ایده تزیین آشپزخانه امروزی
طراحی دکوراسیون داخلی چیست ؟

دکوراسیون داخلی مجموعه ای از کارهای هنری و سلیقه ای مختلف است که حاصل نتیجه آن محیطی آرامش بخش برای انسان هاست .

محیطی که عالوه بر منطبق بودن بر سلیقه افراد ، کاربرد خوبی هم داشته باشد و اگر بخواهیم مفهومی آن را تعریف کنیم طراحی دکوراسیون داخلی به هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه تلقی می گردد.

تاریخچه طراحی دکوراسیون داخلی

مطمئنا علاقه انسان به زیبائی و آرایش محل زندگیاش امری جدید نیست حتی این احتمال وجود دارد که نقاشیهای دوران غارنشینی، سوای مسئله اطلاع رسانی، نقش تزئینی نیز داشته اند.

بنابر اسناد های تاریخی ، هنر طراحی دکوراسیون از زمان مصریان باستان دیده شده است و تا امروز با توجه به پیچیدگی ها و پیشرفت های صنعت به اوج شگفتی های خود رسیده است .

حرفه طراحی داخلی به وضوح تعریف نشده و پروژه های انجام شده توسط یک طراح داخلی به طور گسترده ای متفاوت است. عباراتی مانند دکوراتور و طراح اغلب مترادف استفاده می شود. با این حال، تمایز میان اصطلاحات وجود دارد.

دکوراتور داخلی کیست؟

واژه دکوراتور داخلی در اواخر قرن نوزدهم اوایل قرن بیستم پدید آمده است.به آن دسته از دست اندرکاران گویند که که در تنظیم داخلی درسبک های مختلف تخصص دارد. در این متن سبک اشاره به یک ترکیب بندی بر اساس یک تصویر از یک ایده خاص، زمان، مکان، و غیره به عنوان مثال : ویکتوریا، گرجستان، دکو، هنر مدرن، و غیره دارد. اصطالح دکوراتور داخلی نیز نشان می دهد تمرکز بر جنبه های زینتی و متحرک از داخل کابین، مانند رنگ، مبلمان، مبلمان قالب گیری ها و قاب سازی، طراحی دارد.

طراح داخلی ساختمان

جامعه طراحان داخلی امریکا)AS I D( طراح داخلی را چنین تعریف می کند: ” متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالاکه تخصص خود را از طریق آموزش های رسمی کسب کرده است.”

طراح داخلی مستلزم آن است که تاکید بر برنامه ریزی، طراحی کاربردی و استفاده موثر از فضا که در این حرفه وجود دارد، در مقایسه با تزئین فضای داخلی بیشتر باشد.طراح داخلی می تواند پروژه هایی که شامل تنظیم فاصله های طرح اولیه را در داخل یک ساختمان و همچنین پروژه هایی که نیاز به درک درستی از مسائل فنی مانند آکوستیک، کنترل نور (مانند پرده شید)، دما، و غیره دارند را انجام دهد.

اگرچه یک طراح داخلی ممکن است لایه ای از فضا را بسازد، وی ممکن نیست فضارا بدون داشتن تصویب یک معمار بسازد. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان داخلی تمام تحصیالت خود را برای یک معمار خوب شدن می گذرانند.طراح داخلی ممکن است مایل به تخصص هایی از انواع طراحی داخلی برای توسعه دانش فنی خاص به آن منطقه باشد.