پرده های مناسب برای دکوراسیون اتاق خواب
شش نکته برای اینکه بهترین انتخاب را برای پرده مناسب اتاق خواب داشته باشید !!

اتاق خواب ها صمیمی ترین ، شخصی ترین و تنها ناحیه برون مزاحم در خانه می باشد ، بعد از یک روز خسته کننده در محیط کار ، همه ما انتظار یک تخت راحت با لحاف نرم خودمان و عملا بدون مزاحم را داریم .حفظ خصوصی سازی ، امکان لذت بردن از فضای بیرون و هماهنگی با سایر اجزا سه شرط اصلی در انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب می باشدیکی از مهمترین اجزای اتاق خواب که ما را به فضای بیرون متصل می کند پنجره ها هستند و ما می خواهیم که در عین حال که بتوانیم از نور و فضای بیرون استفاده کنیم از اتاقمان به عنوان یک محیط خصوصی حفاظت و نگهداری کنیم در نتیجه به جرات می توان گفت انتخاب پرده یکی از مهمترین چالش ها در طراحی و دکور منازل به ویژه اتاق خواب می باشد.

در انتخاب دکوراسیون یک خانه، تنها نباید به زیبایی و ظاهر آن توجه کرد و یکی از فاکتورهای مهم انتخاب، کاربردی بودن آن است. اگر برای خانه خود وسیله ‌ای تهیه کنید که فقط زیبایی داشته باشد ولی به کارتان نیاید، در واقع پول خود را هدر داده اید مگر اینکه آن شیء جنبه دکوری داشته باشد. یکی از وسایلی که در دکوراسیون اهمیت زیادی دارد، پرده است. در هر قسمت از خانه باید پرده مخصوص و مناسب برای آن فضا را انتخاب کرد. پس نباید صرفا زیبایی را ملاک قرار داد. فرض کنید که یک پرده توری نازک را فقط به دلیل آنکه زیبا بوده است، در اتاق خواب خود بیاویزید، به این صورت از خانه های دیگر به راحتی می توانند خانه شما را ببینند و حریم خصوصی تان از بین خواهد رفت و در نتیجه در اتاق خودتان نمی توانید راحت زندگی کنید و تنها دلیل آن، انتخاب نادرست شماست. در این مطلب می خواهیم نکاتی را که باید حین انتخاب پرده اتاق خواب به آن ها اهمیت دهید را بازگو کنیم تا بتوانید بهترین پرده برای اتاق خواب خود را انتخاب کنید. پس با ما همراه شوید و از این نکات به سادگی نگذرید.

انتظارتان از پرده اتاق خواب چیست؟

هنگام خرید پرده اتاق خواب ابتدا هدف خود از آن را مشخص کنید. برخی از پرده به عنوان یک کالای تزیینی استفاده می کنند و برخی دیگر فقط از آن برای جلوگیری از نور و حفظ حریم شخصی استفاده می کنند. اگر دوست دارید اتاق خواب شما همانند اتاق خواب های ویکتوریایی و رمانتیک جلوه کند، از پرده های مخمل و والان دار استفاده کنید و اگر سادگی را ترجیح می دهید، از پرده های کتان یا حریر ساده استفاده کنید و از پارچه های پر زرق و برق دوری کنید.

پرده مخمل کرم و حریر سفید برای اتاق خواب

فردی سحرخیز هستید یا خیر؟

شما از دسته افرادی هستید که دوست دارند با تابیدن اولین پرتوهای نور خورشید و طلوع آفتاب بیدار شوند یا از ورود نور صبحگاهی بیش از حد فراری هستید؟ اگر دوست دارید اتاقی پر نور داشته باشید، بهتر است از پرده های نازک مانند حریر استفاده کنید تا نور آفتاب به خوبی وارد اتاق شود. اگر از طرفداران تاریکی و نور کم هستید، پرده حریر برای شما گزینه مناسبی نیست. برای پرده های حریر بهتر است از آستر استفاده کنید تا در زمانی های دیگر از روز که از بیرون می توان داخل خانه را دید، پرده آستری را نیز بکشید و با استفاده از دو لایه پرده، حریم خصوصی خانه را حفظ کنید. پرده بلک اوت نیز برای کسانی که دوست ندارند نور زیادی وارد خانه شان شود انتخاب مناسبی است. زیرا به کمک آن ها می توان از ورود نور به طور کامل جلوگیری کرد.

برای پرده اتاق خواب، چه رنگی بهتر است؟

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب، مسئله ساده ای نیست و به راحتی نمی توان از آن گذشت. بهتر است از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید زیرا این رنگ ها، آرامش را به همراه خود می آورند و از شلوغ شدن اتاق خواب جلوگیری می کنند. زیرا اتاق خواب فضایی برای استراحت است و هنگامی که در آن هستیم باید بتوانیم آرامش را پس از یک روز پر تلاطم به دست بیاوریم. می توانید رنگ پرده ها را هماهنگ با رنگ روتختی و سایر دکوراسیون اتاق انتخاب کنید. می توانید رنگی از همان طیف را استفاده کنید یا رنگی متضاد آن را تهیه کنید تا رنگ و لعابی متفاوت به خانه ببخشید. از حریرهای رنگی استفاده کنید تا زمانی که نور به پنجره های شما می تابد، اتاق شما به آن رنگ در بیاید و فضایی رویایی ایجاد شود.

