whatsapp

تعریف اسکوتی :

اسکوتی یا اسکوتیا ابزاری حدود 3 سانتی و ضخامت تقریبی 12 میل با کارایی شبیه قرنیز می باشد که جهت حفظ زیبایی و پوشش دیوار و همچنین کف استفاده می شود.

انواع اسکوتی :

این ابزار معمولا به دو نوع MDF و PVC در بازار موجود می باشد . البته انواع دیگری نیز وجود دارند ولی این دو پرکاربردترین و مهم ترین آنها هستند.

اسکوتی چیست و چه کاربردی دارد

1- MDF : این ابزار از جنس ام دی اف تشکیل شده است که دارای یک روکش پی وی سی جهت مقاومت بیشتر در برابر آب می باشد . رنگهای موجود در این محصول ، همان رنگ های پر کاربرد روکش ها نظیر سفید ، افرا ، گردویی ، ونگه و … می باشند که می توانید این رنگ ها را در محصولات قرنیز MDF مشاهده کنید.

2- PVC : این ابزار تمام پی وی سی یا پلی استایرن می باشند که از نوعی پلاستیک فشرده شده تشکیل شده است . از خصوصیات این محصول میتوان علاوه بر مقاومت به ضد آب بودن آن به جهت مواد تشکیل دهنده اشاره نمود. رنگ های این محصول نیز همانند رنگ های قرنیزهای PVC می باشد.

موارد استفاده :

از این محصول در موارد بسیاری استفاده می شود ، ما در اینجا به چند نمونه پرکاربرد اشاره می کنیم :

کفپوش پی وی سی : بعد از نصب کفپوش جهت زیبایی بیشتر دور تا دور اتاق را می توانیم از اسکوتیا استفاده کنید .

پارکت لمینت : به جهت رعایت درز انقباص و انبساط در پارکت ، بعد از نصب حتما از قرنیز باید استفاده شود اما در موارد زیر می توانیم از اسکوتیا به جای قرنیز استفاده کنید :

1- در صورتی که شما قرنیز سنگی یا سرامیکی دارید بعد از نصب لمینت ، به جهت غیر استاندارد بودن چسباندن دو قرنیز بر روی هم ، می توانید از این محصول استفاده کنید

2- در مکان هایی مانند درب سرویس بهداشتی یا کمد که فاصله درب تا زمین بین 5 تا 7 سانت می باشد نیز می توانید به جای قرنیز از اسکوتی استفاده کنید.

دیوارکوب (دیوارپوش) : به طور مثال کنج های دیوار (بین سقف و دیوار) به عنوان یک ابزار جداکننده جهت زیبایی بیشتر استفاده می شود. می توان هم از رنگ های متضاد و هم از رنگی متناسب با رنگ دیوارکوب (دیوارپوش) استفاده کرد.قیمت اسکوتی نیز بر حسب شاخه می باشد و با توجه به اینکه نسبت به قرنیز کوچکتر می باشد هزینه کمتری دارد ، جهت مشاوره و خرید با واتس آپ ما 09014237863 تماس حاصل فرمایید.