Right ornament مقالات و نوشته ها Left ornament
کفپوش تیره یا روشن، کدام را انتخاب کنیم؟
کف پوش تیره یا روشن، کدام را انتخاب کنیم؟

کفپوش تیره یا روشن، کدام را انتخاب کنیم؟

 

هیچ راهی برای فرار از این حقیقت که کف پوش‌های تیره در حال حاضر به شدت جذاب هستند وجود ندارد. فرقی نمی‌کند که یک گونه چوب که به طور طبیعی تیره است، مانند آبنوس، ماهون یا گردو را  انتخاب می‌کنید یا چوبی که تیره رنگ شده، در هر صورت کف پوش‌های تیره خیلی مد هستند. با این حال چوب سفید هم شیک و جذاب است. یک چوب رنگ روشن یا چوبی که سفید شده، یک فضای عالی و فوق العاده در هر اتاق منزل ایجاد خواهد کرد.

بنابراین اگر درگیر این هستید که بین تیره و روشن کدامیک را انتخاب کنید، در ادامه نکات اصلی‌ای را که حین انتخاب باید در نظر داشته باشید برای‌تان عنوان خواهیم کرد:

اندازه‌ی اتاق‌تان: همان طور که لباس‌های تیره بدن را کوچک‌تر و لاغر‌تر نشان می‌دهند، کف پوش‌‌های تیره هم اتاق‌های بزرگ را کمی کوچک نشان می‌دهند. با اینکه این موضوع خیلی در اتاق‌های جا دار مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما برای اتاق‌های کوچک‌تر ممکن است خیلی جالب نباشد. خلاف این قضیه هم صدق می‌کند، یعنی کف پوش‌های روشن‌تر باعث می‌شوند که هر اتاقی روشن‌تر بنظر برسد. بنابراین وقتی میان کف پوش تیره و روشن قصد انتخاب دارید، مهم است که توهم دیدی که هررنگ در اندازه‌ی اتاق‌تان ایجاد می‌کند را هم مد نظر داشته باشید.

کاربرد اتاق: شاید دیدن اتاق‌هایی با کف پوش تیره و دیوار‌های روشن برای‌تان وسوسه انگیز باشد، اما در این زمینه نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشت. کف پوش‌های تیره گرد و خاک و لکه ها را مشخص‌تر از کف پوش‌های روشن نشان می‌دهند. اگر شما با این موضوع مشکلی نداشته و زود به زود تمیز کاری می‌کنید پس مسئله‌ای وجود ندارد.

میزان نور طبیعی در اتاق‌تان: حدس زدن اینکه یک کف پوش تیره باعث می‌شود اتاق‌تان تاریک‌تر بنظر برسد کار سختی نیست. اگر قصد دارید کف پوش تیره را برای یک سالن استراحت دنج که شب‌های زمستان را در کنار آتش در آن سر می‌کنید یا یک اتاق ناهار خوری‌ای که قصد دارید فضایش را با شمع بیارایید انتخاب کنید، پس مشکلی وجود ندارد. با این حال اگر در منزل قصد مطالعه داشته یا کف پوش را برای آشپزخانه می‌خواهید، عدم وجود نور طبیعی ممکن است خیلی اعصاب‌تان را بهم بریزد. البته می‌توانید تاثیر تیرگی کف پوش را با دیوار‌ها و وسایل روشن خنثی کنید، اما باید این مسئله را دقیق برنامه ریزی کنید تا دست آخر دلسرد نشوید. در عوض، در اتاق‌هایی که خیلی نور وجود دارد این کف پوش‌های رنگ روشن هستند که می‌توانند مشکل ساز باشند. پس در اینجا هم قبل از انتخاب باید ملاحظات مختلف را انجام دهید.

استایل اسباب اثاثیه‌ای که دارید یا می‌خواهید تهیه کنید: اگر قصد دارید با تغییر وسایل‌تان ظاهری جدید به منزل‌تان ببخشید، بد نیست که رنگ کف پوش‌تان را هم مد نظر داشته باشید اما اگر وسایل را دارید، باید وقت بگذارید و ببینید که چطور می‌شود آن‌ها را با کف پوش‌تان سازگار کنید. برای انجام این کار، می‌توانید از اتاق‌تان یک موکاپ ایجاد کنید، حالا یا بوسیله‌ی عکس گرفتن یا بوسیله‌ی استفاده از یکی از ابزار‌های طراحی اتاق آنلاین که می‌توانید رایگان دانلود کنید. شاید این کار زیاده کاری بنظر برسد، اما با کنار هم قرار دادن المان‌های اصلی اتاق‌تان و تعویض کف پوش های تیره و روشن، می‌توانید تاثیر و جلوه‌ی هر کدام را به خوبی مشاهده کنید.

چقدر تحمل گرد و غبار را دارید: همانطور که پیش‌تر اشاره شد، کف پوش تیره بالاخره نسبت به کف پوش روشن گرد و غبار و جای پا را واضح‌تر نشان می‌دهد. اگر خیلی روی این مسائل وسواسی نیستید، این موضوع اذیت‌تان نخواهد کرد. اما اگر کف پوش‌ تیره را انتخاب می‌کنید، بدانید که برای جذاب بنظر رسیدن آن باید حواس‌تان به پاکیزگی‌اش باشد.

دسته بندی ها
در مورد ما