انواع مدل های پرده زبرا
انواع پرده زبرا در بازار پرده ها با تصاویر و مزایا و معایب

در دنیای امروزی استفاده از وسایلی که بتوانند علاوه بر زیبایی نیاز های ما را نیز برآورده سازند و همچنین عملکرد خوبی نیز داشته باشند طرفداران بیشتری دارند. این وسایل و تجهیزات می توانند در تمام جنبه های زندگی به ما کمک کنند ، یکی از این وسایل پرده های زبرا هستند. در این مقاله میخواهیم به معرفی انواع پرده های زبرا و اینکه کدامیک برای شما مناسب تر هستند بپردازیم.

 

پرده زبرا کلاسیک قرمز

 

همانطور که میدانید پرده های زبرا از تور و پارچه تشکیل شده است که به صورت یک در میان قرار دارند، این پرده ها به صورت دولایه مونتاژ می شوند که امکان سایه روشن شدن و تنظیم نور را به راحتی دارند. در ابتدا این نوع پرده ها به یک مدل ساده بود، اما با گذشت زمان تنوع زیادی در این محصولات به وجود آمد که هر کسی با هر سلیقه ای می تواند پرده مورد نیاز خود را انتخاب و خرید نماید.

 

انواع پرده زبرا موجود در بازار

پرده زبرا ساده یا کلاسیک و طرح چوب

کلاسیک ترین و اولین نوع پرده زبرا ساده (کلاسیک) و طرح چوب است. وقتی پرده زبرا با این مدل روانه بازار شد بسیار مورد استقبال قرار گرفت بطوری که در بسیاری از منازل به خصوص آشپزخانه ها ، طراحان برای سبک های مدرن از این محصول استفاده می کردند. این پرده شامل یک پارچه ساده و یا با طرح هایی همانند رگه های چوب است که کاملا ساده و مینیمال است، به همین دلیل بیشتر برای منازلی با سبک های اسپرت استفاده میشد.

پرده زبرا طرح چوب طوسی

اما امروزه با پیشرفت و به وجود آمدن مدل های جدید از پرده های زبرا کلاسیک بیشتر برای مکان های اداری استفاده می شود. مهمترین مزیت این سبک پرده ها ، قیمت مناسب تر آن نسبت به پرده های زبرا امروزی می باشد و نقطه ضعف آن نیز سادگی بیش از حد آن است که زیاد با سلیقه های امروزی هماهنگی ندارد. از این رو مشتریان این سبک پرده ها ، آنها را برای محیط های اداری و تجاری و مکان هایی که موقتی هستند و می خواهند زیاد هزینه نکنند استفاده می کنند.

پرده های زبرا طرح دار

نسل بعدی از انواع پرده های زبرا، پرده های طرح دار اند که بیشترین تقاضا را در بین این محصولات دارا هستند. این نوع پرده زبرا دارای تنوع رنگ بندی بسیار بالایی است که در زیر به برخی از آنها می پردازیم :

  • اولین مورد پرده های زبرا پلیسه هستند. این نوع پرده ها که دارای خطوط ریز و درشت پلیسه مانند بر روی محصول است باعث شده که تا حدودی این محصول از سادگی در بیاد و از آن بتوان در محیط های آشپزخانه و اتاق خواب نیز استفاده کرد. البته در بسیاری از مراکز اداری و مطب ها نیز از این مدل پرده استفاده می شود.
  • نوع دیگری از انواع پرده زبرا طرح دار ، پرده هایی هستند که طرحی بافته شده بر روی پارچه دارند ، این طرح ها که معمولا با رنگی متضاد نسبت به زمینه پارچه است به دلیل اینکه بیشتر معلوم و نمایان باشد که دارای طرح های متفاوتی هستند. از گل گرفته تا طرح های هندسی و خطوط براق لمه مانند. از این مدل ها در اکثر مکان های منزل استفاده می شود ، اما تجربه ما ثابت کرده که مشتریان از این طرح ها بیشتر برای اتاق خواب و اتاق مستر استفاده می کنند. از نظر رنگبندی نیز دارای طیف وسیعی از طرح و رنگ هستند ، بنابر این نگران ست کردن آن نباشید زیرا با هر دکوراسیونی سازگار است.

 

پرده زبرا گلدوزی قهوه ای

 

  • خیلی از مشتریان ما دوست دارند از پرده زبرا به عنوان پرده اصلی در پذیرایی استفاده کنند اما نگران سادگی آن هستند. مدلی از انواع پرده زبرا طرح دار میخواهم بهتون معرفی کنم که بیشتر در پذیرایی ها کاربرد دارد. این مدل به پرده زبرا گلدوزی شده معروف است. طرح هایی عموما شبیه گل و شاخ و برگ بر روی پارچه های زبرا گلدوزی و خامه دوزی می شوند و همین امر باعث می شود پرده جنبه رسمی تری به خود بگیرد. بسیاری از مشتریان ما وقتی درخواست پرده زبرا برای پذیرایی دارند و ما این پرده را به آنها پیشنهاد می کنیم مورد استقبال قرار می گیرد.

پرده زبرا تصویری

پرده های زبرا تصویری جدیدترین مدل از انواع مدل های پرده زبرا هستند که توسط دستگاه های مخصوص بر روی پارچه خام چاپ می شوند. این محصولات هم به شکل گلدار و یا طرح دار به صورت چاپ شده و از پیش آماده می باشند و هم به صورت چاپ یک طرح اختصاصی.

 

پرده زبرا چاپی طرح پروانه بنفش

 

در چاپ طرح اختصاصی معمولا تصاویر داخل یک آلبوم می باشد و مشتری از بین آنها طرح یا عکس انتخاب می کند و آن طرح به صورت کامل طبق ابعاد مشتری بر روی پرده چاپ می شود. از مهمترین مزیت های این مدل ، این است که می توانیم در بین انبوهی از از تصاویر آلبوم ها پرده مورد نظر را انتخاب و چاپ کنیم. تنها ایرادی که این نوع پرده دارد این است که اگر ابعاد پرده با ابعاد عکس مطابقت نداشته باشد (مثلا تصویر انتخابی عمودی و پنجره ما حالت افقی باشد) ، ممکن است تصویر شما دفرمه شود پس بهتر است از تصاویری که متناسب با ابعاد پنجره شما می باشد استفاده کنید.

 

دیگر دسته های محصولات پرده زبرا در فروشگاه سروین دکور:

خرید پرده زبرا سه بعدی

خرید پرده زبرا اتاق کودک