مقایسه پرده تیره و روشن
انتخاب رنگ پرده بین تیره و روشن

انتخاب رنگ پرده مناسب می تواند ظاهر ساده اتاق شما را به ظاهری فوق العاده و جذاب تغییر دهد ، اما رنگی که انتخاب می کنید چه تیره و چه روشن اول از هر چیز باید علایق و سلیقه خودتان را در نظر بگیرید و در مرحله بعد مواردی نظیر اندازه اتاق و پنجره و میزان نور ورودی به داخل نیز بسیار مهم است.

در این قسمت ما به مقایسه انتخاب رنگ پرده های تیره و روشن و مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت :

پرده هایی با رنگ روشن

مخمل ساده L03

  • این پرده ها مخصوص نوع سفید و خنثی آنها هیچ وقت قدیمی و دمده نمی شوند و همواره می تواند برای شما جدید و جذاب باشد.
  • استفاده از آنها میتواند فضای اتاق خواب را بزگتر و دلبازتر نشان دهد.
  • به جهت اینکه این رنگ پرده ها بیشتر از پارچه های سبک درست شده اند به زیبایی آویزان می شوند، این قضیه بخصوص در قسمت پذیرایی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
  • پرده هایی با رنگ های روشن به جهت اینکه گرما را کمتر به خود جذب می کنند برای اتاق هایی که نور مستقیم به آنها می تابد مناسب هستند.

همچنین بخوانید: 5 دلیل که بهتر است پرده پارچه ای را انتخاب نکنید!

پرده هایی با رنگ تیره

  • مدل های پرده تیره در فضاهای جادار و با سقف های بلند خیلی شیک به نظر می رسند و به اتاق ها ظاهری دنج تر می دهند. ( برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله انتخاب پرده مناسب برای پنجره های بزرگ مراجعه فرمایید )
  • – این محصولات گرد و غبار و لکه را واضح نشان نداده به همین دلیل حفظ و نگهداری آسان تری دارند و انتخاب خوبی برای اتاق های پر رفت و آمد و آشپزخانه است.

یک نکته مهم

خانه‌های شمالی که در طول روز میزان مناسب و حتی زیادی نور خورشید دریافت می‌کنند می‌توانند از پرده‌ها ضخیم‌تر به رنگ‌های سرد مثل سبز و آبی و خاکستری بهره برده و خانه‌هایی که به سمت جنوب، شرق و غرب هستند و نور مستقیم خورشید را دریافت نمی‌کنند می‌توانند برای پرده‌ها از رنگ‌های گرم مثل زرد، نارنجی و قهوه‌ای استفاده کنند.

مطالب مرتبط:

نور طبیعی در فضای خانه