پرده آماده برای آشپزخانه
پرده آماده برای آشپزخانه از مزایا تا معایب آن!

بسیاری از مشتریان ما که بیشتر به طرح های خاص علاقه دارند ترجیح می دهند از پرده آماده پارچه ای حتی برای آشپزخانه استفاده کنند. استفاده از آنها در آشپزخانه همواره یکسری نگرانی هایی بهراه دارد مانند جذب بو و کثیفی توسط پارچه.

در آشپزخانه هایی که از این سبک پرده ها استفاده می شود معمولا از طراحی های مدرن الهام گرفته شده اند، استفاده از المان های معاصر و مدرن برای رسیدن به فضایی منسجم بسیار مهم است. هسته اصلی این مدل فضا ، روشنایی، سادگی و وسعت است در غیر این صورت این مدل آشپزخانه ها به نظر کسل کننده و غیر منسجم می آیند.

 

مزایای استفاده از پرده آماده برای آشپزخانه

مناسب برای فصول مختلف

پرده های آماده برای آشپزخانه می توانند از مواد مختلف تهیه شده باشند ، در طول فصل سرما آشپزخانه ها فضای سردی خواهند داشت با استفاده از پارچه های ضخیم برای پرده می توانید مانع ورود هوای سرد و خروج هوای گرم شوید هم چنین استفاده از پارچه های نازک تر مانند حریر، برای پرده در فصل های معتدل و گرم باعث عبور نسیم ملایم به داخل خانه می شود.

 

محصولات مرتبط در فروشگاه سروین دکور: فروش پرده آشپزخانه در انواع مدرن و کلاسیک

 

پرده آماده مناسب برای تابستان و زمستان

 

زیبایی

از نظر زیبایی، پرده ها نقش بزرگی در استایل دکور داخلی بازی می کنند و حتی در آشپزخانه هایی که به اتاق نشیمن متصل اند به مراتب این اهمیت بیشتر می شود زیرا در این محیط خانواده دور هم جمع و مهمانان پذیرایی می شوند. شما می توانید بوسیله پرده آماده دکور های متفاوتی را برای آشپزخانه خود در نظر بگیرید برای مثال، میتوانید به دنبال پرده هایی یا طرح های مدرن باشید ، یا از رنگ های خنثی استفاده کنید هم چنین از طرح های گلدار نامحسوس برای صمیمی کردن حال و هوای آشپزخانه استفاده کنید.

معایب پرده آماده آشپزخانه

از معایب استفاده پرده آماده برای آشپزخانه ها می تواند محدودیت در انتخاب این نوع پرده در آشپزخانه باشد که معمولا بهتر است که طول آن ها از سقف تا زمین باشد برای انتخاب پرده برای پنجره های کوچک، زبرا ها و شیدها می توانند انتخاب مناسب تری باشند.

انتخاب پرده نامناسب برای این سبک آشپزخانه ها می تواند باعث تخریب نقطه کانونی خانه هم چنین باعث بهم زدن استایلی که در خانه جریان دارد شود . به جای استفاده از رنگ های تیره، طرح های درشت و پارچه های سنگین، ما مخالف این را پیشنهاد می کنیم یعنی استفاده از رنگ های خنثی، طرح های ساده و پارچه های سبک تا روشنایی فضا را بیشتر کند.

 

بیشتر بخوانید: مشخصات پرده زبرا مناسب آشپزخانه

 

حل مشکل جذب بو توسط پارچه پرده

 

حل مشکل جذب بو توسط پرده

 

در آشپزخانه ها اگر مسیری برای گردش هوا باشد، مشکل چندانی پیش نمی آید. استفاده از هود بهترین گزینه برای عبور بوی غذا و گردش هوا در فضا هستند. البته که بسته به جنس پارچه ها  جذب بو هم تغییر می کند.

هرچه تنفس پارچه کمتر باشد، عبور هوا هم از آن سخت تر می شود یعنی بوی غذا به آن می چسبد. پرده آماده برای آشپزخانه از پارچه های طبیعی مثل کتان، لنین در جذب کمتر بو بهتر عمل می کنند تا پارچه هایی مثل ویسکوز و… در حالی که متریال هایی مثل پلی استر، نایلون و مخمل جذب بیشتری برای بو ها دارند. ما پارچه های کتان و لنین را پیشنهاد می کنیم زیرا نگهداری از آن ها آسان است، با دوام اند و با توجه به وزن سبکشان استایلی طبیعی به فضا می دهند.