درصد پرده اسکرین چیست و انواع آن کدامند؟!

اگر قصد خرید پرده اسکرین را داشته باشید، معمولا فروشنده از شما می‌پرسد که پرده چند درصد مد نظرتون هست؟؟ در این مقاله میخوام به پاسخ این پرسش بپردازم که درصد مندرج بر روی پرده شید اسکرین و یا شید خورشیدی به چه معناست. همچنین به این قضیه اشاره کنم که هر کدام از این پرده ها چه کاربردی دارند و برای چه مناطقی مناسب هستند؟

 

پرده شید اسکرین چیست؟

قبل از اینکه به موضوع درصد های پرده اسکرین بپردازیم، می‌خواهم تعریف کاملی از این نوع پرده داشته باشم. پرده اسکرین و یا شید رول خورشیدی نوعی پرده بالا رونده است که معمولا از جنس پلی استر ساخته می‌شود. این پرده از نظر ظاهر و عملکرد بسیار شبیه پرده های شید معمولی هستند. با این تفاوت که پارچه های پرده اسکرین به صورت مشبک و دارای سوراخ های ریزی هستند که نه تنها باعث فیلتر کردن نور خورشید می‌شوند بلکه جلوی عبور نور را نیز نمیگیرد. از طرفی شما قادر خواهید بود در طول روز هم بسته به میزان درصد های پرده اسکرین از ویو بیرون از منزل یا محل کارتان لذت ببرید.

 

انواع درصد های پرده اسکرین

این درصدها بر اساس میزان عبور نور و وسعت دید از داخل به بیرون شماره گذاری شده اند. این اعداد معمولا بین 1 تا 10 درصد است. هر چقدر این شماره بزرگتر باشد، به همان میزان نور بیشتری وارد منزل یا محل کار شما خواهد شد. به این معنی که 1 درصد کمترین و 10 درصد بیشترین میزان عبور نور را دارند.

البته پرده هایی که در بازار موجود هستند و تقاضای بیشتری هم دارند، پرده هایی با درصد های 3 ، 5 و 7 درصد هستند.

پرده شید سان اسکرین 1 تا 14 درصد

درصد های پایین (1 تا 3 درصد)

درصد های پایینی پرده شید اسکرین که بین  تا 1 تا 3 درصد است، کمترین میزان عبور نور را دارد. در واقع تقریبا شبیه پرده های شید ساده هستند. این پرده بیشتر مخصوص مناطقی است که نور بسیار زیادی به پنجره شما می‌تابد. به همین دلیل برای فیلتر کردن بیشتر نور، این پرده ها مناسب هستند.

از مزایای این مدل پرده می‌توان به حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از دید به داخل به دلیل ساختار آن اشاره کرد. اما در این پرده کمترین میزان عبور نور و دید به بیرون را دارید که می‌تواند یک عیب باشد.

 

محصولات مرتبط در فروشگاه سروین دکور: پرده شید سان اسکرین گل کلاسیک

 

درصد های میانی (4 تا 6 درصد)

درصد های میانی پرده اسکرین بین 4 تا 6 درصد است. البته متداول ترین و پر فروش ترین آن 5 درصد است. این پرده ها که حد فاصل بین رده های بالا و پایین پرده است، بیشتر مخصوص مناطقی است که ورودی آفتاب نه خیلی زیاد است نه خیلی کم. این پرده می‌تواند در طول روز تا حدود زیادی نور را فیلتر کند ولی شما دید به بیرون را تحت هیچ شرایطی از دست نخواهید داد.

نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در این رنج درصد، هنگام شب وقتی چراغ ها روشن است، از بیرون به داخل دید دارد. و اگر شما بخواهید این مشکل را برطرف کنید باید از یک شید پارچه ای به عنوان آستری زیر این پرده اسکرین استفاده کنید.

درصد های بالایی (7 تا 10 درصد)

درصد های رده بالا پرده شید سان اسکرین همانطور که از نامش پیداست، بیشترین میزان عبور نور را دارند. پر استفاده ترین محصول این رده 7 درصد است. این پرده ها مخصوص مناطقی هستند که نور خیلی زیادی ندارند، چون اگر نور زیاد باشد مثل مناطق جنوبی، ممکن است نصب این پرده ها نتواند به میزان کافی آن را فیلتر کند و تا حدودی ناخوشایند شود.

از طرفی مزیت این رده از پرده های اسکرین نسبت به بقیه داشتن بیشترین میزان ویو و دید به بیرون است. اما همین قضیه نیز می‌تواند نقطه ضعف آن نیز باشد. همانند نوع 5 درصد در شب کامل نمی‌تواند حریم خصوصی شما را حفظ کند و وقتی چراغ روشن باشد دید به سمت داخل دارید. رفع این مشکل همانند رده میانی، استفاده از شید ساده به عنوان آستر در زیر این نوع پرده هاست.

 

پرده اسکرین طوسی 5 درصد

 

نور زیاد برای من ایجاد مزاحمت می‌کند، چه نوع پرده شیدی بگیرم؟

سوالی که بسیاری از ما می‌پرسند، این است که نور زیادی از پنجره های ما وارد میشود. برای رفع این مشکل چه درصدی از پرده اسکرین مناسب آنها است؟ جواب: هیچکدام !! اگر در مناطقی زندگی میکنید که نور زیاد اذیتتان می‌کند و یا شما میخواهید اتاق و یا منزل خود را به گونه ای دکور کنید که نور ورودی به حداقل برسد، باید از انواع شید های دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال پرده شید پارچه ای تا 70 درصد جلوی نور را می‌گیرد و پرده شید بلک اوت به طور کامل نور را بلاک و داخل را تاریک خواهد کرد.

برای مشاوره در زمینه انتخاب انواع پرده های شید و سایر پرده های مدرن می‌توانید با کارشناسان ما در تماس و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

 

شاید به خواندن این مطالب نیز علاقه مند باشید:

چطور بهترین مدل پرده شید برای محل کار یا منزل را انتخاب کنیم؟!