Right ornament مقالات و نوشته ها Left ornament
پوشش پنجره اتاق مطالعه انواع شید و کرکره و پارچه ای
پوشش پنجره برای اتاق مطالعه

چند ایده برای پوشش پنجره اتاق مطالعه

قطعا برای شما هم پیش آمده که نیاز به فضایی آرام و ساکت داشته باشید. این نیاز می تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله مدیتشتن کردن، کار هایی که احتیاج به تمرکز دارند یا حتی دیدن تلویزیون! اما حتی زمانی که در خانه تنها هستیم صدا های بیرون، ترافیک، بچه های همسایه و… به راحتی  می توانند باعث حواس پرتی و آشفتگی ما شوند.

آنچه ما در این شرایط احتیاج داریم پوشش پنجره ای است که در کاهش صدا های بیرون کمک کند. اتاق مطالعه اتاقی است با میز و صندلی و کتاب های بسیار که باید فضایی آرام با کم ترین مزاحمت را داشته باشد. در این قسمت می خواهیم بهترین ایده ها پوشش پنجره برای اتاق مطالعه را معرفی کنیم تا بتوانید با بازدهی کامل مطالعه کنید.

عایق عبور حرارت و صدا

پرده هایی برای عبور نکردن حرارت وجود دارند که هنوز هم رایج هستند. برخی از آن ها رولی هستند که به راحتی حرکت می کنند و بالا و پایین می روند مانند شید و زبرا های بلک اوت و فوم دار .البته مدل های کنترل دار هم موجودند. پرده ها معمولا از جنس های ضخیم تهیه شده اند که مانع عبور حرارت و صدا هستند.

آویزان کردن پرده ی پارچه ای روی کرکره ها

گاهی بسنده کردن به یک روش برای ممانعت از ورود دما و صدا به داخل باعث آماده نبودن ما نسبت به شرایط غیر منتظره دیگر می شود برای مثال استفاده از پرده های مخمل و کتان می تواند محافظ خوبی برای حفظ دمای خانه از هوای سرد و گرم بیرون باشد اما در عبور نور کافی برای خانه بسیار ضعیف عمل می کند یا شید هایی که باعث عبور نور زیادی به محیط خانه می شوند مناسب خانه هایی که در مناطق خیلی گرم و سرد هستند، نیستند.

یکی از ایده ها برای پوشش پنجره برای اتاق مطالعه و ممانعت از ورود هوا و صدا می تواند ترکیب کرکره ها با پرده های پارچه ای باشد که می توانید حداقل در یک یا دو پنجره در خانه تان استفاده کنید. غیر از نکات مثبتی که در بالا گفته شد اگر رنگ ها درست انتخاب شوند می تواند ترکیب جذابی باشد.

با هر نوع شیدی، پرده پارچه ای می تواند فکر خوبی باشد. برای مثال شید هایی مثل لانه زنبوری و زبرا می تواند ترکیب زیبایی با پرده هایی با پارچه های طرح دار ساده، گلدار و… بدهد. شما می توانید با ترکیب پرده مخمل با پرده شید و یا زبرا هم نور و هم تاریکی را در بخش هایی از اتاقتان داشته باشید هم چنین فضایی مناسب برای مطالعه خواهد بود.

پوشش پنجره برای اتاق مطالعه بوسیله کرکره های فلزی و چوبی

کرکره های چوبی می توانند نمایی عالی برای دکور مدرن باشند هم چنین عایق صدا و گرما هم هستند. ما میتوانیم کرکره های ۱۶ و ۲۵ میل آلومینیومی را هم پیشنهاد کنیم که از مواد مستحم تری تهیه شده و هم چنین به علت فاصله کم تر میان کرکره ها محیط داخلی را کمتر نمایان می کند.

استفاده از گل و گیاه لبه پنجره

گاهی اوقات روش های بسیار ساده تاثیری بیش از انتظار ما را به همراه دارند که ممکن است انتخاب های گران قیمت چنین نتیجه ای نداشته باشند. خیلی از مردم استفاده از شید های گران قیمت را دلیل آرامش بخشیدن به فضا نمی بینند.

تنها چیزی که برای مطالعه خوب نیاز دارید آرامش و حضور در لحظه است و شاید هیچ راهی بهتر از حضور در طبیعت نباشد. شما نیاز به اتاقی با نور کافی و گیاهانی روی طاقچه یا لبه پنجره دارید. این ایده می تواند مانع عبور نور شدید به داخل شود.

انواع پرده های کرکره ای و فلزی

دسته بندی ها
در مورد ما