پرده آلومینیومی ارزان، پر کاربرد و با دوام
7 دلیل برای اینکه پرده آلومینیومی را در لیست خرید بعدی خود قرار دهید!

صنعت پرده در چند دهه گذشته دچار تحول بزرگی شده است. طرح های جدید همراه با نوآوری در ویژگی های ظاهری و کاربردی پرده ها طیف وسیعی از مدل ها را روانه بازار کرده است. شما با هر بودجه ای احتمالا مشکلی برای انتخاب پرده مناسب برای اتاق خود نخواهید داشت. این در حالی است که با توجه به تنوع بسیار حتی ممکن است انتخاب و خرید یک مدل شما را دچار چالش نیز کند. علی رقم رقابت شدید پرده های مدرن، برخی از پرده های سنتی قدیمی نیز هنوز جایگاه خاصی میان صاحبان منازل و دکوراتورها دارند. یکی از آنها پرده های آلومینیومی است که سالیان سال است که توانسته اعتماد مشتریان را به خود جلب کند.

پرده کرکره آلومینیوم طوسی

چرا پرده های آلومینیومی محبوب هستند؟

1. قیمت مناسب پرده آلومینیوم

اولین و مهمترین فاکتوری که هنگام خرید پرده های آلومینیومی ذهن شما را درگیر خواهد کرد قیمت مناسب آن است. به دلیل اینکه آلومنیوم به وفور در طبیعت یافت می شود و تولید آلیاژهای آن نیز هزینه کمتری دارد، همه این موارد دست به دست هم داده تا قیمت این پرده ها نسبت به سایر کرکره ها نظیر چوبی کمتر و مقرون به صرفه تر باشد.

2. ظاهر زیبا

اگر چه قیمت این محصولات بزرگترین حسن آنهاست اما پرده های آلومینیومی ظاهر بسیار زیبایی نیز دارند. این پرده های معمولا در سه نوع تیغه 16 ، 25 و 50 میلی متری در بازار موجود هستند. اندازه های کوچکتر دارای ظرافت و زیبایی بیشتر است در حالی که اندازه تیغه های پهن تر امکان عبور نور بیشتر را فراهم می کند. از نظر رنگ بندی نیز تنوع بسیار بالایی دارند به طوریکه مشتریان می توانند رنگی متناسب با سلیقه و دکور خود انتخاب کنند.


بیشتر بخوانید: راهکارهایی برای داشتن یک خانه سازگار با محیط زیست


3. سازگار با محیط زیست

پرده های آلومینیومی را می توان یکی از سازگارترین پرده ها برای حفاظت از محیط زیست دانست. از آنجا که آلومینیوم به وفور در طبیعت یافت می شود و قابلیت باز یافت خوبی دارد در نتیجه خیلی کمتر از پرده هایی مانند کرکره های چوبی به طبیعت آسیب می رساند. از طریفی به دلیل مقاومت بالایی این پرده ها احتمال تعویض زود هنگام آنها نیز بسیار کم می باشد در نتیجه می تواند یک انتخاب ایده آل برای حمایت از محیط زیست باشد.

4. کنترل نور ورودی

تیغه های پرده های آلومینیومی در تنظیم نور ورودی و همچنین قطع کامل آن بسیار تاثیر گذار هستند. به این ترتیب شما می توانید نور خورشید را از مبلمان و رنگ آمیزی خود دور نگه دارید و طول عمر آنها را بیشتر کنید. هنگامی هم که نور بیشتری نیاز دارید می توانید با باز کردن این تیغه ها میزان نور ورودی خود را تنظیم نمایید.

5. دوام بالا آلومینیوم

آلومینیوم به دلیل خاصیت انعطاف پذیری که دارد ماده مناسب و ایده آل برای ساخت کرکره های فلزی می باشد. این محصولات سبک و در عین حال قوی هستند. این دو عامل مهم با هم ترکیب شده و باعث می شود پرده های آلومینیومی بسیار با دوام باشد. به همین دلیل است که حتی بعد از سال ها این پرده های کلاسیک هنوز هم به همان اندازه جدید هستند!

6. مقاومت پرده آلومینیوم در برابر رطوبت

بیش تر از همه انواع مدل ها، پرده های آلومینیومی می توانند در معرض رطوبت و آب قرار گیرند به گونه ای که می توان از آنها در آشپزخانه و حتی اتاق خواب استفاده کرد. رطوبت یکی از دلایل اصلی طول عمر سایر پرده ها می باشد، کرکره های چوبی در معرض رطوبت بسیار آسیب پذیر هستند و پرده های پارچه ای نیز وقتی در معرض رطوبت قرار می گیرند ممکن است باعث ایجاد لک بر روی آن شود. این ویژگی باعث می شود که شستشو و تمیز کردن آنها نیز راحت باشد و شما برای آن نیاز به یک دستمال و مقداری محلول آب و صابون دارید.

7. مقاومت در برابر حرارت

به طور کلی فلزات می توانند تا ساعت ها در برابر گرما قرار بگیرند، مقاومت کنند و آسیبی نبینند. در مورد پرده های آلومینیومی نیز این قضیه صدق می کند. به همین دلیل از آن ها می توان به راحتی بر روی پنجره هایی که روی شوفاژ قرار دارند و یا به عنوان پرده هایی که در آشپزخانه و کنار اجاق گاز نصب می شود استفاده نمود.

پرده کرکره آلومینومی بنفش

همه این عوامل ذکر شده یعنی ترکیب دوام، کاربرد بالا و به صرفه بودن سبب شود کرکره های آلومینیومی بتواند به عنوان یک پرده مناسب برای پنجره شما انتخاب شود و بتواند با سایر پرده های مدرن رقابت کند.