی و مزایا

پرده حریر ، معرفی و مزایا

پرده حریر یک محصول بسیار محبوب برای پوشش پنجره مخصوصا برای کسانی که علاقه به پارچه های ساده و لطیف جهت عبور نور به داخل منزل مخصوصا در تابستان را دارند . حریر نوعی پارچه ابریشمی لطیف و نازک می باشد که نسبت به سایر پارچه های پرده ای دارای ضخامت کمتری می باشد. همین امر باعث می شود که این پارچه در عبور دادن نور خورشید به داخل منزل کمک شایانی به شما بکند. بنابر این اگر منزل شما به گونه ای است که نور کمی وارد اتاق می شود ما پرده حریر را به شما معرفی می کنیم .از لحاظ زیبایی شناسی نیز هنگامی که این محصول به دکوراسیون خانه شما اضافه می شود می تواند خانه شما را بزرگتر و دلپزیر تر از آن چه که هست نشان دهد.

مزایای استفاده از پرده حریرمی توانید زیبایی های بیرون از منزل خود را به وسیله نصب پرده حریر تماشا کنید

اگر شما پنجره ای دارید که رو به دریا یا جنگل یا کوهستان ویا هر جای زیبای دیگری نظیر پارک باز می شود ، پرده های حریر بهترین انتخاب برای شما می باشد. شما زیبایی های منزل خود را بوسیله نصب این پرده ها که بواسطه نمایش منظره زیبای بیرون از خانه شما بوجود می آورد را می توانید برخ بکشید. همچنین می توانید این محصول را همراه با کرکره چوبی نصب کنید و آنها را بوسیله اکسسوریهای زیبا تزئین کنید.

نصب پرده حریر باعث بلند نشان داده شدن دیوار ها می شود

برای آنهایی که در شهر زندگی می کنند ، پرده حریر در آپارتمان های کوچک بسیار جذاب خواهد بود . میل پرده را مقداری بالاتر از پنجره و نزدیک سقف نصب کنید ، این کار باعث می شود در ذهن بیننده دیوارهای اتاق بلند تر بنظر بیاید. در کنار این مسائل مطمئن شوید که پرده های شما بقدری بلند می باشد که به زمین برسد ، البته نه در حدی که زمین را جارو کند !

از نور طبیعی خورشید لذت ببرید

نور خورشید اتاق شما را بزرگتر می کند و احساس راحتی به شخصی که در آن زندگی می کند می دهد. این پرده ها تاریکی و احساس خستگی را از بین می برد. اگر پنجره شما روبروی نور مستقیم خورشید قرار دارد و این نور زیاد شما را اذیت میکند می توانید پشت پرده های حریر از پرده های پلیسه که در داخل قاب نصب می شوند استفاده کنید

قیمت تمام شده کمتر نسبت به سایر محصولات

در صورتی که شما احساس می کنید نیازی به صرف هزینه زیاد برای پنجره اتاقتان نیست به ما اجازه بدهید تا به شما بگوییم پرده حریر کاملا مقرون بصرفه می باشد و ارزش ریال به ریال پولی که خرج می کنید را دارد.

سایر مزایای مهم پرده حریر

 • مقاومت و استحکام بالا در برابر پارگی و چروک
 • میزان عبور نور زیاد در روز به همین دلیل برای اتاق های کوچک مناسب می باشند
 • استفاده از الیاف طبیعی در بافت پارچه حریر
 • لطافت و نرمی قابل ملاحظه
 • دارای انواع ساده ، دو رنگ و طرح دار

حفظ حریم خصوصی و شخصی شما در طول روز

آیا پرده حریر حریم خصوصی را حفظ می کند

همانطور که قبلا گفته شد حفظ حریم خصوصی می تواند با لذت بردن از نور طبیعی همراه باشد . لزومی ندارد که خانه های زیبای خود را به یک غار تاریک با نصب پرده های بلک اوت و سنگین تبدیل کنیم و باید تعادلی بین نور خورشید و حفظ حریم خصوصی با استفاده از پارچه هایی نظیر حریر فراهم کنید. پرده حریر دید داخل منزل را هنگام روز ، زمانی که نور بیرون بیشتر از نور داخل است را کنترل می کند اما در شب این کار را انجام نمی دهد. اگر پنجره شما بروی یک محیط شلوغ یا خیابان و یا بالکون همسایه باز می شود می توانید از زیر پرده های مخصوص در شب پشت حریر جهت جلوگیری از دید داخل استفاده کنید.

شستشوی پارچه حریر

برای شستشو و مراقبت از این پارچه نکات زیر را رعایت فرمایید

 • بهتر است پرده حریر را با آب سرد بشویید
 • اگر گرد و غبار زیادی بر روی پرده ها بود می توانید مقداری نمک به آب سرد اضافه کنید
 • از سفید کننده های شیمیایی به علت تاثیر نامناسب بر روی بافت پارچه استفاده نکنید ، بهتر است از مقداری جوش شیرین به عنوان سفید کننده طبیعی بهره بگیرید
 • بهترین راه برای از بین بردن لک های حریر استفاده از صابون و آب سرد می باشد.

برخی نکات مهم دیگر

 • شما همچنین می توانید با هماهنگ کردن یک جفت حریر با انواع شید ها یا کرکره ها یک ترکیب عالی بسازید ، این پرده ها یک اتاق زیبا با نور مناسب برای شما مهیا می سازد.
 • تنها عیب این پارچه می توان به عدم ایجاد فضای خصوصی کافی در شب و همچنین مناسب نبودن برای فصل سرما بیان کرد که می توان آن را بکمک زیر پرده جبران نمود
 • یک نکته مهمی که قبل از نصب پرده حریر باید در نظر گرفت رنگ پارچه ای است که شما میخواهید استفاده کنید. مطمئن شوید رنگی را که انتخاب می کنید با سایر عناصر دکوراسیون داخلیتان همسو باشد.

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.