مزایای دبل شید
مزایای پرده دبل شید و توصیه هایی برای استفاده

دبل شید ها جزو پرده های مدرن امروزی به حساب می آیند که اخیرا کاربرد بسیاری پیدا کرده و مزایای زیادی نیز دارد ما در این بخش یه دو مزیت مهم آن می پردازیم.

1- امکان تنظیم نور دلخواه در پرده دبل شید

یکی از مزیت های شید دو مکانیزم آن امکان تنظیم نور دلخواه است به این صورت که شما می توانید نور طبیعی روز یا اتاقی تاریک یا با نور کم داشته باشید که به راحتی قابل تنظیم است. شید رول دوبل دارای فیلتری برای عبور نور است که روشنایی ملایمی به فضا داده و محیطی آرام را فراهم می کند. این نوع پرده باعث جلوگیری از دید فضای بیرون نشده و نمای بیرون قابل تشخیص است اما نه بطور واضح.

اگر پارچه زیرین پرده دبل شید را ضخیم انتخاب کنید نور ملایمی به فضا داده می شود اما اگر از رنگ های کمرنگ یا پارچه های نازک تر استفاده شود نور بیشتری وارد محیط خواهد شد.

شید دو مکانیزم سفید برای آشپزخانه

محصولات مرتبط در فروشگاه سروین دکور: خرید انواع پرده شید رول با رنگ بندی

اتاقی با شیدی به رنگ های تیره فضا را تاریک کرده و مانع هرگونه عبور نور می شود. تابش نور را قطع و کمک به استفاده بهتر از مانیتور کامپیوتر و ویدیو پروژکتور می کند، باعث کاهش هدر رفتن انرژی می شود. هنگامی که ان را کامل پایین می آورید فضای بیرون دیده نشده و محیطی امن خواهید داشت. در شب مانع عبور نور لامپ های خیابان، صدای همسایه ها و ترافیک می شود که محیط راحت را برای استراحت آماده می کند.

با این حجم از تنوعی که در پارچه ها وجود دارد دبل شید ها می توانند بر اساس نیاز مشتری برای فیلتر نور و عبور نور تهیه شوند.

ترکیب پرده های شید خورشیدی سان اسکرین و شید های بلک اوت به عنوان دبل شید میتواند فیلتر نور و نوع عبور نور را برای مشتری فراهم سازد. این قابلیت های منعطف پرده های دو مکانیزه یکی از مهمترین تفاوت های پرده شید و پرده زبرا است که به راحتی با هر حالت و هر زمان قابل تنظیم است.


همچنین بخوانید: راهکارهایی برای یک خانه سازگار با محیط زیست


2- صرفه جویی در مصرف انرژی

استفاده از آن ها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. آن ها میزان ورود نور و گرما  به خانه را در تابستان کنترل می کنند که به صورت غیر مستقیم باعث کاهش دمای محیط در تابستان می شود. استفاده از دستگاه های تهویه هوا و خنک کننده کمتر شده و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود که البته به همین منوال در فصل زمستان هم عمل کرده و باعث کاهش مصرف انرژی خواهد شد.

پرده کرم برای آشپزخانه

توصیه ها

  • از شید پشتی یا شیدی که نزدیک پنجره است به عنوان تنظیم کننده نور استفاده کنید.
  • شید جلویی را برای هماهنگی با دکور و کنترل میزان دید فضای داخلی استفاده کنید.
  • از هیچ نوع از والان ها برای دبل شید استفاده نکنید.
  • برای شید های کنترلی، ریموت چندگانه پیشنهاد می شود.

مطالب مرتبط:

معرفی بهترین پرده مقرون به صرفه برای پنجره های متفاوت

پرده اتاق مطالعه

استفاده از پرده برای عایق صدا