راهنمای خرید پرده و چند توصیه مهم قبل از انتخاب
راهنمای خرید پرده

یکی از ساده ترین و راحت ترین راه ها برای تغییر و زیباسازی دکوراسیون خانه ، تغییر و انتخاب پرده مناسب می باشد ، زیرا شما با هزینه اندک می توانید تغییرات چشم گیری در فضای خانه خود ایجاد کنید . مطالعه این مقاله که به عنوان راهنمای خرید پرده معرفی شده است می تواند تا حدود زیادی شما را از خرید های نادرست و صرف هزینه های اضافی مصون بدارد. این محصولات دارای تنوع بسیاری می باشد از جمله انواع پارچه ای ، کرکره و زبرا و انواع شید های ساده و طرح دار، در نتیجه علاوه بر اینکه شما باید نهایت دقت و سلیقه خود را در انتخاب این محصول لحاظ کنید یک سری نکات نیز به عنوان راهنمای خرید قبل از انتخاب پرده را نیز باید در نظر بگیرید.

 

متراژ مناسب مهمترین نکته در خرید پرده می باشد

1- انتخاب متراژ مناسب

شما اگر بهترین جنس را از بهترین و لوکس ترین فروشگاه شهرتان خریداری کنید اما این پرده از نظر اندازه تناسبی با پنجره شما نداشته باشد صرفا می توان گفت مبلغ خود را دور ریخته اید. پس اولین و مهمترین نکته در راهنمای خرید پرده ، اندازه گیری مناسب می باشد. اگر این کار برای شما سخت و دشوار می باشد می توانید از کارشناسان خبره جهت اندازه گیری بهره ببرید.

بیشتر بدانید : آموزش اندازه گیری پرده پارچه ای

متراژ مناسب اولین گام در خرید پرده

2- همخوانی پرده با دیگر وسایل

هر اتاق علاوه بر پنجره دارای 4 عنصر سقف ، دیوار ، کف و مبلمان است. بهتر است برای دکور کردن یکی را به عنوان نما استفاده کنید و بقیه تقویت کننده آن باشد ، به عنوان مثال اگر کاغذ دیواری با گل های درشت و کلاسیک ( داماسک ) دارید انتخاب پرده ساده در رنگ متناسب با کاغذ دیواری می تواند مناسب باشد.

هماهنگی پرده با سایر لوازم دکوراسیون

3- بهتر است برای پنجره آشپزخانه از مدل های کرکره مانند زبرا و شید استفاده کنید

این انتخاب باعث راحتی شما و بهره بردن از نور مناسب هنگام کار در آشپزخانه می شود ، حتی می توانید از نوع گلدار این محصولات به جهت داشتن فضایی شاد و پر انرژی استفاده کنید. از این نوع پرده را در اتاق خواب خودتان و کودکان نیز می توانید استفاده کنید.

استفاده از کرکره برای پرده آشپزخانه

4- سعی کنید در روز خرید کنید

همانگونه که در موارد قبل ذکر کردیم یکی از مهمترین نکات در انتخاب پرده مناسب هماهنگی با سایر اجزا می باشد ، بیشترین چیزی که در این زمینه تاثیر گذار است رنگ پارچه است. توجه داشته باشید که رنگ پارچه ای که در هنگام خرید پرده می بینید به علت تفاوت نور ممکن است در خانه متفاوت باشد پس حتما خرید خود را در روز انجام دهید.

حتما در روز خرید کنید

5- استفاده از قاب عکس بین دو پرده

آخرین نکته راهنمای انتخاب پرده به این معنی است که اگر شما بر روی یک دیواری با عرض نسبتا زیاد دو پنجره با فاصله از هم داشتید نیازی نیست پرده را به گونه ای خریداری کنید که دیوار بین آنها را نیز بپوشاند ، شما می توانید برای قسمت های خالی دیوار از یک قاب عکس زیبا استفاده کنید ، این کار باعث می شود علاوه بر ساده و خلوت تر شدن دکور خانه ، صرفه جویی زیادی نیز در هزینه خرید پرده و پارچه پرده ای داشته باشید.

 

مطالب مرتبط:

راهنمای خودمانی خانه تکانی (بخش آخر)

مواردی که در انتخاب پرده اتاق کودک باید در نظر داشته باشید!