whatsapp

خرید انواع پرده آشپزخانه مدرن

 

یکی از چالش‌های بزرگ خانم‌ها در مورد نحوه انتخاب وسایل منزل، انتخاب صحیح پرده آشپزخانه است. چه آشپزی را دوست داشته باشید و چه علاقه ای به آن نداشته باشید، به هر حال زمانی در روز را در آشپرخانه سپری می‌کنید. زیرا آشپزخانه قلب هر خانه است و به آنجا زندگی می‌بخشد. به همین دلیل دکوراسیون آشپزخانه نقش مهمی در فضای شما دارد و باعث می شود فضای شما جذاب یا حتی غیر قابل تحمل جلوه کند. آشپزخانه فضایی است که قرار است در آن غذاهایی خوشمزه پخته شود و حتی در بعضی از خانه ها، در همان آشپزخانه غذا صرف شود. دکوراسیون آشپزخانه باید به گونه ای باشد که اشتها را افزایش دهد و میل ماندن در فضا را افرایش دهد. آشپزخانه ای که تمیز و منظم نباشد و دکوراسیون زیبایی نداشته باشد باعث می شود به فردی که داخل آن است حس بدی منتقل کند و از کثیفی این فضا منزجر شود. منظور از یک آشپزخانه با دکوراسیون زیبا این نیست که حتما در آن از وسایل گران قیمت و لوکس استفاده شود. یک آشپزخانه شیک می تواند کاملا ساده و مینیمال باشد و با صرف هزینه ای کم دکور شده باشد. نکات زیادی هستند که اگر در این فضا رعایت شوند تاثیر چشمگیری در آن خواهند داشت مانند قانون مثلث کار در آشپزخانه، رنگ کابینت ها و غیره. اما در این مطلب می‌خواهیم به‌طور مفصل در مورد پرده آشپزخانه، انتخاب و نحوه خرید آن بپردازیم که بارعایت کردنشان می توانید آشپزخانه خود را به یکی از نقاط قوت خانه تبدیل کنید.

تاثیر پرده در دکوراسیون آشپزخانه

در ابتدا به بررسی و نکات مهم چیدمان این قسمت حیاتی منزل پرداخته و سپس در مورد خرید انواع پرده صحبت می‌کنیم. سعی کنید آشپزخانه خود را جوری بچینید که از یک سبک پیروی کند. با جست و جو در اینترنت و دیدن تصاویری از آشپزخانه هایی رویایی، سبک مورد علاقه خود را پیدا کنید. سپس با توجه به آن، آشپزخانه را بچینید و کابینت ها را نیز انتخاب کنید. برای انتخاب کابینت سخت گیری نکنید و فکر نکنید که حتما باید طرح چوب یا سفید باشند. برای خود محدودیتی ایجاد نکنید. کابینت هایی با رنگ های پاستلی امروزه به طرز چشمگیری ترند شده اند و در بسیاری از خانه ها دیده می شوند. فقط کافی ست بدانید از چه رنگی استفاده کنید و آن را با چه المان هایی ترکیب کنید. داشتن یک آشپزخانه مدرن و مینیمال باعث می شود هیچ گاه از آن خسته نشوید و بتوانید زمان زیادی را در آن سپری کنید.

شاید فکر کنید که پرده جایی در میان دکوراسیون آشپزخانه شما ندارد و المان مهمی نیست. اما باید بگوییم که تصور شما اشتباه است و این محصول یکی از واجبات آشپزخانه هایی است که پنجره دارند. استفاده از انواع پرده آشپزخانه به آن جانی دوباره می بخشد و گرمایی شادی بخش در فضا ایجاد می کند. اگر آشپزخانه شما از نظرتان سرد و بی روح است با استفاده از یک پرده مناسب می‌توانید به راحتی شور و نشاط را در آن ایجاد کنید. انتخاب پرده مناسب کار تقریبا سختی است و شاید هنگام خرید ندانید که کدام یک برای خانه شما مناسب تر است. با ما همراه باشید و با انواع پرده آشپزخانه آشنا شوید.

