نکات مهم برای انتخاب پرده اتاق کودک

نکات مهم برای انتخاب پرده اتاق کودک

پرده اتاق کودک را می توان گفت مهم ترین قسمت از دکور اتاق نوزاد و کودک شما می باشد . بیشترین دغدغه بسیاری از خانواده ها انتخاب محصول مناسب از جدیدترین پرده های موجود در بازار از جمله ساده ، فانتزی ، حریر ، زبرا و … می باشد.

تمام این پرده ها را شما می توانید استفاده کنید اما رعایت چند نکته برای انتخاب پرده اتاق کودک لازم و ضروری می باشد ، در ادامه این مقاله به تک به تک این موارد می پردازیم :

1- جنس پرده مورد استفاده

  • جهت رعایت مسائل بهداشتی نوع کالایی که انتخاب می کنید حتما باید قابل شستشو باشد ، البته سعی کنید جهت شستشوی راحت تر پرده ای انتخاب کنید که سبک و چرک تاب باشد.
  • حتما دقت کنید پارچه ای که استفاده می کنید ، کودک شما به آن آلرژی نداشته باشد.

پرده زبرا اتاق کودک طرح پروانه

2- استفاده از طرح و رنگ مناسب برای پرده اتاق کودک

  • استفاده از رنگ های شاد مانند قرمز ، آبی ، زرد و رنگ های مشابه آن بسیار مورد توجه و علاقه کودکان می باشد اما در انتخاب آن باید دقت کنید ، به عنوان مثال استفاده زیاد و یک دست از رنگ قرمز ممکن است باعث پرخاشگری فرزندان شما گردد.
  • استفاده از طرح های کارتونی مورد علاقه بچه ها نیز بسیار رایج می باشد مانند بن تن برای پسرها و فروزن برای دخترها . این طرح ها را می توان در انواع پرده های مخمل پانچی ، شید ، زبرا و لوردراپه مشاهده نمود. حتی می توانید رو تختی و رو بالشتی را با طرح پرده هماهنگ کنید.

3- میزان عبور نور

جنس و نوع پرده در میزان نور ورودی به داخل اتاق تاثیر بسزایی دارد . اگر اتاق فرزند شما به گونه ای است که نورگیر خوبی ندارد و شما نمی خواهید با نصب پرده جلوی ورود نور را بگیرید در نتیجه پرده هایی مثل حریر و زبرا می تواند گزینه مناسبی باشد.

اما اگر اتاق به گونه ای است که نور بسیار زیادی وارد آن می شود و مزاحم خواب نیمروزی کودکان شما می باشد پیشنهاد ما پرده هایی نظیر مخمل ، شید بلک اوت و سولیت می باشد که مانع عبور نور شوند .

پرده پارچه ای اتاق کودک طرح دختر

بیشتر بدانید : آشنایی با انواع پرده پارچه ای پانچی

4- استفاده از کرکره های بدون زنجیر برای پرده اتاق کودک

یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد ، امنیت کودکان می باشد . اگر شما از کرکره هایی نظیر زبرا و شید رول استفاده می کنید مطمئن شوید پرده محکم و اصولی نصب شده است زیرا در صورت بازی کردن با زنجیر ، میل پرده کنده نشود و خطری فرزند شما را تهدید نکند.

پیشنهاد ما به شما استفاده از پرده هایی با موتور بالا رونده که بدون سیم هستند و به وسیله ریموت کنترل بالا پایین می شود البته باید در نظر بگیرید که قیمت این نوع پرده به مراتب بالاتر از نوع زنجیری آن می باشد.

مطالب مرتبط : معرفی پرده شید رول اتاق کودک

 

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.