پرده حریر در تابستان و استفاده بهینه آن در پذیرایی
با پرده حریر در تابستان ویتامین D را در منزل جذب کنید!

همانطور که می دانید نور خورشید تاثیر مستقیمی بر روحیه ما دارد. حتما متوجه شدید که وقتی هوا گرفته و ابری است و خورشید مشخص نیست شما هم حوصله چندانی ندارد و به نوعی دلتان گرفته است. این تنها فایده نور نیست، خورشید یکی از مهمترین منابع طبیعی ویتامین D می باشد، همه ما به این ویتامین برای کمک به جذب کلسیم نیاز داریم. این موارد را که کنار هم میگذاریم متوجه میشویم که وجود نور در منزل به چه میزان ضروری است و داشتن یک پرده حریر در تابستان خصوصا برای یک پنجره نورگیر چقدر بر جذابیت فضای منزل تاثیر گذار است.

 

با پرده حریر، از نور منزل در تابستان لذت ببرید

نکته جادویی که در مورد پرده های حریر وجود دارد این است که این پرده ها یک سد شکننده در مقابل اشعه های مضر خورشید در تابستان ایجاد میکنند و اجازه ورود آنها را به منزل نمی دهند که این امر باعث میشود علاوه بر اینکه پوست شما سلامت باشد سایر لوازم منزل مانند مبلمان و فرش آسیب نبینند اما در عین حال مانع از ورود روشنایی نمی شوند و اتاق شما همچنان پر نور است.

مزایای پرده های حریر به شما این امکان را می دهند در تابستان از منازل بیرون نیز لذت ببرید. در این فصل درختان سر سبز هستند و پرندگان در هوا پرواز و شروع به آواز خواندن میکنند، حیف است که با استفاده از یک پرده نامناسب مانع دیدن آنها شوید. از نظر دید به داخل هم حریر در روز اصلا دید ندارد، در شب نیز می توانید از یک زیر پرده برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنید.

 

پرده حریر و لذت بردن از فضای بیرونی

برخی طرح های مرسوم و پر استفاده برای پرده های فصل تابستان

  • طرح های گلدار

طرح ها و مدل های گلدار در فصل تابستان هیچ وقت از مد نمی افتد چه تصویر یک گل آفتابگردان باشد و چه تصویری از یک گل رز قرمز. پرده های حریر گلدار قطعا جلوه تابستان اتاق شما را حفظ می کند. همچنین می توانید برای تکمیل این طرح ها از کوسن های شاد رنگارنگ و یا گلدان های طبیعی و مصنوعی در اتاقتان بهره ببرید.

  • طرح هایی به شکل برگ

اگر شما هم مثل بسیاری از افراد از طرح های گلدار در اتاقتان استقبال نمیکنید، می توانید پرده های حریر با طرح هایی شبیه به برگ انتخاب کنید که کاملا فضای شما را تابستانی می کند. این پرده ها ظرافت بالایی دارند و اگر با طرح هایی مثل برگ نیز ترکیب شوند می توانند یک فضای طبیعی و روستایی به وجود بیاورند که می توانید در انتخاب و خرید پرده مناسب برای تابستان و بهار به آن توجه کنید.

پرده حریر طرح گل و برگ

  • استفاده از رنگ های خنثی

رنگ های خنثی در دکوراسیون همواره ایده‌ای مناسب بوده چه دکوراسیون مدرن و چه کلاسیک. شما می توانید با استفاده از پرده های حریر با رنگ های خنثی به تنهایی و یا ترکیب با سایر رنگ ها زیبایی خاصی را برای منزل خود به ارمغان بیاورید.

 

ترکیب کردن حریر با سایر پرده ها

گاهی اوقات ممکن است نور خورشید برای شما آزار دهنده باشد به همین دلیل شما به محافظت بیشتری نیاز دارید. در آن موقع می توانید ترکیبی از پرده های حریر و پرده هایی که تا حدودی مانع از عبور نور میشوند مثل مخمل یا کتان را در تابستان استفاده کنید. در این هنگام می توانید هم از مناظره و نور خورشید لذت ببرید و هم در ساعاتی که ممکن است این نور آزار دهنده باشد و یا بخواهید به تماشای تلویزیون بپردازید میتوانید از وجود پرده های پارچه ای بهره ببرید.