آشنایی با ویژگی‌ های پرده آشپزخانه

قبل از اینکه با انواع پوشش‌های پنجره که برای این منطقه مهم در نظر گرفته می‌شود آشنا شوید؛ بهتر است نگاهی به ویژگی های پرده آشپزخانه و اینکه اصلا چه شرایطی باید داشته باشد، بیاندازیم. در زیر به مهمترین این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت:

  • حفظ حریم خصوصی: این قضیه بیشتر در مناطق شهری که منازل در کنار یکدیگر قرار دارند، اهمیت بیشتری دارد. در این صورت پرده شما باید به‌گونه‌ای باشد که جلوی دید به داخل را به‌خصوص در شب که چراغ روشن است بگیرید.
  • ورود نور کافی: نور مناسب و کافی برای محیط آشپزخانه، اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه شما باید هنگام خرید پرده آشپزخانه دقت کنید که این محصول علاوه بر حفظ حریم خصوصی، جلوی عبور نور را نگیرد.
  • سبک و جمع و جور باشد: فضای آشپزخانه‌ها معمولا کوچک است و با توجه به وسایل زیادی که در آن وجود دارد، اغلب فضای زیادی کنار پنجره باقی نمی‌ماند. در نتیجه بهتر است پرده شما هم سبک باشد که راحت‌تر حمل شود و هم فضای کمی را اشغال کند.
  • قابل شستشو بودن: زمان شستشو پرده آشپزخانه با توجه به شرایطی که این محیط جهت طبخ غذا دارد، سریع‌تر از سایر اتاق‌ها اتفاق می‌افتد. در نتیجه می‌توان گفت انتخاب پرده‌ای که قابلیت شستشو ندارد برای این منطقه یک فاجعه حساب می‎‌شود!

آشنایی با انواع پرده آشپزخانه

بعد از اینکه به شرایط مورد نیازی که یک پرده باید داشته باشد پرداختیم، اکنون نوبت آن است که در مورد طرح های پرده آشپزخانه و مدل‌هایی که بیشتر برای این منطقه استفاده می‌شود بپردازیم. در ادامه به برخی از پرفروش‌ترین‌ها و مزایایی که هر یک دارند اشاره می‌کنیم:

  • پرده زبرا: این محصول از جزو پرده‌های رولی بالارو است که تور و پارچه تشکیل شده که دولایه هستند. همین دولایه بودن باعث می‌شود که نور ورودی منزل را بتوانید تنظیم کنید و در شب نیز جلوی دید به داخل را بگیرد.
  • پرده شید: این محصول دقیقا مکانیزمی شبیه پرده زبرا دارد، با این تفاوت که به صورت تک لایه است. سبک بودن و جلوگیری از دید به داخل از ویژگی‌های این محصول است. اما اگر می‌خواهید تنظیم نور ورودی را داشته باشید می‌توانید از پرده شید دوبل یا شب و روز (شید توری آستر دار) استفاده کنید.
  • پرده کرکره: این محصول که جزو مدل های پرده آشپزخانه کلاسیک به‌حساب می‌آید، از تیغه‌های افقی معمولا از آلومینیوم یا چوب تشکیل شده است. به‌واسطه تیغه‌های این محصول می‌توانید علاوه بر اینکه نور ورودی را تنظیم می‌کنید، جلوی دید به داخل را نیز بگیرید.
  • پرده حریر: اگر به دنبال یک پرده ارزان قیمت و پرکاربرد برای پنجره خود می‌گردید، حریر می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. این محصولات بسیار سبک است، به‌راحتی شسته می‌شود و آشپزخانه شما را غرق در نور می‌کند. تنها ایراد آن عدم توانایی در حفظ حریم خصوصی شما در هنگام شب است که می‌شود این مشکل را با یک زیر پرده حل کرد.
  • پرده پشت دری: یکی از بهترین کارهایی که می‌توان برای کم شدن حجم فضای اشغال شده در آشپزخانه انجام داد، نصب پرده آشپزخانه دقیقا پشت شیشه‌ها است. با این روش پرده به پنجره وصل شده و با آن باز و بسته می‌شود. مهمترین این محصولات نیز پرده مینی شید (همانند شید است ولی کوچکتر) و پرده پلیسه (ساختار ظریف پارچه ای هفت و هشتی برای نصب پشت شیشه) هستند.