ابعاد پرده اتاق خواب

ابتدا پنجره اتاق خواب خود را اندازه بگیرید. پرده را از ده سانت بالا تر از پنجره نصب کنید و به آن اجازه دهید تا پایین دیوار بیاید به کف اتاق برسد. این گونه سقف اتاق خواب شما بلندتر دیده می شود و باعث می شود فضا بزرگ تر به نظر برسد. همچنین به کار بردن پارچه زیاد در خانه باعث می شود که حس گرم و راحت بودن به فضا اضافه شود و اتاق سرد و بی روح به نظر نرسد. پرده های کوتاه، خانه را برهنه و بی روح جلوه می دهند.

انتخاب سبک پرده اتاق خواب

برای انتخاب بهترین سبک پرده برای اتاق خواب خود، باید به سبک کلی دکوراسیون اتاق توجه کنید. اگر اتاق خواب شما مدرن است و از تخت خواب و وسایل مدرن در آن استفاده کرده اید، حتما از پرده های مدرن استفاده کنید. اما اگر تخت خواب شما سلطنتی است، بهتر است پرده ها را نیز هماهنگ با آن در نظر بگیرید و از پارچه های مخمل با نقش و نگارهای کلاسیک استفاده کنید. پرده های مدرن به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده اند و در اتاق خواب های زیادی نیز دیده می شوند. پرده زبرا و پرده شید این دسته از پرده ها هستند که در رنگ های مختلف و حتی طرح دار در بازار یافت می شوند. همچنین می توانید طرح مورد علاقه خود را سفارش دهید تا برای شما چاپ کنند.

اکنون میخواهیم به برسی دو نوع پرده پر فروش که در شرکت سروین دکور جهت استفاده در اتاق خواب در این چنر ساله زیاد مورد استفاده قرار گرفته بپردازیم . پرده آماده پانچ و پرده های رولی مثل شید و زبرا

پرده پانچ طرح دار برای اتاق خواب

پرده آماده پانچ ، پرده ای مناسب برای اتاق خواب

پرده های آماده پارچه ای (curtains) یک ورژن سبک تر از پرده های کلاسیک قدیمی می باشند که سادگی آن باعث می شود تا حد زیادی اتاق شما را وسیع تر و دلباز تر نشان دهد.

پرده های پانچ شده که به اصطلاح به پرده های آماده به نصب معروف هستند مخصوصا با متریال های مانند مخمل و کتان می توانند به طور کامل جلوی دید به داخل را بگیرند ، اگر پنجره شما رو به خورشید می باشد و نور زیاد آزار دهنده ای وارد فضای اتاق می شود استفاده از پارچه های ضخیم تر می تواند این مشکل را برطرف کند.

این نوع پرده به راحتی در میل پرده خودش چپ و راست می شود و براحتی می توانید از نور و فضای بیرون لذت ببرید. اگر محدودیت فضا و تاریکی دارید رنگ روشن می تواند پرده مناسب برای اتاق خواب شما باشد زیرا فضا را روشن تر و دلبازتر نشان دهد ، همچنین می توانید از یک ترکیب حریر با یک پارچه ضخیم تر مثل مخمل ، هم حریم خصوصی خود را حفظ کنید و هم از نور و فضای بیرون لذت ببرید.

شید رول ها و انتخاب برای اتاق خواب

شید و زبرا معمولا از پارچه ای تشکیل شده که براحتی می تواند دید به داخل را کنترل کند . همچنین شما می توانید در صورتی که بخواهید نور را به طور کامل از محیط خود دور کنید از پارچه های بلک اوت ( پارچه هایی که اصلا نور را عبور نمی دهند ) استفاده کنید.

شید رول سفید بهترین گزینه برای اتاق خواب مدرن

چند نکاه مهم :

  • دقت کنید که اگر پنجره شما از بیرون به داخل دید دارد از حریر تنها استفاده نکنید.

تنوع بالا در طرح و رنگ و وجود اکسسوری می تواند به زیبایی اتاق شما کمک کند .کشیدن پرده ها و گره زدن آنها بوسیله اکسسوری های مناسب می تواند حالت رویایی به اتاق شما بدهد . همچنین سعی کنید از اکسسوری های جذاب برای نشان دادن ظاهر پرده استفاده کنید. به طور مثال می توانید از میل پرده های متالیک و زیبا متناسب با دکوراسیون خود انتخاب کنید.

امکان سایه روشن در برخی از شید ها به جهت استفاده از نور بیرون ، شیدهایی مثل زبرا ( راه راه تور و پارچه ) و شید دو مکانیزم ( یک لایه تور و یک لایه آستر ) طوری تنظیم شده اند که براحتی می توانند سایه روشن شوند ، بطوری که شما هم از نور لذت ببرید و هم اتاق شما دید نداشته باشد .

  • مدل های شید ساده تک لایه امکان سایه روشن شدن ندارند و تنها با بالابردن آنها می توان از نور خورشید و فضای بیرون استفاده کرد.

شید به دلیل تنوع در رنگ و پارچه می تواند بسیار تطبیق پذیر با محیط باشد. وجود طرح های چاپی و حتی کودک نیز باعث می شود این محصولات بتواند در انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان نیز به ما کمک کند.

بیشتر بدانید : 4 توصیه مهم در انتخاب پرده اتاق کودک