قیمت پرده آشپزخانه و انواع آن

دو پارامتر مهم و اصلی قیمت این محصول را مشخص می‌کند. اول جنس پرده و دوم اندازه پنجره. اکثر پرده های مدرن نظیر پرده زبرا ، شید و کرکره ها به صورت متر مربع حساب می شود و قیمت های متفاوتی نیز دارند. به عنوان مثال رنج قیمت پرده های شید، زبرا و کرکره فلزی کمتر از پرده کرکره چوبی است. البته قیمت هر متر مربع این محصولات را می‌توانید در وبسایت ما مشاهده کنید. جهت به دست آوردن قیمت نهایی پرده شما باید متراژ خود به متر مربع را در قیمت جز پرده ضرب کنید. البته اگر بخواهید از خدمات نصب نیز بهره مند شوید باید هزینه جداگانه ای بپردازید.

در کل هنگام خرید پرده آشپزخانه به این موضوع فکر کنید که این فضا چرب است و پرده ها باید زود به زود شسته شوند و با توجه به این نکته پرده هایی را انتخاب کنید که کثیفی را نشان ندهند یا به راحتی شسته شوند. با رعایت این نکات می توانید آشپزخانه مورد علاقه خود را بچینید.

نکته مهمی که در مورد قیمت پرده آشپزخانه باید در نظر بگیرید بحث حداقل‌ها است. هر مدل پرده با توجه به شرایطی که دارد، دارای یک حداقل قیمت است؛ یعنی متراژ کمتر از یک عدد مشخص همان عدد حساب می‌شود. به عنوان مثال برای پرده زبرا و کرکره حدالق متراژ 1.5 متر مربع است و برای شید رول 2 متر. بدیل اینکه پنجره آشپزخانه اغلب کوچک است، ممکن است با این مساله مواجه شوید.

راهنمای خرید آنلاین پرده آشپزخانه

یکی از مهمترین اقدامات شرکت سروین دکور راه اندازی سیستم فروش آنلاین در کنار خرید حضوری است. مشتریان عزیز بواسطه این سیستم می‌توانید سفارش پرده خود را غیر حضوری بدهید. برای خرید آنلاین پرده آشپزخانه از 3 طریق می‌توانید اقدام کنید.

روش اول خرید مستقیم از سایت است. در این روش شما وارد صفحه فروشگاه ما شده، محصول مورد نظر را انتخاب و بعد از وارد کردن عرض و ارتفاع خرید خود را نهایی می‌کنید.

روش دوم از طریق پیامرسان واتس‌آپ است. در این روش شما عکس پنجره آشپزخانه خود را برای ما ارسال می‌کنید. همکاران ما ضمن مشاوره های لازم و ارسال کاتالوگ‌ محصولات، بهترین و مناسب ترین پرده را به شما پیشنهاد می‌دهند.

روش سوم سفارش آنلاین پرده آشپزخانه از طریق ارسال کارشناس است. در این روش شما با واحد فروش ما تماس گرفته و درخواست اعزام کارشناس می‌کنید. کارشناس ما ضمن به‌همراه داشتن کاتالوگ های فیزیکی، پنجره آشپزخانه شما را نیز اندازه‌گیری می‌کنند. لازم به‌ذکر است، این خدمت فقط مختص شهر تهران است.‎